Конспект уроку "Створення фотоальбому"

Про матеріал
На уроці навчити створювати фотоальбоми за допомогою програми Microsoft PowerPoint; розвивати навички самостійної роботи на комп’ютері
Перегляд файлу

Тема уроку: Створення фотоальбому.

                    

Мета уроку: поглибити знання учнів з теми; навчити створювати фотоальбоми за допомогою програми Microsoft PowerPoint; розвивати навички самостійної роботи на комп’ютері; підвищувати інформаційну культуру учнів, інтерес до інформатики.

Тип уроку: застосування вмінь і навичок.

Обладнання: комп’ютери, підручники, робочі зошити, програма MS PowerPoint, музичний запис мелодії із фільму «Титанік», картки із завданнями.

 

ХІД УРОКУ

 

І . ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1.   Привітання вчителя та учнів. Психологічне налаштування.

Добрий день діти! Сідайте. 

- Чи цікаво Вам дізнатись,

Що сьогодні може статись?

Тож сідаємо рівненько,

Попрацюємо гарненько.

Вправа «Молитва»

Учитель закликає до добра, промовляє слова:

Від серця до серця хай йде доброта,

Теплом зігріваючі душі.

Тобі я брат, мені ти сестра –

Завжди пам’ятати ти мусиш.

Діти кладуть обидві долоні до серця і, розкриваючи їх «передають тепло» товаришеві.

2.   Перевірка наявності робочих зошитів, підручників тощо.

 

ІІ . АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 Вправа «Мозкова атака»

1. Що таке презентація? (означає демонстрування чогось)

2. Як запустити програму Microsoft Office PowerPoint?

3. Опишіть вікно відкритої програми Microsoft Office PowerPoint. (Рядок заголовка, стрічка з вкладками, ескіз слайда, слайд, область відтворення всіх ескізів слайдів презентації)

4. Як додати новий слайд?

5. Як вставити зображення в слайд?

6. Як додати текстовий напис?

7.  Що таке редагування? (… процес внесення змін)

8. Що таке форматування? (… процес зміни значень властивостей текстових символів)

9.  Як зберегти презентацію?

 

 

 

 

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  Ми неодноразово підкреслювали на уроках, що комп’ютер в сучасному житті має дуже велике значення, без нього ми навіть не уявляємо себе ані на роботі, ані вдома.

Свято, подорож, видатні події життя ми фіксуємо за допомогою фотоапарата. Своїми враженнями або почуттями ми хочемо поділитися з близькими. Як оформити багато фотографій так, щоб вони виглядали цікаво та захопливо?

Комп’ютерні презентації використовуються у багатьох сферах життя людини, суспільства. Одним із прикладів практичного застосування презентацій є створення та використання фотоальбому.

Отже, розгадавши дану анаграму ми дізнаємося тему уроку.

 

Н С В Р Т Е О Я Н           Ь Т О У О Ф М О А Б Л

8   1  3  5   2  6  4  9   7             7  3  4  11  2  1  10  9   5  8  6

 

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розповідь учителя з елементами демонстрації на комп’ютері.

     Фотоальбом – комп’ютерна презентація, яка використовується для демонстрації фотографій.

     Програма PowerPoint має спеціальний інструмент для того, щоб швидко створити фотоальбом.

1.gif

1.          Кнопка Файл або диск

2.          Список Рисунків в альбомі

3.          Область Перегляд

4.          Кнопка Видалити

5.          Кнопки обертання зображення

6.          Ескіз слайда

7.          Кнопка Створити

8.          Кнопка Огляд

9.          Поле із списком Форма рамки

10.     Поле із списком Розмічування рисунка

11.     Кнопки переміщення зображення

12.     Прапорець Назви під УСІМА рисунками

Використовуючи інструменти вікна Фотоальбом, можна підготувати список зображень для розміщення у презентації, вибрати макети слайдів, форму та колір рамки для зображень, кольорове оформлення слайдів.

2. Робота з підручником.

Прочитати «Алгоритм створення фотоальбому» с. 124-125.

 

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Раз-два. Всі присіли. Потім вгору підлетіли.

Три-чотири. Нахилились, зі струмочка гарно вмились.

П’ять-шість. Всі веселі, крутимось на каруселі.

Сім-вісім. В потяг сіли, ніжками затупотіли.

Дев’ять-десять! Відпочили і за парти дружно сіли.

 

VІ. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК

Практична робота за комп’ютерами. Робота в парах.

Вправа «Мікрофон». Повторення правил з техніки безпеки при роботі на комп’ютерах.   

 Завдання

1.  Створити фотоальбом на тему «Тварини» або «Рослини».

1.  Створити фотоальбом на тему « Тварини» або «Рослини» за даним алгоритмом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.  Зберегти фотоальбом  у папці «Мої документи».

Робота в зошиті: с. 67-68.

 Зміна роботи в парах

 

VІІ. РЕЛАКСАЦІЯ

(Лунає мелодія із фільму «Титанік»)

Закрийте на хвилинку очі та уявіть собі білий вітрильник, що гойдається на хвилях. Він чекає вітру. Ви теж гойдаєтесь на цій яхті. Нарешті подув свіжий вітерець. Яхта легко пливе у відкрите море. Сонячне тепло розливається по всьому вашому тілу. Ви відчуваєте ласкавий подих морського вітерця, чистоту прозорого повітря... набравши повні груди свіжого повітря і нових сил ми повертаємося до школи на урок інформатики і продовжуємо працювати.

 

VІІI. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ

 1. Бесіда

Діти, у Вас на парті лежать звичайні фотоальбоми. Порівняйте паперовий та електронний фотоальбоми. Знайдіть спільне та відмінне в них. Визначте, який кращий. Обґрунтуйте свій вибір.

2. Знайти зашифровані слова.

Перед вами таблиця з буквами. Потрібно знайти і записати зашифровані слова з вивченої теми.

Відповідь: презентація, слайд, форматування, редагування, макет, фотоальбом, проектор, комп’ютер.

 

 

П

Р

Е

З

Е

Н

И

Т

Б

Д

Й

Ц

У

К

Е

Т

П

Р

О

Л

Я

Ч

С

М

Ф

А

Т

Р

Н

І

Ф

Д

Г

Ї

О

Ц

У

Ц

Й

Ф

М

Л

Н

Х

Р

І

Н

Г

Ш

Щ

А

Ж

П

З

М

Я

И

О

Д

Ж

К

Є

Р

Щ

А

М

А

К

Н

О

Е

Х

О

Ш

Т

Р

Р

Е

Д

А

Т

Ї

Е

Г

У

И

Ш

Д

Т

Г

П

Ю

К

Н

В

П

Г

Ф

И

У

Ф

О

Т

О

А

Л

Ь

Б

М

В

Р

О

О

Н

Н

К

Н

О

С

А

О

Г

Р

Е

Н

Е

Е

М

Ч

Н

Л

Н

Е

К

Я

Н

К

І

Я

Н

К

О

М

П’

Ю

Т

Е

Р

М

Я

П

С

Л

А

Й

Д

А

В

И

Р

Р

В

К

У

И

Г

М

А

С

П

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІX. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

1) Вирушаючи в дорогу ми завжди беремо з собою необхідні речі. Закінчуючи урок, також можна зібрати «рюкзак», щоб узяти в дорогу знання, вміння, способи діяльності, шляхи досягнення успіху, настрій, тощо.

    У кожного з вас на столі є кольорові капелюшки: жовтий, зелений та червоний. Жовтий – факти про знання та вміння; зелений – важливість уроку; червоний – настрій, емоції. Виберіть один капелюшок та висловіть свою думку про урок (результати зачитуємо вибірково)

 

 

Знання та вміння

Важливість уроку

Настрій, емоції

2.png

3.png

4.png

Я знаю…

Я вмію…

Урок важливий, тому що…

 

Мені сподобалося…

Мій настрій…

 

2) виставлення та мотивування оцінок:

  •       За активність;
  •       За змістовні відповіді;
  •       За швидкість та естетичне оформлення роботи.

 

Х. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

     Підібрати матеріал для створення сімейного фотоальбому, та створити його за даним сценарієм.

Розробка сценарію презентації

Мета

Розповісти однокласникам про свою родину

Назва презентації

«Моя родина»

Загальне оформлення (дизайн)

Відкрита

Слайд 1

Заголовок — «Моя родина».

Підзаголовок — прізвище родини

Слайд 2

Зміст презентації:

          тато;

          мама;

          діти;

          бабусі та дідусі;

          тварини, що живуть у родині

Слайд 3

Заголовок — «Найсильніший».

Зображення — фотографія тата.

Підпис під фотографією: «Мій тато (ім’я та прізвище

Слайд 4

Заголовок — «Найкрасивіша».

Зображення — фотографія мами.

Підпис під фотографією: «Моя мама (ім’я та прізвище

Слайд 5

Заголовок — «Найулюбленіші».

Зображення — фотографії дітей.

Підпис під фотографією: «(імена дітей

Слайд 6

Заголовок — «Наймудріші».

Зображення — фотографія бабусь та дідусь.

Підпис під фотографією: «Мої бабусі та дідусі»

Слайд 7

Заголовок — «Найдружніші».

Зображення усієї родини.

Підпис: «Наша дружна родина»

Слайд 8

Автор презентації — прізвище та ім’я

Слайд 9

Підзаголовок: «Дякую за увагу»

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Димяненко Олексій
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
18 жовтня 2021
Переглядів
699
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку