Предмет: алгебра Клас: 7 Учитель: Васильчук Л.М.
Конспект уроку
Тема. Розв’язування вправ на застосування властивостей степеня з натуральним показником
Мета: відпрацювати й удосконалити вміння й навички із застосування властивостей степеня з натуральним показником під час спрощення виразів і виконання обчислень, здійснити проміжну діагностику засвоєння знань та вмінь у ході самостійної роботи;
розвивати пізнавальну активність учнів, інтерес до вивчення теми, логічне мислення;
виховувати інформаційну компетентність, увагу, старанність, культуру математичної мови й запису, упевненість у своїх силах
Тип уроку: формування умінь та навичок
Обладнання: ПК, мультимедійний проектор, презентація, таблиця, збірник задач і завдань з алгебри для 7 класу, картки з кодом, картки-завдання
Форми і методи: колективна робота, індивідуальна робота, самостійна робота, частково-пошуковий метод, демонстративний метод
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань
▪ Бліц-тест
1). Виконайте дії: .
А Б В Г
2). Виконайте дії: .
А Б В Г
3). Виконайте дії: .
А Б В Г
4). Виконайте дії: .
А Б В Г
5). Зазначте, яка з рівностей є правильною.
А Б В Г
Взаємоперевірка правильності виконання (0,5 бали за кожну правильну відповідь).
Самоперевірка. Учні отримують 1 бал за кожен правильно розв’язаний номер.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація
На минулому уроці ми з вами познайомилися з властивостями степеня з натуральним показником,виходячи з цього, як ви думаєте, що ми розглянемо сьогодні на уроці?
Отримані сьогодні знання знадобляться на наступному уроці при знайомстві з новим для вас поняттям – одночлен.
ІV. Удосконалення знань, умінь та навичок
3) Самостійно виконайте завдання, обираючи за своїм рівнем знань: № 313(а) (1 бал) або № 322(б) (1,5 бали);
(За кожну правильно виконану дію 0,5 бали).
,
Є тільки два трицифрових числа, будь-який степінь яких закінчується тими самими трьома цифрами в тому самому порядку. Це числа 376 і 625:
; ; …
; ; …
Визначте два одноцифрових числа, для яких справджується така
сама закономірність.
V. Підсумок уроку
VІ. Домашнє завдання