Мета : скласти та засвоїти табличні випадки додавання і віднімання числа 7 , вдосконалювати навички усних обчислень в межах вивчених таблиць, формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження невідомого доданка, розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, виховувати допитливість та охайність при письмі.
Тема . Таблиці додавання і віднімання числа 7. Задачі на знаходження невідомого доданка.
Мета : скласти та засвоїти табличні випадки додавання і віднімання числа 7 , вдосконалювати навички усних обчислень в межах вивчених таблиць, формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження невідомого доданка, розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, виховувати допитливість та охайність при письмі.
Хід уроку
І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Пролунав уже дзвінок —
Починається урок.
Встаньте, діти, не лініться,
Усі дружно посміхніться.
Щоб урок пройшов цікаво,
Всі берімося до справи.
ІІ. Актуалізація та корекція опорних знань.
1.Повідомлення теми та мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми будемо розв'язувати приклади та задачі. А допомагати нам будуть наші пернаті друзі . Хто це ?
- До нас завітають зимуючі птахи . Ми з вами вже повісили годівнички у нашому шкільному садку . а ще повісимо у класі УМОВНО і будемо чекати пернатих друзів із цікавими завданнями . А вкінці уроку порахуємо пташок, які прилетять до нашої годівнички .
2. Усна лічба.
- А хто ж першим завітає до нас, ви здогадаєтесь, відгадавши загадку.
Сірі крильця в нього є,
Дзьобом зернятка клює,
Процвірінькав нам «чив-чив»,
З’їв зерно і полетів. (горобчик )
1) Горобчик приніс нам завдання -гру “Швидка відповідь”
– Порахуйте від 1 до 10. (Хлопчики)
– Порахуйте від 10 до 1. (Дівчатка)
– Яке число передує числу 9; 4 ; 7 ?
– Яке число слідує за числом 5; 8 ?
– Назвіть сусідів числа 7.
– Назвіть найменше двоцифрове число;
– Назвіть найбільше одноцифрове число.
– Перший доданок 4, другий — 3. Обчисліть суму.
2) А ще він пропонує розв’язати віршовані задачі .
1. У садок до годівниці
Прилетіли дві синиці
Потім ще 4 птиці .
Скільки птиць на годівниці? ( 2 + 4 = 6 )
2. Дві синички невеличкі
На сосні сиділи.
Ще одна мала синичка
Звідкись прилетіла.
Скільки стало їх? (2+1=3)
3.Вже летять до годівниці,
Горобець і три синиці.
Скільки пташечок, скажіть,
Будуть вдячні за обід? (1+3=4)
II. Опрацювання нового матеріалу
- Хто ж приніс нам наступне завдання ?
Не боїться ця пташка зими,
Сало любить вона, так як ми.
Жовта грудка та сиві крильця.
Здогадалися, хто це? (Синиця)
1.Каліграфічна хвилинка.
- Для хвилинки каліграфії синичка пропонує вам записати цифру 7
А ще вона підготувала завдання – гру «Заселіть будиночок». (повторення складу числа 7 ).
-
Наступне завдання від ..
Його дзьобик – молоток,
В лісі чути: „ток-ток-ток”.
Він з кори комах виймає,
Про дерева щиро дбає. ( Дятел )
- Він просить допомогти йому скласти таблицю додавання та віднімання
числа 7 .
2. Складання таблиці додавання числа 7 .
.
Хто на дереві сидить
І Кар-кар! – завжди кричить ? ( Ворона )
3.Робота з підручником .
1. с. 76 № 1. ( Збільш на7 , зменш на 7 ).
2. с. 76 № 2 .
— Розгляньте числовий промінь. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Прочитайте приклад. Яка відповідь прикладу?
— Скільки всього додали? Як саме? Скільки всього відняли? Як саме?
Фізхвилинка
Зимонька до нас прийшла,
Сніг пухкий нам принесла.
І летять, летять сніжинки
На дерева, на стежинки.
По сніжку, як по перині,
Покачаємось на спині.
У заметах сніг лежить,
Під ногами він скрипить.
Щоб сніжну гірку збудувати.
Треба спинку прогинати.
А тепер всі на санчатах
В ліс поїдем до зайчаток.
Зайченята дружно грають,
Під ялинкою стрибають.
А лисичка виглядає,
Зараз зайчика впіймає.
Доки звірі наші грали,
Руки в нас позамерзали.
А тепер на лижі стали
І додому всі помчали.
ІІІ. Закріплення, узагальнення й систематизація вивченого матеріалу.
І тут нас із новим завданням зустрічає …
До нас завітала дивна птиця.
Світла денного боїться,
Дзьоб гачком, великі очі,
І не спиться їй щоночі.
- Ху -ху -ху! - кричить, співа.
Відгадали, хто? ... (Сова.)
1.Вставити пропущені числа .
2. Робота над задачами .
Розв’язати задачу нам пропонує …
Тут і там вона літає,
і на хвіст плітки збирає.
Що довідається, — все
вмить по лісу рознесе. (Сорока)
Вправа «Мозковий штурм».
- З чого складається задача?
УМОВА ЗАПИТАННЯ РОЗВ’ ЯЗАННЯ ВІДПОВІДЬ
У червонім фартушку
птах стрибає по сніжку
і розпитує синичку
про найближчу годівничку. (Снігур)
3. Самостійна робота .
Обчисли. Добери відповідні числа. 1варіант – 1-ий стовпчик ; 2варіант – 2-ий стовпчик .
IV. Підсумки уроку
-Так скільки пташок завітало до нас сьогодні ? ( 7 )
- Чиє завдання, на вашу думку було найцікавішим?
1)Вправа «Незакінчене речення».
Цей урок мене навчив…
Мені сподобалося…
Найскладніше було…
Найлегше було…
Я дякую вам за роботу.
Ростіть здоровими і сильними, добрими та мудрими.
Бережіть природу!