Урок позакласного читання "Вогник хай творить лиш тільки добро"

Про матеріал
Урок позакласного читання про вогонь, його корисну і шкідливу дію, вплив на життя людини. Опрацювання оповідання «Як Данилко хотів налякати вовка, а сам мало не згорів».
Перегляд файлу

 

 

                                                                                     Андріїв Ярослава Миколаївна

                                                                             вчитель початкових класів

                                                                             Бабченського ліцею  

                                                                                     Богородчанської районної ради

                                                                            Івано-Франківської області

 

 

 

Урок позакласного читання

«Вогник хай творить лиш тільки добро»

                                                            2 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                

 

 

 

 

Тема. Оповідання «Як Данилко хотів налякати вовка, а сам мало не згорів».

Мета: опрацювати оповідання «Як Данилко хотів налякати вовка, а сам мало не згорів»;

прищеплювати любов до книги, як джерела знань, усної народної творчості;

ознайомити з причинами виникнення пожеж та елементарними правилами протипожежної безпеки;

розвивати увагу, пам'ять, зв’язне мовлення;

виховувати сміливість, спостережливість, винахідливість, почуття відповідальності за свої вчинки.

 

Обладнання. Виставка книжок, малюнки до теми.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

Привітання

                          У день такий чудовий зустрілися ми з вами.

                         Бажаєм вам здоров’я й великої наснаги.

А тепер тихенько сіли. Посміхніться один одному.

Нехай на ваших обличчях завжди сяє усмішка.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

   У нас сьогодні урок позакласного читання.

А про що саме ми будемо говорити на уроці, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

                Яскравий, червоний, іскристий

                Палає так променисто

                Руками його ти не тронь

                Тому що це є …(вогонь)

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

-         Сьогодні на уроці ми поговоримо і поміркуємо про вогонь, його корисну і шкідливу дію, вплив на життя людини. Ви повинні знати, що вогонь – серйозна стихія, і ігри з ним небезпечні. Але при правильному поводженні з ним, він приносить людям тільки користь. Тема нашого уроку так і звучить «Вогник хай творить лиш тільки добро».

Вам усім уже по 7 років, тому маєте знати правила поведінки з вогнем. Від цього залежатиме ваше життя та життя оточуючих.`

 

           Зараз ми з вами складемо невеликий вогник.

     Які слова асоціюються зі словом вогонь?

Вправа «Асоціативний кущ»

                 сльози      страх        тепло         сірники 

          пожежа              вогонь         дим     небезпека

                     запальничка               біда

                     газплита             горе   

-         Як ви гадаєте, чи могли б люди жити без вогню?

Вогонь завжди потрібний людям, бо він дає світло і тепло. Жодного дня ми не можемо обійтися без нього.

             Вогонь дарує людям світло,

             Вогонь дарує їм тепло.

             Коли б тепло і світло зникли,

            Життя б на світі не було.

  Але, якщо до вогню ставитись без поваги, поводитися з ним необачно, він перетворюється із слухняного доброго в жорстокого і злого.

 

                 На уроці позакласного читання ми прочитаємо з вами оповідання «Як Данилко хотів налякати вовка, а сам мало не згорів» і дізнаємось яка біда трапилась з хлопчиком.

IV. Робота над оповіданням.

1. Читання оповідання вчителем.

 

2. Бесіда за запитаннями:

- Як звали головного героя оповідання?

- Що мама наказала хлопчикові робити?

- А що він зробив?

- Чим закінчилося оповідання?

 

3. Розчитування (таблиця складів)

 

4. Читання учнями (по абзацах)

 

Фізкультхвилинка (1)

 

5. Роздуми над прочитаним.

- Хто прийшов на допомогу Данилкові?

- Уявіть собі ,що замість мами в кімнату зайшли ви. Ваші дії.

Висновок (правила поведінки):

  • Якщо вогонь не великий, можна спробувати залити водою чи накинути на нього ковдру;
  • Якщо в кімнаті багато диму, закрити ніс і рот рушником і швидко вибігти з кімнати. Ні в якому разі не можна ховатися в куток чи шафу.
  • Покликати на допомогу дорослих та викликати пожежну команду.

 

-А за яким номером треба телефонувати?

                      101

Ану я спробую викликати пожежників:

             Алло! Пожежники!

             Негайно приїздіть сюди!

             Пожежа, горимо!

            Як куди? Сюди! Ви що не бачите? Горить.

-Чи правильно я викликала пожежників?

- А як треба?

 

6. Повторне читання оповідання ланцюжком по 1 реченню.

Фізкультхвилинка (2)

                  Ми в пожежників пограємо

                  Швидко шланги розмотаємо.

                  Ось вогонь у нас горить,

Будемо його гасить.

А тепер ми присідаємо,

                  Під парти заглядаємо.

                  Ось вогонь ми загасили,

                  На стільці швиденько сіли.

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

 

1.Робота в парах.

-Скласти прислів’я з розсипаних слів.

     Вітер – вогню помічник.

     Вода з вогнем не дружать.

     Від маленького сірника велике лихо.

     З маленької іскри великий вогонь буває.

     Хоч сірничок малий, та може бути злий.

     Не жартуй з вогнем – обпечешся.

     Криком вогню не загасиш.

     Запам’ятайте, дітвора, сірник і газ для вас не гра.

2. Малювання вогню.

Дівчата - добрий, хлопці – злий вогонь.

            Отже,  вогонь  - наш добрий друг, лише людина, яка не знає правил пожежної безпеки, може бути його поганим господарем.

 

3.Гра «Продовжити речення»

 

Якщо в сім’ї маленькі діти

   І вміють сірники палити,

  То пустощі з вогнем завжди

  Призвести можуть до … (біди)

                      Дітей самих не залишайте

                     І сірники від них…         ( ховайте).

Якщо виникла пожежа,

Бо хтось був необережний,

І ось-ось немає хати,

Треба …   (телефонувати).

                       Не розпалюй сам багаття,

                      Бо і вдома, та й у школі

                     Легко вогник запалити,

                    Та не просто …  (погасити).

Якщо пахне газ у хаті,

Телефонуйте 104.

А як виник вогонь і дим,

Телефонуйте…    (101).

 

4. Гра «Так чи ні»

 

     Чи буває вогонь від гри з сірниками?

     Чи може загорітися телевізор?

     Чи буває пожежа від того, що сердиться мама?

     Чи буде пожежа від користування несправними електроприладами?

     Чи загориться стілець під учнем, що крутиться?

     Під час пожежі треба телефонувати 102?

     Телефон пожежної команди 101?

 

VI. Підсумок уроку.

1.Пісня

На завершення уроку заспіваємо пісню, яку вивчали на попередніх уроках музики.

Для розваги і для гри –раз, два, три.

Сірники ти не бери – раз, два, три.

                   Бо з вогнем погані жарти –

                  Жартувати з ним не варто!

 Раз, два, раз, два, раз, два, три.

 

                Не розпалюй сам багаття – раз, два, три.

                  Ані в лісі, ані в хаті – раз, два, три.

                 Легко вогник запалити,

                 Та не просто погасити!

                  Раз, два, раз, два, раз, два, три.

 

2.Памятка-вірш.

Ще послухаємо пам’ятку –вірш, щоб добре запам’ятати, як треба поводити себе з вогнем.

                 Всім маленьким школярам

                 Дуже добре треба знати –

                 Сірники не для забави,

                  З ними страшно грати.

Знати має учень кожний –

Щоб похід був до ладу,

Жартувать з вогнем не можна,

Ліс потрапить у біду.

               Вивчіть правила пожежні,

               Будьте завжди обережні,

               Знає хай дитина кожна –

Жартувать з вогнем не можна.

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

Оповідання «Як Данилко хотів налякати вовка, а сам мало не згорів»

 

 Одного разу мама сказала Данилку:

-         Побудь трошки один,мені треба йти у справах. Якщо хочеш, малюй. Набридне малювати – збудуй башту з кубиків, або розглянь книжку з малюнками.

      Данилко заходився малювати корабель, та лише розмазав фарби на папері. Став будувати башту, але не виходило. Книжка йому також не сподобалась, і він вирішив влаштувати в кімнаті ліс. Швиденько порозставляв вазони на підлозі, з коридору приніс волохатий зелений килимок. З іграшок знайшов звірів і поселив їх у лісі.

     Задоволений своєю роботою, Данилко розташувався на підлозі і почав уявляти собі, що він заблукав у лісі і на нього полює вовк. Чим захиститись? Рушниці немає, навіть палиці ніякої нема… Раптом він згадав, як бачив по телевізору, що вовки бояться вогню. Данилко схопив папір і побіг на кухню по сірники.

    Звичайно, він знав, що сірниками гратися не можна. Мама навіть заховала їх високо на полиці. Та Данилко вирішив, що один сірничок запалити можна.

   Він дістав сірники, підпалив папір і кинув його в бік іграшкового вовка. Запалений папір упав на килимок, і той миттєво запалав. Кімната наповнилася димом, стало важко дихати. Данилко впав, але в цю мить повернулася мама. Вона витягла його в коридор та швидко викликала пожежну команду і швидку допомогу.

     В лікарні Данилка лікували дуже довго. І, коли до нього заходить лікар, він, перед тим як привітатися, говорить: «Ніколи не буду більше гратися сірниками…».

 

 

 

1

 

docx
Додано
6 листопада 2023
Переглядів
212
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку