Тема. Слова, які називають числа
Мета: ознайомити учнів з частиною мови — числівником, дати початкове уявлення про числівник, його роль у мовленні; вчити впізнавати серед слів числівники, ставити до них питання скільки?, який?, котрий?, котра?, котре?, котрі?, правильно вживати у мовленні та застосовувати набуті знання про числівник на практиці; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати бажання краще знати українську мову.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Дзвенить струмочком рідна мова,
Усі слова знайомі в ній,
Але писати кожне слово
У мові правильно зумій!
-Яким ви уявляєте наш урок?
-Що він нам принесе?
У- успіх, уважність, усмішки.
Р – радість, розуміння.
О – організованість, ознайомлення.
К – користь, креативність.
-Який у вас настрій? А тепер посміхніться один одному і побажайте успіху.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Вправа «Ромашка»
- На пелюстках квітки заховані питання. Учні по черзі відривають пелюстку і відповідають на питання. (Що таке дієслово?; підбери протилежне дієслово до дієслова «відкритити»; що таке прикметник?; наведи приклад прикметників, протилежних за значенням; наведи приклад прикметника, близького за значенням до слова «яскравий»).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Дванадцять братів один за одним ходять,
Один одного не обходять. (12 місяців).
Дд дв на дц Дванадцять
ІV. Повідомлення теми та завдань уроку.
-Сьогодні ми продовжуємо ознайомлюватися із частиною мови – числівник. А також будемо виконувати цікаві вправи та завдання.
V. Вивчення нового матеріалу.
-Місяць Грудень уже приготовив вам перше завдання:
1. Записування числівників з іменниками. Поставте в дужках до них запитання.
6 песиків
8 кубиків
12 гусок
-На які питання відповідають слова шість, вісім, дванадцять?
Фізкультхвилинка
-Місяць Січень теж приніс своє завдання:
2. Утворіть числівники. Складіть речення з двома числівниками на вибір.
3
7 надцять
5
9
3.Розгадування ребусів.
100 лиця 3буна гор1а
мі100 3тон г1а
пі100лет 3зуб смор1а
і100рія ві3на пі2л
4.Складання вежі з кубиків LEGO:
Іменник – жовтий
Прикметник – синій
Дієслово – зелений
Числівник – червоний
Гілка сонячний розповідав десять
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.