Тема: «Квадратична функція, її графік і властивості»
Мета:
1) продовжити формувати вміння будувати графік квадратичної функції, вдосконалити навички розв’язування вправ на дослідження квадратичної функції, перетворення графіків функції, формувати вміння і навички побудови графіків функцій в програмі GRAN
2) розвивати мислення, увагу, ініціативність, самостійність
3) виховувати інформаційну культуру, самостійність у прийнятті рішень; прищеплювати любов до математики, інформатики.
4) коригувати вимовляння основних понять квадратичної функції, програми GRAN
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок
.
Форма уроку: бінарній урок алгебри та інформатики
.
Обладнання та наочність: мультимедійний проектор, комп’ютерна презентація, картки із тестовими завданнями, комп’ютери, програма GRAN 1, презентація до уроку, екран, креслярські приладдя, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
а) підготовка кабінету до уроку
б) перевірка відсутніх
в) перевірка готовності учнів до початку уроку, налаштування на роботу.
ІІ.Оголошення теми та мети уроку.
План вивчення теми (слайд 2)
квадратична функція
х-незалежна змінна
парабола
абсциса вершини параболи
ордината вершини параболи
вітки параболи
область визначення функції
область значень функції
РСС: графік квадратичної функції - парабола
ІV.Актуалізація опорних знань.
«Як приємно дізнатися, що ти чогось навчився». Мольєр (слайд 3)
Фронтальне опитування учнів.
Самостійна робота парами ( карточки)
А) (4; 5) Б) (- 4 ; 5) В) (4 ; - 5) Г) (- 4 ; - 5)
Сьогодні на уроці ми скористаємося однією з програм, яка дуже спрощує процес побудови графіків функцій. Це програмний засіб GRAN.
Алгоритм побудови графіків у програмі GRAN
Ми розглянемо алгоритм побудови графіків функцій в цій програмі і застосуємо його для практичної роботи.
Дріб та знак ділення в GRAN позначаються похилою лінією ( / ) .
Множення – це зірочка (*), яка обов’язково ставиться між множниками.(слайд 13)
Займіть свої робочі міста. Пригадайте та дотримуйтесь правил ТБ при роботі за комп’ютером.
Розглянемо побудову графіків квадратичних функцій на прикладі функцій:(слайд 14 -15)
3)
VI. Застосування знань, закріплення вмінь і навичок при розв’язуванні вправ.
Учні працюють в групах: побудувати графіки и презентують свої побудови. ( слайд 16)
Усне опитування учнів: користуючись графіком, знайти
Закінчити урок словами Д. Пойа «Якщо ви хочете навчитися плавати, то сміливо входіть у воду, а якщо хочете навчитися вирішувати завдання, то вирішуйте їх.» (слайд 18)
Дякуємо за співпрацю і до зустрічі (слайд 19)