Тема:Немає кращого місця на землі, ніш рідний край.Збережімо його разом.
Мета:ознайомити дітей з мальовничою природою
рідного краю ,дати учням поняття того ,як потрібно примножувати і берегти природу рідної землі,активі-
зувати пізнавальну діяльність дітей,розвивати креативне мислення,уяву, доказове мовлення,розви-
вати емпатію,уміння проявляти позитивні емоції,конт-
ролювати їх,зв’язне мовлення учнів,пам'ять,увагу, фантазію,естетичні смаки,акторські ,декламаторські
здібності,навички вільного спілкування,збагачувати словниковий запас школярів,формувати компетентність спілкування рідною мовою,компетен-
тність у природничих науках та технологіях,соціальну
та громадянську компетентності,розвивати екологічну
компетентність,підприємливість і фінансову грамот-
ність ,виховувати любов до своєї Батьківщини,повагу
один до одного.
Обладнання:мультимедійний комплекс,ноутбук,
конструктор «Лего»,предмети для «аукціону».
Хід заняття.
I .Вітання з учнями:
1)Ми сімейка невеличка,
Усі друзі –я і ти,
Привітаймося ,щоб личка
Всі усмішками цвіли.
2)Робота з конструктором «Лего»
-Яка зараз пора року?
-А яким кольором ми уявляємо зиму?
-А чи буває взимку сонце?
-Якого кольору сонечко?
-Візьмемо в праву руку жовту цеглинку,уявимо ,що
це сонячний промінчик.Притиснемо його до грудей,
зігріємо своїм теплом,а потім торкнемося один до одного цими цеглинками,передамо своє тепло одне одному.
А які кольори ,в основному, відповідають зимі,весні,
літу?
-Підніміть жовту цеглинку ,хто народився восени.
-Підніміть синю цеглинку,хто народився взимку.
Піднімітьзелену,хто народився весною.
Підніміть червону,хто народився влітку.
3)Вправа «Яблуко».Психогімнастика.
На столі лежать два яблука,абсолютно однакові за розміром,кольором.
-Діти,чи однакові ці яблука?
Але мені не подобається ось це яблуко.Я не знаю навіть чому ,але воно мені не подобається.Я говорю
яблуку:»Ти мені не подобаєшся» і кидаю його на підлогу.Потім піднімаю і пропоную це саме зробити ще кільком дітям.В той час інше яблуко лежить на столі.
Ми беремо обидва яблука і порівнюємо знову.Не зва-
жаючи на те,що ми добряче «познущалися»з одного ,значущих зовнішніх пошкоджень у нього немає.
-А давайте ми ці яблука розріжемо.Що ми бачимо?
Одне яблуко біле, а інше коричневе від синців.
-А хто зробив йому ці синці?
-Правильно,ми.Це повністю наша провина.Це ми його
таким зробили.
-Те саме відбувається і з людьми,яких ми ображаємо чи обзиваємо.Зовні ми не бачимо,як це на них позначається,але ми завдаємо величезну кількість
внутрішніх ран.Так давайте берегти один одного.
II.Повідомлення проблемного запитання , яке буде
досліджуватися .
-Сьогодні тема нашого заняття»Немає кращого місця на землі,ніж рідний край.Збережімо його разом»
III.Щоденні новини.
Число.Місяць.День.Погодні умови.Помічник учителя.
IV.Робота з картою.
Ми сьогодні говоримо про рідний край.
-А в якій державі ми живемо?
-До якої спільноти ми належимо?
-А мова державна яка у нас?
-Україна знаходиться в центрально-східній Європі.Наші сусіди:Росія,Білорусь.Польща,Угорщина,
Словакія,Руминія та Молдова.
V.Перегляд ілюстрацій про красу природи України.
-Чи хочете ви жити в такій природі?
-Може хто з вас впізнав ці краєвиди?(Бузький каньйон
Софіївка, Дніпро біля Канева,ліс в урочищі Дар’ївка)
Наша Батьківщина прекрасна і природа її мальовнича.
VI.Перегляд ілюстрацій про нищення природи.
-А чи хотіли бути свідками таких подій?
- А жити в такому середовищі?А чому?
-Що ми повинні робити ,щоб не допустити такого?
-А ми.діти, що можемо зробити?
VI.Гра»Пантоміма»
-Діти,покажіть як ви не хочете жити в брудному середовищі?
VII.Слухання вірша.
Дивлюсь я на небо та й думку гадаю,
Що ми після себе на світі лишаєм ?
Ліси наші в’януть,нема більше рік,
Пташки покидають край рідний навік.
Нечисте повітря,у грунті яди.
І слово «Чорнобиль» страшне назавжди.
І щоби на світі не сталось біди
Шануймо природу ,усюди й завжди.
VIII.»Аукціон майбутнього»
-Що означає слово «аукціон»?
IX.Робота з «карткою пам’яті»
-Запишимо слово аукціон в свої карточки памяті.
-Слова аукціон,торги,продажа –як їх можна ще назвати?(синоніми)
X.Проведення аукціону.
-Продається «чисте повітря»,»Жива вода»,парасольки
Від»масних і кислотних» дощів.
-Що потрібно для того,щоб ми могли щось купити?
-Так,гроші.Ми придумали свої гроші.Дарії-від слова дарувати.
XI.Розвиток математичних знань
-Чи хочете ви знати скільки грошей ми вторгували?
-Куди пропонуєте їх витратити?
-А гривні,це одиниці чого?
-А що за гроші можна придбати?
-Гривні це валюта якої країни?
-А ще які одиниці вартості ви знаєте?
XII.Аналітико –синтетичні вправи з словами.
-Діти, чи можна продати дерево яке росте біля нашої
школи?(Дуб)
-Можна,але чи потрібно?Адже,щоб виріс такий красень-дуб треба, щоб пройшло найменше 100 років.
-Вимовимо слово ДУБ.
-Скільки в слові складів,звуків,літер.
-Яка літера чується в кінці слова?
-Як перевірити написання цієї літери?
-Складіть речення із словом дуб.
(Дуби- окраса нашої землі)
XIII.Групова робота»Створення свого куточка природи».Аплікація.
-Ми всі хотіли жити в прекрасній місцевості, де ростуть красиві дерева,буяють квіти,живуть тварини і
птахи.
-Спробуємо самі створити куточок в якому нам би хотілося жити.
Iгрупа-заселяє землю рослинами.
IIгрупа-заселяє землю тваринами.
IIIгрупа-заселяє небо.
-Подивіться,яка красива місцина у нас вийшла.
XIV.Релаксація.
-Посидимо спокійно на нашій галявині і послухаємо,
як співають птахи, що посилилися на деревах,які ми
посадили.
XV.Підсумок і домашнє завдання.
-Що найбільше сподобалося на уроці?
-Про що ви хотіли б дізнатися?
-Д/З.сторінка 72-73.Намалювати малюнок до теми:
Дуб- усе для життя.Повторити ст.70-71.
Використана література:
1. О.Пометун, Л.Пироженко «Сучасний урок» (Інтерактивні технології навчання). Київ «Видавництво А.С.К.» 2004 р.
2. «Через комунікацію до пізнання» - Київ, видавництво «Плеяда», 2005 р.
3. О.В.Стебна. А.О.Соценко «Інтерактивні методи навчання в практиці роботи початкової школи» - Харків. Видавнича група «Основа» - 2006 р.
4. І.Дівакова. Інтерактивні технології навчання у початкових класах. - Тернопіль: Мандрівець, 2008
5. Інна Большакова, Марина Пристінська, Валерія Ареф’єва «Квести в початковій школі» - Київ: «Вид. дім «Перше вересня», 2016.-136с.- ( Бібліотека «Шкільного світу»)
6.І.Д.Ягупа.Інтегровані уроки курсу» Я досліджую світ» у 2 класі.
Видавнича група «Основа».Харків.2019 рік.