У даному конспекті уроку використано безліч вправ, які допоможуть Вашим учням цікаво та корисно провести час на уроці, а найголовніше дізнатися нове та запам'ятати матеріал.
УКРАЇНА – ЄВРОПЕЙСЬКА ДЕРЖАВА
Мета: формування предметних компетентностей: формувати в учнів поняття про Україну – незалежну європейську державу; різноманітність народів світу, ознайомити зі становленням України як європейської держави, збагатити, поглибити, закріпити знання з історії України; розвивати логічне мислення, уміння аналізувати, спів ставляти, робити висновки.
Формування ключових компетентностей: уміння вчитися: сприяти тренуванню уваги, зосередженості; учити доводити роботу до кінця.
інноваційної: уміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел.
здоров'язбережувальної: навчити дбайливо ставитися до свого здоров ' я.
Тип уроку: Комбінований
Обладнання: презентація до уроку, мультимедійний проектор, ноутбук, карти світу та Європи, фото людей різних рас.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організаційний момент
2. Екран настрою
- Діти, у нас є деревце, але мені здається на ньому чогось не вистачає. Чого саме?
- Так листочків. Я маю безліч різнокольорових листочків, виберіть собі один та намалюйте на ньому ваш настрій.
- Намалювали? Тепер давайте прикріпимо їх на наше деревце настрою.
Актуалізація опорних знань
Тестові завдання. Взаємоперевірка.
1.Країни –сусіди України.
а)Білорусь,Польща,Угорщина.
б)Росія,Японія,Словаччина.
в)Молдова, Китай,Греція
2. Столиця України.
а)Світязь
б)Львів
в)Київ
3.Символ Києва.
а)Карпати
б)вишня
в)каштани
4.Найбільша річка України.
а)Дністер
б)Дніпро
в) Прип`ять
5.Міста України.
а)Львів,Одеса,Херсон.
б)Кишинів, Черкаси,Кіровоград.
в)Житомир,Москва,Вільнюс.
6.Найбільший звір в Україні.
а)Лев
б)Зубр
в)Кит
7.Найбільше озеро вУкраїні.
а)Світязь
б)Славутич
в)Синевир
8.Найстаріше дерево вУкраїні.
а)модрина
б)дуб
в)каштан
3. Мотивація навчальної діяльності
а) Метод " Мікрофон"
- Що про Україну знають у світі?
б) Вправа «Асоціативний кущ»
4. Визначення теми та мети уроку
- Про що ж ми будемо говорити на уроці?
- Сьогодні про країну ми будем говорити,
Яка є найрідніша для кожного у світі.
Для нас – це Україна, це наша Батьківщина.
Здобула незалежність вона уже давно
І на Майдані взимку відстояла його -
це право бути вільною державою у світі.
ІІ. Основна частина
Україна – це наш край, ( розводять руки в сторони)
Поле, річка, зелен гай. (показують руками)
Любо стежкою нам йти, (крокують на місці)
Тут живемо я і ти. (показують руками на себе і товариша).
Група дітей «Дослідники» з’ясовують значення слова «Європа» та «європеєць»
ІІІ. Заключна частина
а) Робота в парах
Україна – Київ
Росія – Москва
Білорусь –
Польща –
Словаччина –
Угорщина –
Румунія –
Молдова –
б) Гра " Поштовий голуб Європи"
- Перед вами карта. На ній позначено країни Європи. Голуб тримає листа, в якому записано країни адресата. Допоможи поштовому голубові доставити листи за адресою. Знайдіть на карті потрібну країну та прикріпіть до неї назву.
2. Підбиття підсумків. Рефлексія
- Що нового ви дізналися?
- Що було цікавого?
- У кого виникли проблеми, інтереси?
- У когось змінився настрій від початку уроку?
а) домашнє завдання с. 110 - 113