Урок з теми « Квадратні корені. Дійсні числа»

Про матеріал
Тема: Узагальнення й систематизація знання з теми « Квадратні корені. Дійсні числа» Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми « Квадратні корені. Дійсні числа»; перевірити рівень засвоєння знань із теми шляхом проведення комп′ютерного тестування; розвивати пізнавальну діяльність учнів, їх комунікативні здібності; виховувати інтерес до вивчення математики. Тип уроку: узагальнення і систематизація знання. Обладнання: ПК, карточки.
Перегляд файлу

Веселівський ліцей

 

 

 

 

 

Повторення та узагальнення знань із теми

 « Квадратні корені. Дійсні числа»

 

 

 

 

Square root x color icon Royalty Free Vector Image

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала:

Вчитель математики

 Беденко Наталія Борисівна

 

 

 

 

Тема: Узагальнення  й систематизація  знання з теми  « Квадратні корені. Дійсні числа»

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми « Квадратні корені. Дійсні числа»;  перевірити рівень засвоєння знань із теми шляхом проведення комп′ютерного тестування; розвивати  пізнавальну діяльність учнів, їх комунікативні здібності; виховувати інтерес до вивчення математики.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знання.

Обладнання:  ПК, карточки.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний етап.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Перевірка домашнього завдання.

IV. Актуалізація опорних знань

        Переглянути комп′ютерну презентацію «Квадратні корені» та дати відповіді на поставлені запитання. (Робота в парах)

V. Огляд типових вправ

  1.Не виконуючи побудови, визначте, які з наведених точок належать графіку функцій у= х2? у=?

а)А(0,2; 0,04);               г)D(0;0);

б)В(1;1);                        д)F(100;10);

в)С(-1;1);                       е)К(-2;-4).

2.При яких значеннях а має зміст вираз:

а);          б);           в);           г);

3.Серед наведених чисел виберіть ірраціональні:

-3,5;   ;   0,4(15) ;  -2;   0,1010010001…;  ;  π.

4.Знайдіть значення виразу:

а) ;  б);   в);  г).

5.Спростіть вираз:

 а)√64х6, якщо х<0;    б)√0.25х2,  якщо х >0.

6.Звільнитися від ірраціональності в знаменнику дробу:

а);  б);  в).

7.Скоротити дріб:а) ;    б).

VI.Комп′ютерне тестування

VII.Розв′язування вправ

1.Побудувати графік функції у= х2, у=. (Робота в парах)

2.Математичне лото.

3.Розв′язування задач із збірника для ДПА з математики

1)Порівняйте числа і 3.

а)<  3;          б)> 3;                в)= 3;            г)≥3.

2.Чому дорівнює значення виразу   (6)2.

а)18;  б)36;  в)54;  г)108.

3.Яке із даних чисел є числом раціональним.

а);  б);  в);  г).

4.Спростіть (-3)(+3).

а)25;  б)19;  в)31;   г)37.

 

а

б

в

г

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

5.Обчисліть значення виразу     (- )2.

6.Спростіть  - .

VIII. Підбиття підсумків уроку

         Що повторили? Чого навчилися?

IX. Домашнє завдання

  Повторити  §14-18. Розв′язати №857(в), с.179 ВI

 

 

doc
До підручника
Алгебра 8 клас (Бевз Г.П., Бевз В.Г.)
До уроку
Розділ 2. КВАДРАТНІ КОРЕНІ І ДІЙСНІ ЧИСТЛА
Додано
12 листопада 2021
Переглядів
502
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку