Конспект уроку з алгебри для 7 класу на тему:« Степінь з натуральним показником.»

Про матеріал
Конспект уроку з алгебри для 7 класу на тему:« Степінь з натуральним показником.» Урок узагальнення та систематизації знань.
Перегляд файлу

Конспект уроку  з алгебри для 7 класу

на тему:« Степінь  з натуральним  показником.»

Тема уроку:  Степінь  з натуральним  показником.

Тип уроку:  урок узагальнення та систематизації знань.

Вид уроку: комбінований.

Форми роботи: індивідуална ,фронтальна , робота у  групах,самостійна робота.

Обладнання: компьютер, медіапродукт (презентація в програміMicrosoftOfficePowerPoint 2007); карточки  із завданнями для самостійної роботи.

Мета уроку:

дидактична: 
– узагальнити знання учнів про властивості степенів з натуральним показником; сформувати вміння та навички використовувати їх при розв’язуванні вправ;
розвиваюча: 
– розвивати увагу, мислення, пам’ять;
– розвивати вміння працювати в групах і самостійно, спілкуватись, допомагати іншим;
оцінювати свої дії та дії інших учнів, аналізувати ситуацію;
виховна: 

 формувати позитивні мотиви навчання .

План уроку


№з/п


Назва етапів  уроку


Хв.


Методи та прийоми


1


Організаційний момент


1

Привітання.
Звернення до класу.


2


Перевірка домашнього завдання


2


Самоперевірка (за готовими  відповідями на дошці). «Ланцюжок» (коментування окремих завдань).

3

Актуалізація опорних знань

6

1.«Теоретичний штурм»

фронтальне опитування учнів з питань теорії.

2.Усний рахунок.


4


Мотивація навчальної діяльності


3

Інтерв’ю «Зустріч зі степенем»

Оголошення  теми уроку,

формулювання мети і завдань.
 


5


Повторення та систематизація знань та вмінь учнів


25


1.Колективна робота,індивідуальна робота.

2.Самостійна робота.


6

Самооцінка учнів
 


3


Заповнення листа самоконтролю та таблиці рефлексії.


7


Підсумки уроку


4

1.Рефлексія діяльності.

2.Оголошення оцінок.
 


8


Домашнє завдання


1

.


 

 

 

 


 

Хід уроку

I.Організаційний  момент 

(Слайди1,2)

      Добрий день,діти!

   Успіх

   Радість

   Обдарованість

   Кмітливість
    З чим можна пов’язати ці слова? (Урок)

Сподіваюся, що сьогодні на уроці ви зможете проявити свою обдарованість і кмітливість, та отримати успіх і радість від результатів роботи. Діти, ви сьогодні будете не лише учнями, ви сьогодні будете грати роль учителя, бо ви оцінюватиме себе і своїх товаришів. Нагадую, що ми раніше користувалися листом самоконтролю та таблицею рефлексії.

II. Перевірка домашнього завдання

Взаємоперевірка (відповіді на дошці) ),коментування окремих завдань.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

   «Теоретичний штурм»   

1.Сформулюйте означення степеня. (Степенем називається добуток кількох однакових множників.)                

                                                                                                                               (Слайд 3)

2.Прочитайте вираз ,  назвіть основу та показник степеня.                             (Слайд 4)

 

3. Назвати  праву частину  рівності (сформулюйте властивість степеня)                                                                    (Слайд 5)

       an am =                                     

       an:am=                                      

       (an) m =                                   

       (ab)n =                                     

       (a/b)n =                                    

       a0 =                                          

       a1 =                                          

4.Усний рахунок

 (слайд 6)

 Перевіримо ваші вміння використовувати властивості степеня

 1)х5х7;                                 2)  а4а0;        

     3)    к9 : к7;                       4)   rn : r;

5)5 •52;                             6)  (-b)(-b)3(-b);      

7)  с4 : с;                          8)  73 : 49;     

9)у4у6у ;                            10)  74 •49 •73;      

         

5. Виключи «зайва число»(  (-1)2)    (слайд 7)

                                     

                            -1                                

                              

 

 

IV.Мотивація навчальної діяльності.


Інтерв’ю «Зустріч зі степенем»

1.Поясніть, будь ласка, чому ви вважаєте за потрібне вчити властивості степенів?

    Застосування основних властивостей степенів значно полегшує розв’язок багатьох рівнянь та вправ на обчислення виразів, особливо у старших классах.

    Все, що ми робимо на уроці, вам знадобиться на контрольній роботі.
    На уроках фізики, географії, хімії, астрономії ви також зустрінетесь із застосуванням степенів.

      При розв’язуванні прикладних задач зустрічаємося зі степенем.

2.Наведіть приклади прикладних задач,у яких   зустрічалися зі степенем...

Повідомлення теми та мети уроку

    Сьогодні ми повторимо та систематизуємо знання з теми «Степінь з    натуральним    показником» . Ваша задача продемонструвати свої знання та вміння застосовувати властивості степеня з натуральним показником  при виконанні різноманітних завдань.

V .Повторення  та систематизація  знань та вмінь учнів

Колективна робота

1.Зєднайте лініями  вирази  , що відповідають один одному:(завдання на картках)

(слайд 8)

   4 •42                                         36•46       

        46: 42                                         46/56

        (3•4)6                                        4 +2

        (42 )6                                          46-2

       (4/5)  6                                         412

2.Розмістіть у порядку зростання числа: (слайд 9)

                             32      (-0,5)3     ( ½)3     350         (-10)3

3. Знайти значення виразів (використовуючи розподільний закон, та властивості степенів) (4 учня)

Працюючи біля дошки, пам’ятайте про чіткий правильний коментар. Це буде корисним для всіх, бо, як говорить народна мудрість «Знання збільшуються, а вміння вдосконалюються, коли ними ділишся». 

 

1) 2,5·104+3,3·105;           2) 6,4·105:(3,2http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/965/d-964705/964705_html_m49416a5f.gif104);                   

3) ;                         4) .
 

 Фізкультхвилинка       (Слайд 11)

 -3 4 ;     (-3) 4;    -32 +9;    (-3) 5;   (-3) 4 + (-81);    - (2 ∙ 3)2;   (-1,3) 3· 0.

Учень читає вираз, якщо число менше за 0,то присідаємо,більше за 0-«тягнемося» вгору,дорівнює 0-повертаємося до сусіда по парті.

Практикум         (Слайд 12)                                                   

Робота на дошці з коментуванням (завдання 1,2)

Розв’язати рівняння:

1)

Розв’язання

Відповідь: 43.

2)   

Розв’язання

7 – х = 4

 – х = – 3

 х = 3

або

7 – х = – 4

х = 7 + 4

х = 11

Відповідь: 3; 11.

3) самостійно(резерв)

 

Розв’язання:

Відповідь: 5.

Самостійна робота (на картках)

     Вариант 1

1.  Спрости  вираз: (2б)

 а) http://festival.1september.ru/articles/312561/image791.gif             б) http://festival.1september.ru/articles/312561/image792.gif

 в) http://festival.1september.ru/articles/312561/image793.gif             г) http://festival.1september.ru/articles/312561/image794.gif                                         

2.   Знайти значення виразу: (4б)

а) http://festival.1september.ru/articles/312561/image799.gif                 б) http://festival.1september.ru/articles/312561/image800.gif

в) http://festival.1september.ru/articles/312561/image801.gif               г) http://festival.1september.ru/articles/312561/image802.gif

3.Порівняти з нулем значення виразів:(2б)

а) http://festival.1september.ru/articles/596762/img53.gif
б) http://festival.1september.ru/articles/596762/img54.gif
в) http://festival.1september.ru/articles/596762/img55.gif
г) http://festival.1september.ru/articles/596762/img56.gif

4.Обчислити: (4б)

1) 7,7·107 -5·105 ;        

2) .                         


Вариант 2

1 Спрости  вираз: (2б)

 а) http://festival.1september.ru/articles/312561/image795.gif        б) http://festival.1september.ru/articles/312561/image796.gif

 в) http://festival.1september.ru/articles/312561/image797.gif               г) http://festival.1september.ru/articles/312561/image798.gif

2. Знайти значення виразу: (4б)

  а)http://festival.1september.ru/articles/312561/image803.gif     б) http://festival.1september.ru/articles/312561/image804.gif

в) http://festival.1september.ru/articles/312561/image805.gif                  г) http://festival.1september.ru/articles/312561/image806.gif

3. Порівняти з нулем значеня виразів: (2б)

а)http://festival.1september.ru/articles/596762/img58.jpg
б) http://festival.1september.ru/articles/596762/img60.jpg
в) http://festival.1september.ru/articles/596762/img62.jpg
г) http://festival.1september.ru/articles/596762/img64.jpg

4.Обчислити: (4б)

1)  6,4·10-3·2·103   ;

 

2)  .

Взаємоперевірка(відповіді на відкидних дошках)


 

VI.Лист самоконтролю та таблиця рефлексії

№ п/п

Вид работи

Самооцінка

Оцінка учителя

1

Правила     (0-2б)

 

 

2

Усний рахунок (0-2б)

 

 

3

Робота на дошці(0-2б)

Колективна робота(0-2б)

 

 

4

Індивідуальні завдання(0-4б)

 

 

 

Всього балів:

5

Самостійна работа

 

 

6

Як ви оцінили свій емоційний стан на кінець уроку?(+)

 

 

 

http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/965/d-964705/964705_html_1300ea24.jpg

 

 

 

http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/965/d-964705/964705_html_m7a53c54d.jpg

 

 

 

http://lib.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/965/d-964705/964705_html_m7a53c54d.jpg

 

 

VII.Підсумки уроку

Зараз саме час повернутися до початку нашого уроку:

 Яка тема уроку?Які властивості степеня з натуральним показником ви знаєте?
Яку ми поставили перед собою мету?Чи досягли мети покажуть результати вашої роботи.

Сьогодні, працюючи разом, маючи поряд надійних партнерів, ви досягли успіху. Але в житті і навчанні часто для досягнення успіху треба вміти працювати повністю самостійно.  Оцінку за урок ставите ви собі самі. Порахуйте на картках суму балів – це й буде ваша оцінка за урок та самостійну роботу.


VIII. Домашнє завдання

Повторити властивості степеня  з натуральним показником,варіант4 із завдань для самостійої роботи (с.81),322(в).Творче завдання:скласти прикладну задачу,у якій зустрічається степінь.

Дякую за урок!

 

docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С.)
До уроку
Степінь з натуральним показником
Додано
8 листопада 2020
Переглядів
559
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку