Мета уроку повторити поняття кратного, дільника, НСД та НСК,
закріпити вміння скорочувати дроби, навички додавання та віднімання звичайних дробів з різними знаменниками,
удосконалювати вміння правильно записувати та оформляти приклади, рівняння, задачі.
Додавання та віднімання
звичайних дробів
Математика 6 клас
спеціаліст вищої
кваліфікаційної категорії,
старший вчитель.
Стаж 27 років
спеціаліст вищої
кваліфікаційної категорії,
старший вчитель.
Стаж 27 років
Тема уроку. Додавання та віднімання звичайних дробів .
Мета уроку. Навчальна. Повторити поняття кратного, дільника, НСД та НСК.
Закріпити вміння скорочувати дроби, навички додавання та віднімання звичайних дробів з різними знаменниками.
Удосконалювати вміння правильно записувати та оформляти приклади, рівняння, задачі.
Розвивальна. Розвивати увагу, вміння мислити та застосовувати здобуті знання.
Виховна. Виховувати працелюбство, самостійність, інтерес до математики, історії математики.
Корекційна. Розвивати розумові процеси: мислення, увагу, пам’ять. Проводити особистісну корекцію. Удосконалювати координацію рухів. Розширювати поле зору.
Обладнання. Презентація Microsoft Power Point. Комп’ютери. Роздавальні картки відповідно до вимог зорових навантажень, картки успіху, дошка, підручники.
Тип уроку. Урок застосування знань, умінь і навиків.
Хід уроку.
Етапи особистісно орієнтованого уроку |
Етапи уроку корекційно-компенсаторної спрямованості |
Дії вчителя |
Тривалість етапу |
Примітка |
Орієнтація |
І. Організаційний |
Налаштування учнів на плідну працю |
2 хвилини |
|
|
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку |
Місце уроку в темі. Що учні очікують від даного уроку? |
2 хвилини |
Слайд 1 |
Цілепокладання |
ІІІ. Перевірка домашнього завдання |
Звіт консультантів про виконання домашнього завдання. Розв’язання однієї задачі на слайді. Зібрати зошити |
2 хвилини |
|
|
ІV. Актуалізація опорних знань учнів |
Для виконання дій над звичайними дробами необхідно пам’ятати кратні та дільники чисел. Динаміка слайду «на дошці» зібрати числа, кратні 12 та «що об’єднує числа 12, 6, 4, 3, 2, 1» та «Математичне лото» дозволяють повторити ці поняття |
5 хвилин |
Слайд 2, 3, 4 |
|
ІVіндивідуальне. |
Вибрати і викласти рельєфні числа 12, 6, 4, 3, 2,1. |
|
Для Дудидри В. Індивідуальна навчальна програма з предмета |
Проектування |
|
Складання плану наступної роботи |
|
|
Організація виконання плану діяльності |
V. Осмислення знань та удосконалення вмінь та навиків |
1.Завдання «Пелюстки» (виконується на дошці) 2.Робота з підручником № 371 (один учень біля відкидної дошки, решта на місцях. Взаємоперевірка результатів). |
10 хвилин |
Слайд 5 |
|
Vіндивідуальне |
Складання пазлів –геометричних фігур |
|
Для Дудидри В. Індивідуальна навчальна програма з предмета |
|
VІ. Корекційна перерва |
Фізкультхвилинка, корекційні вправи для очей |
5 хвилин |
|
Контроль та оцінювання |
VІІ .Самостійна робота на комп’ютерах |
Виконання тестових завдань, які оцінить комп’ютер |
10 хвилин |
Оцінку учні внесуть у картку успіху |
|
VІІіндивідуальне Розв’язування прикладів на додавання та віднімання |
Усний рахунок |
|
Для Дудидри В. Індивідуальна навчальна програма з предмета |
Завершальний етап |
VІІІ. Домашнє завдання (диференційоване) |
Повторити § 11, № 355 (а), 358 – середній рівень; № 374, 381 - достатній і високий рівень |
3 хвилини |
Слайд 6 |
|
VІІІіндивідуальне Домашнє завдання |
Завдання на картці |
|
Для Дудидри В Індивідуальна навчальна програма з предмета |
|
ІХ. Підсумок уроку. Оцінювання |
|
|
Слайд 7 |
І. Організаційний етап ( 2 хвилини).
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Звіт консультантів про наявність виконаного домашнього завдання. Зібрати зошити (2хвилини) .
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку (2 хвилини). Слайд 1 |
ІV. Актуалізація опорних знань учнів (5 хвилин)
Для виконання дій над звичайними дробами необхідно пам’ятати кратні та дільники чисел. Динаміка слайду «на дошці» зібрати числа, кратні 12 та «що об’єднує числа 12, 6, 4, 3, 2, 1» дозволяють повторити ці поняття. Слайд 2, 3.
ІVі. Вибрати і викласти рельєфні числа 12, 6, 4, 3, 2,1.
V. Осмислення знань та удосконалення вмінь та навиків (12 хвилин).
1. Завдання «Пелюстки» (виконується на дошці). Слайд 4.
2. Завдання «Лото». Слайд 5.
3. Робота з підручником № 371 (один учень біля відкидної дошки, решта на місцях. Потім звірити результати).
Vі. Складання пазлів –геометричних фігур.
VІ. Корекційна перерва (5 хвилин).
VІІ. Самостійна робота на комп’ютерах (10 хвилин).
VІІі. Розв’язування прикладів на додавання та віднімання.
VІІІ. Домашнє завдання. Повторити § 11, № 354, 358 – середній рівень; № 366, 369(а, б) – достатній рівень; № 372, 374 – високий рівень. (3 хвилини). Слайд 6. Для Дудидри В. завдання на картці.
ІХ. Підсумок уроку (4 хвилини). Слайд 7