Розробка плану-конспекту уроку з інформатики для 4 класу на тему "Створення папок. Копіювання файлів та папок." Метою даного уроку є ознайомити учнів iз поняттям диск, дисковод, ім'я диска, файл, навчити створювати нову папку, копіювати файли та папки.
Лавринович В.Ю.
Тема уроку:Створення папок. Копіювання файлів та папок.
Мета уроку:
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність:ноутбуки, зошити, підручники, навчальна презентація (Створення папок. Копіювання файлів та папок.pptx), мультимедійний проектор.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Форма організації |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Форма навчання: колективна. Методи навчання: словесний (бесіда). Поточна хвилина: 1-3. |
Перевірка готовності дітей до уроку, психологічний настрій на роботу. |
Слухове сприйняття інформації. Перевірка робочих місць. |
ІІ. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань
Форма організації |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Форма навчання: колективна. Методи навчання: словесно-наочний (фронтальне опитування учнів). Поточна хвилина: 4-10. |
Давайте разом повторимо з вами правила техніки безпеки у комп’ютерному класі.
|
Прогнозовані відповіді:
|
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку
Форма організації |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Форма навчання: колективна. Методи навчання: словесний Поточна хвилина: 11-13. |
Оголошення теми і мети уроку |
Слухове сприйняття інформації. |
IV. Мотиваціянавчальноїдіяльності
Форма організації |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Форма навчання: колективна. Методи навчання: словесний. Поточна хвилина: 14-16. |
Сьогодні ми навчимося систематизувати інформацію на комп’ютерах, створюючи папки. |
Слухове сприйняття інформації. |
VІ.Ознайомлення з новимматеріалом, формуванняпрактичнихзнань (робота за комп’ютером).
Форма організації |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Форма навчання: колективна. Методи навчання: словесний-наочний. Поточна хвилина: 20-30. |
1. Опрацювання теми створення папки Подивіться один на одного. Ви всі є учнями 4 класу, але що вас відрізняє один від одного (Кожен учень має своє ім’я та прізвище) Так, правильно. Так само і з файлами. Файлів є багато і всі вони відрізняються один від одного своїм ім’ям. - Файли позначаються на комп’ютері у вигляді значків,
Так як і ви відрізняєтесь один від одного зовнішнім виглядом. |
|
V.Фізкультхвилинка (руханка)
Форма організації |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Форма навчання: колективна. Методи навчання: словесний Поточна хвилина: 17-19. |
Всі піднесли руки – раз! На носках стоїть весь клас, Два присіли, руки вниз, На сусіда подивись. Раз! – і вгору, Два! – і вниз, На сусіда подивись. Будем дружно ми вставати, Щоб ногам роботу дати. Раз – присіли, два – піднялись. Хай мужніє ваше тіло. Хто старався присідати, Може вже відпочивати. |
Діти повторюють вправи за вчителем |
VІ.Ознайомлення з новимматеріалом, формуванняпрактичнихзнань (робота за комп’ютером).
Форма організації |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Форма навчання: колективна. Методи навчання: словесний-наочний. Поточна хвилина: 20-30. |
1. Опрацювання теми копіювання файлів та папок
2.Практична робота 3. Робота в робочих зошитах |
|
VІІ.Фізкультхвилинка (релаксація для очей)
Форма організації |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Форма навчання: колективна. Методи навчання: словесний Поточна хвилина: 31-33. |
Наші очі трішки втомились і ми зараз відпочинемо. Виконуємо вправи за командою: 1.Швидко поморгати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів. 2.Повільно поводіть очима зліва направо і справа наліво, вгору-вниз і навпаки по 3 рази. |
Роблять вправи разом з вчителем. |
VІIІ.Підсумок уроку. Оцінювання
Форма організації |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Форма навчання: колективна. Методи навчання: словесно-наочний (фронтальне опитування учнів). Поточна хвилина: 34-38. |
1. Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці? 2. Що найбільше сподобалося? 3. Що запам’яталося? 4. Про що хотіли би дізнатися більше? 5.Поясни, для чого використовуються папки. 6. Як створити нову папку? Опиши алгоритм. 7. Що означає копіювати файл чи папку? Опиши алгоритм копіювання об’єкта. |
Діти по черзі дають відповіді. |