Конспект уроку "Розв`язування задач, що містять збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2"

Про матеріал
Конспект уроку з математики для учнів 1 класу загальноосвітньої школи "Розв`язування задач, що містять збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2"
Перегляд файлу

ТЕМА: Розв`язування  задач, що містять збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2.

МЕТА: Формувати вміння складати і розв’язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Поглиблювати знання учнів про зміст дії додавання і віднімання. Вправляти в розв’язуванні прикладів і задач на додавання і віднімання числа 2. Розвивати логічне мислення, уважність, зацікавленість в отриманні нових знань. Вдосконалювати навички усної лічби. Виховувати дбайливе ставлення до природи.

ТИП УРОКУ: урок-подорож

ОБЛАДНАННЯ:  мультимедійна презентація, підручники, віяло цифр, таблиця додавання і віднімання числа 2, малюнки зими.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

а) Пролунав дзвінок,

Він всіх скликав на урок.

Рівно стали, порівнялись

І з гостями привітались.

б) Девіз уроку:

Міркуємо – швидко.

Слухаємо – уважно.

Пишемо – каліграфічно.

Працюємо – дружно.

в) Налаштування на урок

− До нас на урок завітала ще одна гостя. Я вам прочитаю віршик, а ви спробуйте здогадатися, що це за гостя.

Чудо сани прилетіли.

Скакуни в тих санях білі.

В санях тих сидить цариця –

Білокоса, білолиця.

Рукавом махає –

Сріблом все вкриває.

  • Що це за цариця?

г) Проблемна ситуація

− Діти, якою ви уявляєте зиму?

  • Ось така холодна, сердита зима завітала до лісу. Надумала вона поморозити лісових мешканців. Звірі дуже налякалися і просять у вас допомоги. Якщо ви гарно будете виконувати завдання, то лісові мешканці зможуть перезимувати.
  • Допоможемо?

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Почнемо нашу подорож по зимовому лісі. Хто це заховався під деревцем? (Зайчик)
  • Холодно йому, боязко.
  • Яка шубка у зайчика? (Сіренька)
  • А яка вона має бути взимку у зайчика? (Біла)
  • Зайчик просить, щоб ми допомогли йому перевдягнути шубку. Щоб шубка стала білою, вам потрібно показати зимі, як ви вмієте рахувати.

 

1. Усна лічба.

а) Гра «Чарівний куб»

Порахуйте від :

  • 3 до 10
  • 2 до 9
  • 9 до 3
  • 10 до 4

б) «Мозковий штурм»

− Скільки цифр ми вивчили?

  • Назвіть їх.
  • Яке найменше число?
  • Як утворити 0?
  • Назвіть всі числа, більші за 0.
  • Назвіть числа, менші за 6.
  • Назвіть числа, більші за 7.
  • Назвіть найменше натуральне число.
  • Яке число не є натуральним?

в) Гра «Мовчанка» (віяло)

3+1=  

7+1=

9+1=

  • Коли додаємо 1 , яке число одержуємо?

3-1=

4-1=

8-1=

  • Коли віднімаємо 1, то одержуємо яке число?

0+4=

10+0=

5-0=

  • Коли додаємо або віднімаємо 0, то яке число одержуємо?

г) Вправа на розвиток уваги

 

 

1

8

4

7

6

2

3

?

9

 

  • Якого числа не вистачає? (5)
  • Назвіть сусідів цього числа.
  • Молодці, дітки! Зайчикова шубка стала білою. Тепер не помітять його звірі-хижаки серед снігу і він зможе перезимувати. Зайчик дякує вам.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • На сьогоднішньому уроці ми будемо розв’язувати задачі на додавання і віднімання. Повторимо вивчені таблиці додавання і віднімання числа 2.

 

IV. Закріплення знань, умінь та навичок

1. Каліграфічна хвилинка

а) Робота у зошитах

  • Яку цифру нам принесла зима?(3)
  • А чому саме цю цифру будемо писати?
  • Скільки зимових місяців?
  • Хто зможе їх назвати?
  • Чому грудень – старий дідусь?
  • Січень – маленький хлопчик?

б) Математичний диктант

Діти, до вас завдання від зими. Запишіть числа.

1, 3, 4, 5, 7, 9

  •   Яких чисел не вистачає?
  • 0, 2, 6, 8, 10

2. Розв’язування задач на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць

 

− Сердита зима війнула холодом. Допомоги у вас просять пташечки. Нічого їм їсти. Давайте розв’яжемо задачі і нагодуємо пернатих друзів.

  • Вранці біля годівнички

Дзьобали зернята дві синички.

Підлетіло ще 4 пташки

Й приєдналися до них.

Скільки стало всіх? (6)

  • Скільки було пташок?  (2)
  • Скільки прилетіло? (4)
  • Пташок стало більше чи менше?
  • Якою дією треба розв’язати задачу?
  • Складіть розв’язання.
  • Дайте відповідь.
  • Запишемо приклад на дошці і в зошитах.

(2+4=6)

П’ять синичок, гарних пташок

На дереві сиділи.

Три подружки-щебетушки

Раптом полетіли.

Скільки лишилось синиць?

  • Скільки було синичок спочатку?
  • Скільки пташок полетіли?
  • Пташок стало більше чи менше?
  • Якою дією розв’яжемо задачу?
  • Складіть приклад.

(5-3=2)

  • Яка буде відповідь?
  • Діти, ви своїми відповідями гарно допомогли пташкам. Тепер їх годівничка повна їжі.
  • Дуже скрутно пташкам узимку. Важко знайти їжу, тому вони селяться ближче до людей і збираються у зграйки. Якщо одна пташечка знайде їжу, то обов’язково згукує і інших.
  • Як ви можете допомогти пташкам у місті?
  • А чим не можна годувати пташок?

 

3. Робота за підручником

  Ще за допомогою до вас прийшов…ведмідь.

  • Діти, вас не дивує, що зустріли ведмедика?
  • Наш ведмідь не може заснути. Зима відібрала у нього сон. Якщо ви виконаєте завдання, то сон повернеться.
  • Ведмідь просить вас попрацювати за підручником с.60 , задача 4
  • Ніколи у житті ведмідь не бачив новорічної ялинки, бо в цей час він завжди спить. Давайте розв’яжемо для нього задачі.
  • Розгляньте малюнок 1.
  • Скільки іграшок було на ялинці? (5)
  • Скільки іграшок причепили діти? (2)
  • Яке питання поставимо до задачі?
  • Складіть задачу із цими даними, дайте імена дітям.
  • Яким прикладом розв’яжемо задачу?
  • Запишіть приклад у зошит і на дошці.

(5+2=7)

Висновок: якщо предметів стало більше, то виконуємо дію додавання.

  • Що ми бачимо на малюнку 2?
  • Скільки іграшок було на ялинці?
  • Що сталося з іграшками?
  • Скільки іграшок розбилися?
  • Складіть задачу, поставте питання.
  • Якою дією розв’яжемо  цю задачу?

(7-2=5)

Висновок: якщо предметів стало менше, то виконуємо дію віднімання.

  • Ведмедик задоволений вашою роботою. Тепер він солодко спатиме до весни.

 

4. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2

 

  • Чи усім мешканцям лісу ми допомогли?
  • Хто ще просить допомоги?
  • Діти, а як зимує білочка?
  • Білочці, щоб перезимувати потрібно запастися харчами. А зима відібрала у неї запаси. Давайте допоможемо білці назбирати нові запаси.

 

а) Повторення таблиці додавання і віднімання числа 2.

− Назбираємо білці шишок.

  • Давайте, повторимо таблиці (на екрані, діти читають хором)

 

 

1+2=     3-2=

2+2= 4-2=

3+2= 5-2=

4+2= 6-2=

5+2= 7-2=

6+2= 8-2=

7+2= 9-2=

8+2= 10-2=

б) Збільш на 2                              Зменш на 2

4

6

3

2

5

7

8

10


 

  • Назбирали горішки

 

в) Знайдіть помилку, розв’яжіть правильно.

 

2+2=4  10-2=9

3+2=6  8-2=6

4+2=7  5-2=4

  • Назбирали грибочки
  • Білочка дякує вам.

 

V. Підсумок уроку.

 

  • Дітки, ви допомогли усім лісовим мешканцям. Всі хто просив у вас допомоги – одержали її. Усі лісові мешканці тепер перезимують до весни.
  • А що ж ви запам’ятали з уроку?
  • Які завдання виконували?

(Підсумки уроку)

Значення снігу для природи

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
15 квітня 2020
Переглядів
1844
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку