10 липня о 18:00Вебінар: Мультфільм за 5 хвилин: онлайн-сервіси для створення анімації та монтажу

Конспект уроку "ВСТВ" за темою «Системи допусків і посадок гладких циліндричних з’єднань»

Про матеріал
Для того, щоб забезпечити мінімально необхідне число посадки з метою полегшення виготовлення та експлуатації машинобудівної продукції, розроблено систему допусків і посадок. Системою допусків і посадок називається закономірно побудована на основі досвіду, теоретичних та експериментальних досліджень сукупність допусків і посадок, оформлена у вигляді стандартів.
Перегляд файлу

Системи допусків і посадок гладких циліндричних з’єднань.

Для того, щоб забезпечити мінімально необхідне число посадки з метою полегшення виготовлення та експлуатації машинобудівної продукції, розроблено систему допусків і посадок.

Системою допусків і посадок називається закономірно побудована на основі досвіду, теоретичних та експериментальних досліджень сукупність допусків і посадок, оформлена у вигляді стандартів.

Стандарти системи допусків і посадок розроблені для різних типових з’єднань деталей машин (конічних з’єднань, з’єднань з підшипниками кочення, різьбових, шпонкових, шліцьових з’єднань), які забезпечують їх взаємозамінність, створюють умови для стандартизації кінцевої продукції, комплектуючих виробів, різального та вимірювального інструменту, сприяють покращенню якості продукції.

Система допусків і посадок для всіх типових з’єднань побудовані за єдиними принципами, розробленими для гладких циліндричних з’єднань.

ЄСДП створена в 1975 році. Вона передбачає створення єдиних правил позначення допусків та посадок на кресленнях. ЄСДП створена на базі міжнародних стандартів.

У нашій країні діє ЄСДП побудована з урахуванням основних принципів побудови системи допусків і посадок ІСО, яка прийнята в усіх промислово розвинутих країнах.

ЄСДП оформлена у вигляді стандарту ДСТУ 2500-94, затверджена і введена в дію наказом Держстандарту України №119 від 24 травня 1994 року.

Цей стандарт установлює терміни, визначення і позначення допусків і посадок, а також формули розрахунку допусків та основних відхилень для розмірів до 3150мм і їх числові значення.

Стандарт поширюється на гладкі елементи деталей, циліндричні і обмежені паралельними площинами, а також на утворені ними з’єднання.

Основні принципи побудови ЄСДП

Відповідно до ДСТУ 2500-94 ЄСДП поширюється на розміри від 0 до 3150 мм, однак абсолютна більшість з'єднань у загальному машинобудуванні має розміри до 500 мм, тому розглянемо основні принципи побудови системи допусків і посадок для цих розмірів.

Інтервали розмірів

Розміри, на які поширюється ЄСДП, розподілені на інтервали. Для розмірів від 0 до 500 мм передбачено 13 основних і 22 проміжних інтервали розмірів (діаметрів). Проміжні інтервали поділяють основні інтервали на два або три проміжні інтервали. Проміжні інтервали передбачені для розмірів понад 10 мм.

Наприклад, в основному інтервалі понад 10 до 18 мм включно міститься два проміжні інтервали - понад 10 до 14мм і понад 14 до 18 мм включно.

Проміжні інтервали передбачені для відхилень, що утворюють посадки з великими зазорами і натягами для одержання рівномірніших значень зазорів і натягів у з'єднаннях.

 

 

 

 

docx
Додано
29 квітня
Переглядів
95
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку