Тема: Світ уяви Аліси та її захопливі пригоди
Мета:
Обладнання: роздатковий матеріал, фрагменти мультфільму, мультимедійна презентація,
Тип уроку: урок-подорож
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Слово вчителя. На попередніх уроках ми познайомилися з дивовижною дівчинкою Алісою. Ми дізналися, що вона потрапила у Країну Див. Нас вразили її захопливі пригоди і сьогодні я пропоную відправитися у подорож незвичайним світом. Ми вирушимо у Країну Див слідом за Алісою. То ж гайда у мандри!
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
IV. Сприйняття і засвоєння нового матеріалу.
Для початку давайте пригадаємо, які незвичайні пригоди пережила дівчинка. Я підготувала деякі ілюстрації і давайте разом зробимо карту Алісиної мандрівки.
1. Виготовлення «Карти пригод Аліси»
Зараз ми виготовимо карту пригод Аліси
Спочатку Аліса, наздоганяючи Білого Кролика, упала в провалля. Правильно відповідаючи на запитання, ви будете просуватися вперед. Отож, почнімо. (Презентація «Питання». Додаток 1). Пролетівши проваллям разом з Алісою ми опиняємося у великому залі.
2. «Чарівні дрібнички»
Щоб продовжити нашу незвичайну подорож, давайте складемо пазл і пригадаємо, у яких епізодах з’являються такі дрібнички(додаток 2):
-золотий ключик
-озеро сліз
-білі рукавички
-гусінь
-перець
-дитина
От ми і прибули на станцію «Божевільне чаювання». Давайте пригадаємо, які головні персонажі в цьому епізоді і чим вони займалися? (Капелюшник, Шалений заєць, Сонько-Гризун, пили весь час чай)
Капелюшник розказав Алісі, що якось на великому концерті він мав співати пісню. Давайте ми разом з ним проспіваємо, щоб пройти цю станцію, але перше послухаємо оригінал пісні (Пісня «Іди, іди, дощику):
3. Пісня «Іди, іди, борщику»
Іди, іди, борщику,
Зварю тобі дощику
В олив'янім горщику...
Іди, іди, борщику.
Мені каша, тобі дощ
Щоб періщив густий борщ!
Іди, іди, борщику...
І щоб дізнатися куди ми прямуємо дальше, нам потрібно розгадати слова за допомогою тайнописів. Отже, перед нами – зашифровані тайнописи. Розшифруймо їх! (додаток «Тайнопис», додаток 3 )
(Трояндовий кущ, король і королева сердець, крокет, Чеширський кіт, Відрубати голову, фламінго).
Отже, з якого епізоду ці слова? (Королевин крокет). Таким чином ми прибули на станцію «Королевин крокет». Щоб пройти цю частину ми будемо переглядати відео і відповідати на запитання.
4.Коментований відеоперегляд.
https://www.youtube.com/watch?v=H1LMv8vITzI
Перегляд епізоду (57:31): Для чого слуги фарбували троянди в червоний колір? (Тому що королева ненавиділа білі троянди)
Перегляд епізоду (01:02:39): Розкажіть в чому полягала суть гри в крокет?
Перегляд епізоду (01:06:07):Що це за персонаж? І що королева наказала з ним зробити?(Чеширський кіт)
VI. Підбиття підсумків уроку.
Завдання пошуково-дослідницького характеру
Заповніть табличку «Реальне та фантастичне у творі Л. Керролла "Аліса в Країні Див"».
Реальне |
Фантастичне |
Прогулянка дітей біля річки |
Тварини, які розмовляють |
Навчання у школі, знання, там отриманні |
Перетворення Аліси |
Характер Аліси |
Країна див |
Кросворд. (додаток 4)
1. Улюблений напій Березневого Зайця.
2. Провідник Аліси у дивосвіті.
3. Підручник з якого предмету читала Алісі сестра?
4. Ім’я одного із свідків на суді.
5. Дивакуватий учасник чайної церемонії.
6. Улюблена гра королеви.
7. Кіт із графства … .
8. Казна-що-не … .
9. Квіти, які любила Червова Дама.
10. Герой, з яким познайомилася дівчинка, котрий мав погану звичку.
11. Ім’я казкового грифона.
12. Який елемент одягу допомогла знайти Кролику Аліса?
13. Жорстока королева – просто … Дама.
|
|
|
|
|
Ч |
А |
Й |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
К |
Р |
О |
Л |
И |
К |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
І |
С |
Т |
О |
Р |
І |
Я |
|
|
|
|
|
|
|
|
С |
О |
Н |
Я |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
К |
А |
П |
Е |
Л |
Ю |
Ш |
Н |
И |
К |
|
|
|
|
|
|
В |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
К |
Р |
О |
К |
Е |
Т |
|
|
|
|
|
Ч |
Е |
Ш |
И |
Р |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ч |
Е |
Р |
Е |
П |
А |
Х |
А |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ї |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Т |
Р |
О |
Я |
Н |
Д |
И |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Г |
У |
С |
І |
Н |
Ь |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Д |
О |
Д |
О |
|
|
|
|
|
|
|
|
Р |
У |
К |
А |
В |
И |
Ч |
К |
И |
|
|
|
|
|
|
Ч |
Е |
Р |
В |
О |
В |
А |
|
|
|
|
|
|
|
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Найбільше в мандрівці мені запам’яталася зупинка…
Ще раз я хотів би опинитися …
Я хотів би заприятелювати з …
V. Домашнє завдання.
Написати листа Алісі.
Прочитати частини з 9-ї до 12-ї (скорочено)
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
а,б, в, г, ґ, д, е, є, ж, з, и, і, ї, й, к, л, м, н, о, п, р, с, т, у, ф, х, ц, ч, ш, щ, ь, ю, я
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
23,21,19,33,18,6,19,3,11,14 15,24,30
_____________________________________
25,16,1,17,12,18,4,19
________________________________
3,12,6,21,24,2,1,23,11, 4,19,16,19,3,24
______________________________________
а,б, в, г, ґ, д, е, є, ж, з, и, і, ї, й, к, л, м, н, о, п, р, с, т, у, ф, х, ц, ч, ш, щ, ь, ю, я
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
15,19,21,19,16,31 12 15,19,21,19,16,7,3,1 22,7,21,6,7,27,31
______________________________________________________________________
15,21,19,15,7,23
____________________________
28,7,29,11,21,22,31,15,11,14 15,12,23
____________________________________________________________
Додаток 4
Кросворд.
1. Улюблений напій Березневого Зайця.
2. Провідник Аліси у дивосвіті.
3. Підручник з якого предмету читала Алісі сестра?
4. Ім’я одного із свідків на суді.
5. Дивакуватий учасник чайної церемонії.
6. Улюблена гра королеви.
7. Кіт із графства … .
8. Казна-що-не … .
9. Квіти, які любила Червова Дама.
10. Герой, з яким познайомилася дівчинка, котрий мав погану звичку.
11. Ім’я казкового грифона.
12. Який елемент одягу допомогла знайти Кролику Аліса?
13. Жорстока королева – просто … Дама.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|