Тема.Культурна спадщина народу .Світ правдивий і казковий.
Інтерактивні методи :стратегії невеличких груп, «мозговий штурм»,
«карусель»,рефлексії та «асоціативний кущ».
Мета.З’ясувати сутність поняття культурна спадщина, познайомити з творчими
доробками українських художників , учити з повагою і любов’ю ставитися до
надбань українського народу, формувати почуття прекрасного, виховувати інтерес та допитливість до культури рідного краю.
Обладнання : ілюстрації за темою уроку, картки для опитування, репродукції
картин ,портрети художників.
Хід уроку
I.Перевірка домашнього завдання.
1.Бесіда.
Про що йшла мова на попередньому уроці ?
Хто найдорожчі люди на світі ?
За що ви їх любите і шануєте ?
Які казки вам розповідала бабуся ?
Опишіть свого дідуся. Який він ?
2.Індивідуальне опитування.
Картка 1.
1.Поясни значення прислів’я «Хочеш більше знати, треба менше спати» .
2.Які поради дають вам ваші батьки ?
Картка 2.
1.Поясни значення прислів’ я «Хочеш їсти калачі ,не сиди на печі».
2.До яких батьківських порад ви прислухаєтесь ?
Картка 3.
1.Поясни значення прислів’я «З ким поведешся,від того й наберешся».
2.Яку дорогу називають батьківською ?
Картка 4.
1.Поясни значення прислів’я «Чужим добом не збагатієш».
2.Як це не звернути з батьківської дороги ?
II.Повідомлення теми уроку і завданнь уроку. Первинне сприйняття й
усвідомлення нового матеріалу.
Що робить нас українцями?
1.Бесіда.
Тлумачення слова «культура». Культура - сукупність матеріальних та
духовних цінностей, створених людством протягом його історії.
2.Закодована тема уроку.
«Культурна спадщина народу»
3.Мозговий штурм «карусель».
Об єднання учнів у групи.
Виконання завдань.
Презентація роботи.
Підсумок роботи кожної групи.
Загальний висновок.
1група ( благо - любов )
2група (просвіта - порятунок )
3група (краса - серце )
4.Поняття культури, дане Миколою Реріхом.
Культура є поклоніння світлу, любов до людини.
Культура - є порятунок.
Культура - є серце.
5.Читання статті у підручнику « Культурна спадщина народу».
6.Бесіда з елементами розповіді.
Що нового дізнались ?
Що таке пам’ятки історії ?
Пошукайте в словнику тлумачення слів « архітектура, монумент, мистецтво».
7.Демонстрація репродукцій картин С.Васильківського,О.Мурашка,К.Білокур.
Обмін враженнями між членами групи.
III. Закріплення та осмислення знань.
1.Читання статті «Світ казковий і правдивий».
Який слід залиша на Землі Марія Примаченко ?
Що допомогло їй бачити незвичайне у найбуденнішому ?
2. «Асоціативний кущ» ,«логічне дерево» або «гірлянда асоціацій».
Відповіді дітей фіксуються у вигляді «куща», який поступово «розростається».
3.Читання статті «Буслики прилетіли».
IV.Узагальнення та систематизація знань.
1.Підсумкова бесіда.
Про що ви дізнались на уроці ?
Чому треба дбати про культурну спадщину народу ?
Які музеї є у нашому краї ?
Де б ви хотіли побувати і чому саме там ?
2.Робота в зошитах. Рефлексії.
Що таке культурна спадщина ?
Що належить до історичних пам’яток архітектури ?
Які ви знаєте пам’ятки ?
Що належить до пам’яток природи ?
Які ви знаєте пам’ятки ?
V.Домашнє завдання.
Переказувати текст «Світ казковий ,світ правдивий».
Виконати завдання в зошиті.
Скласти «асоціативний кущ» до слова «буслики».
.