Алгебра 8 клас
Тема. Розв’язування квадратних рівнянь
Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Квадратні рівняння», вміння розв’язувати квадратні рівняння різними способами, формувати навички логічного мислення, вміння аналізувати і робити висновки; розвивати вміння узагальнювати інформацію, пам’ять, увагу, логічне мислення; виховувати наполегливість, працьовитість.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Повідомлення теми та очікуваних результатів.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Рівність, що містить невідоме (рівняння).
2. Рівняння виду , де х – змінна, а,в,с числа, причому а = 0 називається … ( квадратне).
3. Числа а,в,с … (коефіцієнти).
4. Вираз називається … (дискримінант).
5. Значення змінної, що перетворює рівняння в правильну числову рівність називається … (корінь).
6 Рівняння перший коефіцієнт якого дорівнює нулю називається … (зведене)
7. Кого називають батьком алгебри, його ім’ям названо відому вам теорему. (Вієт)
8. Рівняння виду , , називаються… (неповні)
|
1 |
|
|||||||||
|
|||||||||||
2 |
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
||||||||||
|
|
|
|
5 |
|||||||
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|||||||||
|
|
7 |
|
|
|||||||
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
8 |
|
|
|
|
|
|||||
6 |
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
||||||||||
|
|||||||||||
|
|||||||||||
|
|||||||||||
9. Які способи розв’язування квадратних рівнянь ви знаєте? (виділення квадрата двочлена, за формулами, за теоремою Вієта).
IV. Розв’язування рівнянь
а) ; б) ; в) ;
а) ; б) ; в) ;
а) ; б) ; в) ;
г) ;
V. Тести
1. Яке з рівнянь не є квадратним:
а) б) в) г)
2. Яке з рівнянь не має коренів:
а) б) в) г)
3. Скільки коренів має рівняння: а)
а) один; б) два; в) жодного; г) безліч
4. Яке з рівнянь має один корінь:
а) б) в) г)
5. Сума коренів квадратного рівняння:
а) 2; б) – 2; в) - 8; г) 8.
6. Добуток коренів квадратного рівняння: а)
а) 3; б) – 3 в) - 10; г) 10.
7. Коренями рівняння: є числа
а) 3 і 5; б) – 3 і - 5 в) -- 3 і 5; г) – 5 і 3.
8. Коренями рівняння: є числа
а) 0,5 і 0,4; б) - 0,5 і - 0,4; в) - 0,5 і 0,4. г) 0,5 і - 0,4.
VІ. Підсумок уроку.
VIІ. Домашнє завдання.
Повторити п. 18-22, виконати тести на сторінці 165