Конспект містить матеріали для проведення інтерактивного уроку в групах з теми "Раціональні числа" як підсумок і узагальнення вивчення теми. Охоплює всі ключові моменти теми при застосуванні різноманітних форм і способів, що є цікавими для учнів.
Математика 6 клас
Тема: Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота.
Мета: Узагальнення і систематизація знань про раціональні числа ,
їх модуль , порівняння і зображення на координатній прямій .
Розвиток вмінь і навичок розв’язування вправ з теми.
Виховання чесності, толерантності, відповідальності.
Тип уроку: Узагальнення і систематизації знань і вмінь.
Обладнання: Комп’ютер, мульти-медійна дошка, картки із
завданнями для самостійної роботи( 4 варіанта), креслярські
інструменти, паперові зірочки, картки з числами (3 набори).
Хід уроку
І. Організаційний момент
Основне завдання учня – гарно вчитись, а для цього потрібно:
Слайд№1
Сьогодні ми повторимо і систематизуємо знання про раціональні числа, їх модуль , порівняння і зображення на координатній прямій. Клас поділено на три групи, в кожній є учні , які добре знають тему і ті., яким ще не все зрозуміло. Маємо нагоду допомогти товаришам заповнити прогалини і показати свої знання. Оцінка за урок складатиметься з балів - зірочок за усні відповіді і за письмові колективні та оцінки за індивідуальні самостійні роботи. Робота виконується на подвійному аркуші поділеному на дві сторінки:
Слайд№2 Двадцять сьоме січня
Групова робота Самостійна робота
Варіант –
ІІ. Узагальнення і систематизація знань
За правильне формулювання – зірочка
Слайд№3 Про раціональні числа
2) « Навчаючи - вчуся ». Групова робота.
Треба вибрати числа по категоріям , картки з числами на столі.
За правильне виконання кожному члену команди – зірочка
Слайд№4 Із заданих чисел вибери:
1). Додатні;
2). Від'ємні ;
3). Цілі;
4). Натуральні;
5). Пари протилежних чисел.
4,1 ; π ; - 5,5 ; 0 ; - 10; -π ; 4,11; 10
Перевірка з довірою( кожен, хто зробив вірно, сам бере зірочку)
Слайд№5
1). Додатні: 4,1 ; π ; 4,11; 10
2). Від'ємні : - 5,5 ; - 10; -π ;
3). Цілі: 0 ; - 10; 10
4). Натуральні: 10
5). Пари протилежних чисел: π і -π ; - 10 і 10
3) Самостійна робота. Завдання №1
Варіант 1 . |
Варіант 2 . |
1. Серед заданих чисел -3,3 ; +7; 0; - 12; -7; ; +12; -; ; 1,02; +3 Вибери: 1) натуральні; 2) додатні; 3) від’ємні; 4) цілі; 5) дробові; 6)раціональні; 7) пари протилежних чисел.
|
1. Серед заданих чисел -3; 3,3 ; -7; 0; - 1,2; 7; -; ; ; 102; +5 Вибери: 1) натуральні; 2) додатні; 3) від’ємні; 4) цілі; 5) дробові; 6)раціональні; 7) пари протилежних чисел.
|
Варіант 3 . |
Варіант 4 . |
-4,3 ; +8; 0; - 16; -8; ; +16; -; ; 102; +3 Вибери: 1) натуральні; 2) додатні; 3) від’ємні; 4) цілі; 5) дробові; 6)раціональні; 7) пари протилежних чисел.
|
1. Серед заданих чисел 3; 3,3 ; -7; 0; - 1,2; 7; -; ;;1,02; +5 Вибери: 1) натуральні; 2) додатні; 3) від’ємні; 4) цілі; 5) дробові; 6)раціональні; 7) пари протилежних чисел.
|
2. 1)Мозкова атака ( «науковці»- одна група - «експерти»- інші)
За правильне формулювання – зірочка
Слайд№5 КООРДИНАТНА ПРЯМА
2) Самостійна робота. Завдання №2
Варіант 1 . |
Варіант 2 . |
1. Накресли координатну пряму і познач на ній точки А( - 4 ) і В( 3). Знайди довжину відрізка АВ і координату точки М – середини відрізка АВ.
|
1. Накресли координатну пряму і познач на ній точки С( - 4 ) і В( 3). Знайди довжину відрізка СВ і координату точки М – середини відрізка СВ.
|
Варіант 3 . |
Варіант 4 . |
1. Накресли координатну пряму і познач на ній точки А( - 5 ) і В( 4). Знайди довжину відрізка АВ і координату точки М – середини відрізка АВ.
|
1. Накресли координатну пряму і познач на ній точки С( - 3 ) і В( 4). Знайди довжину відрізка СВ і координату точки М – середини відрізка СВ.
|
3. 1)Мозкова атака ( «науковці»- одна група - «експерти»- інші)
За правильне формулювання – зірочка
Слайд№7 МОДУЛЬ ЧИСЛА
2) « Навчаючи - вчуся ». Групова робота.
Треба вибрати числа по категоріям , картки з числами на столі.
За правильне виконання кожному члену команди – зірочка
4 . Обчисліть значення виразу:
а) |-2|+|-7| ; б) 8:|+4|-5·|-0,2| ;
в) 1,8·| х | - 2,7, якщо х = -3.
Перевірка з довірою( кожен, хто зробив вірно, сам бере зірочку)
Слайд№8
а) |-2|+|-7| = 2 + 7 = 9;
б) 8:|+4| - 5·|-0,2| = 8 : 4 - 5 ·0,2 = 2 – 1= 1;
в) якщо х = -3, то 1,8·| х | - 2,7 =
= 1,8·| -3 | -2,7=
= 1,8 · 3 – 2,7 =
= 5,4 – 2,7 = 2,7
3) Самостійна робота. Завдання №3
Варіант 1 . |
Варіант 2 . |
1.Обчисли значення виразу: 27 – 1,5 · . якщо х = - 4,6 |
1.Обчисли значення виразу: 26 +1,2 · . якщо х = - 3,6 |
Варіант 3 . |
Варіант 4 . |
1.Обчисли значення виразу: 29 – 1,4 · . якщо х = - 4,6 |
1.Обчисли значення виразу: 24 +1,2 · . якщо х = - 3,5 |
4. 1)Мозкова атака ( «науковці»- одна група - «експерти»- інші)
За правильне формулювання – зірочка
Слайд№9 Порівняння додатних чисел
1.Як порівняти натуральні числа?
243 575 < 24 357 24 575 < 24 675
2. Як порівняти десяткові дроби?
24,5473 > 24,5373 0,023 > 2,023
3. Як порівнюють звичайні дроби?
Слайд№10 ПОРІВНЯННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
2) « Навчаючи - вчуся ». Групова робота.
Треба вибрати числа по категоріям , картки з числами на столі.
За правильне виконання кожному члену команди – зірочка
Слайд№10 Розставте числа у порядку спадання
4,1 ; π ; - 5,5 ; 0 ; - 10; -π ; 4,11; 10
Порівняйте числа
а) 6,3 і 0; б) - 25 і 0;
в) 27 і - 672; г) - 4,7 і - 8,3
Слайд№11 10 ; 4,11; 4,1 ; π ; 0 ; -π ; - 5,5 ; - 10;
6,3 > 0; - 25< 0; 27 > - 672 ; - 4,7 > - 8,3
3) Самостійна робота. Завдання №4
Варіант 1 . Варіант 2 .
4.Порівняй числа: 4.Порівняй числа:
1) 3,9 і – 9,5 ; 2) – 2,35 і – 235 1) -3,9 і – 9,5 ; 2) 2,35 і – 235
Варіант 3 . Варіант 4 .
4.Порівняй числа: 4.Порівняй числа:
1) 7,9 і – 13,5 ; 2) – 2,4 і – 25 1) -13,9 і – 9,5 ; 2) 25 і – 235
ІІІ. Підсумок: Фронтальне повторення « Мікрофон»
Учні передають уявний мікрофон один одному для відповіді на наступне запитання із тесту №6 із програми «Математика 6» Весь клас одержує одну оцінку за результатом із комп’ютера.
ІУ. Домашнє завдання.
Стор. 197-198 Тест. Типові задачі.