Конспект уроку ЯДС "Я досліджую зміни в довкіллі навесні. Назви весняних місяців, складання розповіді за малюнками"

Про матеріал
Мета уроку : Ознайомити учнів з весняними місяцями, дослідити походження їх назв; вчити встановлювати зв’язки між причинно-наслідковими явищами; сприяти розвитку спостережливості; виховувати бажання досліджувати, вчити складати розповідь за малюнками
Перегляд файлу

Конспект уроку «Я досліджую світ»

Урок №201. Я досліджую зміни в довкіллі навесні. Назви весняних місяців, складання розповіді за малюнками

Мета: Ознайомити учнів з весняними місяцями, дослідити походження їх назв; вчити встановлювати зв’язки між причинно-наслідковими явищами; сприяти розвитку спостережливості; виховувати бажання досліджувати, вчити складати розповідь за малюнками

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

  1. ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

-         Пролунав дзвінок.

-         Всі готові?

-         Все готово?

-         Ми не відпочиваємо,

-         Ми працювати починаємо.

-         Підніміть вказівний пальчик, якщо у вас все готове до уроку.

-         Кивніть голівками, якщо ви готові працювати.

  1. МНД (мотивація навчальної діяльності)

-Діти, хто уважно слухав і запам’ятав, якої пори року сталася аварія на ЧАЕС?

- У якому місяці?

-Який місяць «квітень» по порядку?

- А перед квітнем, який місяць ?

- А після квітня який?

 - То скільки всього місяців весною?

-         А сьогодні який місяць за вікном? ( на дошку почепити слова « квітень, березень, травень)

-         Давайте заповнимо щоденні новини.

-         Подивіться у  віконечко і скажіть, яка сьогодні погода?

  1. АОЗ (актуалізація опорних знань)

Вправа «Поміркуй»

-От, ми з вами тільки заповнили наш календар погоди. А ви уявіть, що календар зник. Невже весна не настане чи може ми не помітимо її прихід?

 

Розкажіть чим пахне весна? Чи запам’ятали ви назви весняних місяців? Назвіть їх

Чи здогадались ви, яка тема нашого уроку. Так, діти, тема нашого уроку «Весняні місяці». На дошці

-Які завдання ми перед собою ставимо на уроці?

- Дізнатися більше про весняні місяці

- Дізнатися більше про зміни навколо нас весною

Асоціативний кущ «Весна»

Щойно ви спостерігали за вікно весну, а яка ж пора року була перед весною?

-       Розгорніть свої підручники на с. 54. Яка пора року зображена на першому малюнку? А яка на другому?

-       Чим схожі ці малюнки? А чим відрізняються?

-       Давайте прочитаємо текст під малюнками (хтось із дітей читає вголос)

-       То як гріє сонечко навесні?

-       Яким стає повітря?

-       Що стається із снігом, льодом? Чи змінюється життя рослин, тварин?

-       Слайд8.

Давайте виконаємо вправу  «Упізнай місяць». Підбери до нього символ.

-       Дай відповідь на запитання.

Яке слово сховалось у назві першого місяця?

Давайте доберемо ознаки місяця? Тобто, ті слова які його характеризують.

-       Довідничок.

-       . Що відбувається в природі в березні.

Фізкультхвилинка.

Вправа «Упізнай місяць»

Творче завдання.

Довідничок.

Другий період — оживання.

Що відбувається в природі в квітні.

 Вправа «Упізнай місяць»

Довідничок.

Що відбувається в природі в травні.

Фізкультхвилинка.

 

 Діти, запамятайте, що яскраве сонячне світло, танення снігу, скресання криги на річках і водоймах, льодохід і повінь – це весняні явища в неживій природі.

  1. ЗВ (закріплення вивченого)
  2.  Робота в парах. Складіть розповідь за малюнками

Творче завдання. Намалюй на математичному планшеті те, що сховалось в назві місяця (перший ряд - березень, другий ряд - квітень, третій ряд - травень). На виконання завдання 5 хвилин.

Покажіть свої малюнки.

  1. Підсумок.

-         Отже, про що ви дізналися сьогодні на уроці?

-         Що запам’ятали?

-         Чи досягли ми поставлених завдань?

  1. Рефлексія. «Веселка»

Оцініть свою роботу на уроці використовуючи цеглинки лего

docx
Додав(-ла)
Прончук Анна
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
6 лютого
Переглядів
454
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку