За підручником 6 класу з математики Н.А.Тарасенкової
Тема: Прості та складені числа. Розкладання чисел на прості множники
Мета: Закріпити навички та вміння учнів розрізняти прості та складені числа та розкладати числа на прості множники.
Тип уроку: комбінований урок.
План
1. Організаційний момент (5 хв)
2. Актуалізація опорних знань (27 хв)
3. Самостійна робота (10 хв)
4. Підсумок уроку (2 хв)
5. Завдання додому (1 хв)
Хід роботи
I. Організаційний момент. Перевірити домашнє завдання. Відмітити відсутніх.
II. Актуалізація опорних знань. Фронтальне опитування:
1. Що таке розклад числа на множники?
2. Що таке розклад числа на прості множники?
3. На скільки множників можна розкласти просте число?
Розділити учнів на три команди:
1. Естафета. Кожна команда отримує листок із завданням. Учасники команди по черзі розкладають запропоновані числа на прості множники. Виграє команда, яка правильно і швидше за інших виконала завдання.
96 |
1782 |
315 |
2240 |
105 |
4900 |
600 |
3003 |
2. Замість зірочки підставити такі цифри, щоб число ділилося:
• на 3 — 96*7, 8*49, *534;
• на 9 — 86*4, *630, 536*
Виграє команда, що називає більшу кількість правильних відповідей.
3. На удачу. Команда обирає цифру від 1 до 9 і дає відповідь на питання, що відповідає обраній цифрі.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
1. “Решето Ератосфена” це...?
2. Скільки дільників має просте число?
3. Число 2 є ...?
4. Яка повинна виконуватись умова, щоб число ділилось на 3?
5. Число 1 складене чи просте?
6. Яка повинна виконуватись умова, щоб число ділилось на 5?
7. Скільки існує простих чисел?
8. Якщо число a ділиться на 1 та на a, то воно є...?
9. Що таке розклад числа на прості множники?
III. Самостійна робота.
|
Варіант 1 |
|
Варіант 2 |
1. |
Виписати з поданих чисел прості: 53, 92, 19, 89, 48, 61, 24, 23, 30, 60, 29 |
1. |
Виписати з поданих чисел складені: 43, 35, 50, 83, 78, 59, 82, 63, 34, 17 |
2. |
Розкласти на прості множники: 2772 |
2. |
Розкласти на прості множники: 1350 |
3. |
Розв’яжіть рівняння та напишіть яким числом є результат – простим чи складеним: (x+6,8)−8,4=18,4 |
3. |
Розв’яжіть рівняння та напишіть яким числом є результат – простим чи складеним: (x−13,8)+17,6=32,8 |
IV. Підсумок уроку. Проаналізувати роботу учнів та виставити оцінки.
V. Завдання додому. Розкласти на прості множники числа 567, 2500, №160 (2)