Конспект уроку "Визначення числа сотень і десятків у трицифрових числах. Задачі на дві або три дії, які включають збільшення (зменшення) числа у кілька разів."

Про матеріал

Проаналізувати порозрядний склад трицифрового числа;

вправляти учнів у розв'язуванні складених задач, які

містять збільшення (зменшення) числа в кілька разів.

•Визначати число сотень, десятків в трицифрових числах.

•Опрацювати розв'язування складених задач, які містять збільшення (зменшення) числа у кілька разів.

•Як аналізувати порозрядний склад трицифрових чисел.

•Як додавати і віднімати числа, пов'язані з нумерацією чисел.

•Як розв'язувати задачі, які містять збільшення (зменшення) числа в кілька разів.

Перегляд файлу

3-А клас                                                           20.12.2013 р.

Тема. Визначення числа сотень і десятків у трицифрових

          числах. Задачі на дві або три дії, які включають

          збільшення (зменшення) числа у кілька разів.

Мета: проаналізувати порозрядний склад трицифрового числа;

           вправляти учнів у розв’язуванні складених задач, які

          містять збільшення (зменшення) числа в кілька разів.

 

Обладнання: картки для усних обчислень, презентація

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Дзвоник пролунав веселий,

Дружно всіх він кличе в клас.

І цікаве на уроці

Пропоную я для вас.

Станьте струнко, схаменіться,

Один одному всміхніться.

Приготуйте без мороки

Все, що треба до уроку.

Підготовлено? – Хиток.

Починаємо урок.

II. Контроль та закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

2. Робота на картках (2 учні біля дошки, 2 учні на місцях)

№1

   600-1

  600-100

  600-400

  200+700    

  800+200

 Запиши розв’язання задачі.

Садівники посадили 30 яблунь, а груш - у 5 разів менше,ніж яблунь, а слив - у 4 рази менше, ніж яблунь і груш разом. Скільки слив посадили садівники?

 

№2

599+1

900-1

 800-100

 700-600

 500+500.

 

2. Запиши виразом розв’язання задачі, поданої коротко:

 І ящ. – 30 кг

 ІІ ящ.– у 5 разів менше        

ІІІ ящ.- ?, у 4 рази менше

 

2. Усні обчислення.

1) Гра «Вибери приклад». КАРТКИ

Обчислити приклад, знайти та обвести його кружечком. Робота проводиться за варіантами, далі вчитель пропонує зробити взає-моперевірку карток.(6 учнів на місцях)

2) Гра «Ланцюжок» сл.1

3) Додати числа до поданих. Сл.2

4) Записати числами (завдання № 517) – каліграфічна хвилинка.

ІІІ.Оголошення теми і мети уроку. сл.3,4,5,6

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота.сл.7

— Які розряди має число 573?

— На якому місці, якщо лічити справа наліво, стоять одиниці? десятки? сотні?

— Що означає в даному числі цифра 5? 7? 3?

2. Фронтальна робота за вправою № 518.сл.8

3. Фізкультхвилинка. Пальчикова гімнастика .  9 год 50хв

Таблиця мн. на число 9.

4. Пояснення нового матеріалу. Вступне слово учителя.

— Перед нами число 573. У ньому 5 сотень, 7 десятків і 3 одиниці. Це правильна відповідь, якщо говорити про число одиниць кожного розряду. Але ми не можемо стверджувати, що у числі 573 всього 3 одиниці. Адже і сотні, і десятки теж складаються з одиниць. скільки всього одиниць у цьому числі? (500 + 70 + 3 = 573) Тоді про кількість одиниць числа 573 можна сказати так: воно містить всього 573 одиниці, а в розряді I (одиниць) — 3 одиниці.

Аналогічна робота проводиться і з десятками та сотнями.

5. Читання й запис чисел № 520 і 519.сл.9,10

6. Віднімання чисел (вправа № 521).сл.11

Рекомендується у перших двох прикладах зменшуване представити у вигляді суми розрядних доданків, а потім обчислювати.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Фронтальне  розв’язування задачі № 522 (можна пропонувати розв’язання за варіантами: охочі учні — самостійно, решта — під керівництвом учителя).

 V. Підготовка до контрольної роботи.

1.Розв’зування рівнянь.

х+10=110;           120-х=20;     72:х=8

2.Порівняння іменованих чисел

5м 20см     2м 50см

230см         3м 02 см

3грн.60к.    3грн.06к.

1хв              70с

V. Підсумок уроку

— Який «секрет» про кількість одиниць, десятків і сотень у трицифровому числі ви тепер знаєте? Поясніть на прикладі.

VI. Домашнє завдання сл..13

№ 524, 525.

docx
Додано
18 листопада 2018
Переглядів
1656
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку