Конспект уроку "Розв'язування задач на відсотки"

Про матеріал
конспект уроку на закріплення умінь та навичок розв'язування задач на відсотки, розвивальна мета: розвивати в учнів логічне мислення, цікавість до математики, прагнення краще вчити предмет; здатність до застосування знань і вдосконалення умінь, до забезпечення переносу знань і способів дій у нові умови;
Перегляд файлу

Конспект уроку з математики для учнів 5 класу

Тема: Розв’язування задач на відсотки

Мета: 
дидактична:  вдосконалювати уміння та навички розвязувати задачі на відсотки, заохочувати учнів до самостійної навчальної діяльності; 
розвивальна:розвивати в учнів усну і письмову культуру мовлення, логічне мислення, цікавість до математики, прагнення краще вчити предмет; здатність до застосування знань і вдосконалення умінь, до забезпечення переносу знань і способів дій у нові умови; 
виховна: виховувати у них позитивну мотивацію до навчання, відповідальність за власні навчальні досягнення, допитливість, уважність, натхнення. 
Тип уроку: удосконалення умінь та навичок 

Очікувані результати

Після уроку учні удосконалюють вміння:

- перетворювати відсотки у дріб, перетворювати дроби у відсотки,

- знаходити відсоток від числа,

- знаходити число за його відсотком.

Девіз уроку:

Нехай думки, які ти вичитуєш з книг, будуть твоїм основним капіталом, а ті, що народяться в тобі, - його відсотками.

Хід уроку:

І. Організаційний етап.
1. Привітання учнів.

Ми почули всі дзвінок

Він покликав на урок.

Кожен із нас вже постарався

До уроку приготувався

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

ІІ. Повідомлення теми, мети, задач уроку та очікуваних результатів.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Ми з вами розв'язували багато задач на відсотки. Скажіть, а навіщо нам потрібно було цьому вчитися? Де застосовуються ті знання і вміння, які ви отримали, вивчаючи тему "Відсотки"?

Знання з теми «Відсотки» мають широке використання у повсякденному житті. Ми розглянемо практичне застосування відсотків .

V. Актуалізація опорних знань. Зустріч з «Відсотком». (слайд 4)

Я – пан Відсоток, я багач, живу і не сумую

Свої прибутки раз у раз у доларах рахую.

Знижки, акції, кредит без мене не обходяться

Про мене добре знає той, у кого гроші водяться.

Я маю замки, вертоліт і офіс в хмарочосі,

Але про себе, про процент, я знаю мало й досі

То розкажіть же, прошу вас, про все, про що дізналися

І як в задачах ви мене обчислювать навчалися.

Історична довідка про виникнення відсотків

C:\Users\User\Downloads\qr код.png

 

 

 

http://video.novashkola.ua/5-klas/matematika-5-klas/urok-37/

 

 

1. Усні вправи та теоретичні питання.

1)Що називається відсотком? (Сота частина цілого.)

2)Як перевести відсотки в десятковий дріб? (Поділити вираз на сто.)

3)Як перевести десятковий дріб у відсотки? ( Помножити дріб на сто.)

4)Знайдіть відсоток у вигляді десяткового дробу: 3% = 0,03, 21% = 0,21, 30% = 0,3, 056% = 0,56 , 80% = 0,8, 110% = 1,1, 14,6% = 0,146.

5)Знайдіть десяткові дроби у вигляді відсотків: 0,05 = 5%, 0,6 = 60%, 8,6 = 860%, 1,3 = 130%, 0,124 = 12,4%, 0,71 = 71%, 0,48 = 48%.

2. Тестові завдання:

1. 3% записують так:

А) 3,00 Б) 0,3  В) 0,03 Г) 0,003

2. 0, 43 у вигляді відсотків записують так:

А) 4,3% Б) 0,43% В) 43% Г) 430%

3. 1% від числа 530 дорівнює:

А) 530 Б) 53 В) 0,53 Г) 5,3

4. Щоб знайти 30% від числа 210 треба:

А) 210:100*30 Б) 210:30*10 В) 210:30 Г) 210:100

5. Знайдіть число, якщо 10% його дорівнює 54:

А) 10:54*100 Б) 54:10*100 В) 54:100 Г) 100:54*10

3. Геометричний зміст відсотків. Скільки відсотків фігури закрашено? Презентация1 Мац111.jpg

 

Обчисліть: в парах ( хто швидше?)

50% від числа 40 – це половина числа – 20

25% від числа 40 – це чверть числа – 10

75% від числа 40 – це три чверті числа – 30

100% від числа 40 – це само число - 40

VІ Формування практичних умінь та навичок. Розв’язування задач.

В роботі нам допоможе вислів давньогрецького філософа і вченого Арістотеля: «Розум полягає не лише у знаннях, але й у вмінні застосовувати ці знання».

Вам надається можливість застосовувати свої знання й вміння на всіх етапах уроку.

Задача 1.

Чунга – чанга

Жителі цього диво-острова харчуються бананами і кокосами. Денний раціон: кокоси – 40% (8 шт.) та банани. Які питання можна скласти за даною умовою?

Розв’язування:

1)100 – 40 = 60 (%) - бананів

2) 40 : 8 = 5 (%) – 1 штука

3) 60 : 5 = 12 (б.)

Відповідь: 12 бананів

Задача 2.

Доктор Айболіт зі своїми друзями плив на кораблі по річці Лімпопо, щоб вилікувати хворих звірів. Коли вони проплили 60% шляху, на них напали пірати. Але друзі перехитрили піратів, і 80км шляху, що залишилися, пропливли на піратському кораблі. Скільки кілометрів складає весь шлях доктора Айболіта?

Розв’язання:

1) 100 – 60 = 40 (%) – пливли на піратському кораблі

2) 80 : 40 = 2 (км) – 1% шляху

3) 2 100 = 200 (км) – весь шлях.

Відповідь : весь шлях доктора Айболіта складає 200км.

C:\Users\User\Downloads\frame.png

VІІ. Фізкультхвилинка

https://youtu.be/phCVKnDlfME

 руханка «Ти щасливий»

 

 

 

Задача 3.

Маса гуски 3 кг 200г, що складає 40% маси лебедя, а маса чайки 9% маси лебедя і 60% маси качки крякви. Визначити масу цих птахів.

Розв’язання:          40%                      9%                      60%

Гуска 3 кг 200г                лебедь                  чайка                 качка

  1. 3,2 : 40 ⋅ 100 = 8 (кг) – вага лебедя
  2. 8 : 100 ⋅ 9 = 0,72 (кг) – вага чайки
  3. 0,72 : 60 ⋅ 100 = 1, 2 (кг) – вага качки

Відповідь: 8 кг – лебідь, 0,72 кг – чайка, 1,2 кг – качка кряква.

VІІ. Підсумки уроку.

Мудрець сказав: «Дві людини, які обмінлися золотими монетами, не стали багатшими. Але якщо вони обмінялися думками, то кожний з них стає вдвічі багатшим. Ця істина – проста, але її зміст глубокий. І ви діти, я впевнена, стали багатшими інтелектуально, бо навчилися практичному застосуванню відсоткових розрахунків до розв’язування задач»

Побажання пана Відсотка

Я вам бажаю 100 % здоров’я, радості, удачі.

Над математикою жоден з вас в житті ніколи хай не плаче.

Прибутків щиро зичу вам у друзях, у родині, в грошах.

Знання міцні ви здобувайте, бо це завжди найлегша ноша.

 

docx
Додано
19 серпня 2019
Переглядів
1227
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку