Урок "Ми - мандрівники"

Про матеріал
Урок "МИ — МАНДРІВНИКИ" Мета: залучити школярів до участі у проекті; розвивати навички спільної роботи; виховувати допитливість.
Перегляд файлу

Я У СВІТІ 4 клас за підручником О. В. Тагліної - розробки уроків

ЛЮДИНА І СВІТ

 

Урок 27. МИ — МАНДРІВНИКИ

 

Мета: залучити школярів до участі у проекті; розвивати навички спільної роботи; виховувати допитливість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бліцопитування

• Яка держава знаходиться на Півночі України? (Білорусь)

• Що знаходиться у правій східній частині карти України? (Держава — Росія)

• Де розташовані Чорне та Азовські моря на карті? (На півдні)

• На Заході Україна межує з... (Румунією, Молдовою, Угорщиною, Словаччиною, Польщею)

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми здійснимо віртуальну подорож.

 

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Бесіда

— Діти, ми багато працювали з картами, а як ви вважаєте, чи завжди вони існували? (Ні)

— А яким чином люди дізнавалися про нові землі? (Подорожували)

— А навіщо люди подорожували? (Торгівля, пошуки нових, багатих земель)

— Кому з вас довелося подорожувати? Що сподобалося?

— Чи потрібно подорожувати сьогодні? (Так)

— А навіщо, адже всі землі вже відкриті, люди дуже багато що можуть просто побачити на телеекрані? (Ні, вчені й сьогодні подорожують та роблять нові відкриття.)

— Коли вам довелося подорожувати? (Розповіді дітей про подорожі.)

 

2. Робота за підручником (с. 111-112)

Вправа «Мікрофон»

Учні виконують завдання рубрики «Поділися своїми думками».

Робота в парах

Учні роздивляються малюнок та виконують завдання на с. 111.

Читають текст рубрики «Ознайомся з думкою інших людей» та виконують завдання на с. 111-112.

— Розгляньте схему роботи над проектом на с. 112. Які слова вам незрозумілі?

— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 112. (Я дізнався, що... Я прагну...)

— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?

 

3. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Вправа «Мікрофон»

• Якби я був(ла) найкращим мандрівником у світі, то...

 

2. Гра «П'ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого ви сьогодні на уроці навчилися?

— Що нового ви дізналися?

— Що вас здивувало?

 

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник (с. 111-112).

 

docx
Додано
27 березня 2020
Переглядів
1171
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку