17 липня о 18:00Вебінар: Відеоуроки: як створювати якісний контент для Ютубу

Конспект уроку "ВСТВ" за темою «Поняття про зазори і натяги у з’єднаннях»

Про матеріал
Посадка з зазором – це посадки, які при зєднанні завжди утворюють зазор. Зазор позначається літерою S. Зазором називається різниця між діаметрами отвору і вала до складання. Зазор дає можливість відносного переміщення деталі, які з’єднується. Розрізняють найменші (мінімальні) та найбільші (максимальні) зазори.
Перегляд файлу

Поняття про зазори і натяги у з’єднаннях.

Посадками називають з’єднання двох деталей, характер яких залежить від різниці їх розмірів.

Згідно класифікації існують три типа посадок: Посадки з зазором.

Посадки з натягом.

Перехідні посадки

Схема полів допусків посадок:

а - із зазором; б - натягом; в - перехідної

Посадка з зазором – це посадки, які при зєднанні завжди утворюють зазор. Зазор позначається літерою S. Зазором називається різниця між діаметрами отвору і вала до складання. Зазор дає можливість відносного переміщення деталі, які з’єднується. Розрізняють найменші (мінімальні) та найбільші (максимальні) зазори. Найменшим зазором називається  різниця між найменшим граничним розміром отвору і найбільшим граничним розміром вала, або різниця між нижнім відхиленням отворів і верхнім відхиленням валу:

Схема полів допусків посадки з зазором  50

Найбільшим зазором називається різниця між найбільшим граничним розміром отвору і найменшим розміром вала, або різниця між верхнім відхиленням отвору і нижнім відхиленням валу,

Величина зазору залежить від дійсних розмірів.

Середній зазор

Посадки з натягом - це посадки в яких завжди утворюється натяг у з'єднанні.

Натяг позначається буквою N.

Натягом називається різниця між діаметрами вала і отвору до складання. При цьому діаметр вала більший за діаметр отвору. Натяг характеризує ступінь опору зміщення однієї деталі відносно другої після їх складання. Розрізняють найменший і найбільший натяг. Величина натягу залежить віл дійсних розмірів.

Найменший натяг — це різниця між найменшим розміром вала і найбільшим граничним розміром отвору до складання, або різниця між верхнім відхиленням валу і нижнім відхиленням отвору:

Найбільший натяг — це різниця між найбільшим граничним розміром вала і найменшим граничним розміром отвору до складання або різниця між нижнім відхиленням валу і верхнім відхиленням отвору:

Схема полів допусків посадки з натягом   50

 

docx
Додано
23 квітня
Переглядів
108
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку