Мета уроку: сформувати поняття оберненої пропорційності; домогтися засвоєння властивостей функції
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь
Архів містить конспект у двох форматах word та PDF
Дата_______________Клас________Учитель________________________
Урок №__
Тема. Функція її графік та властивості
Мета уроку: сформувати поняття оберненої пропорційності; домогтися засвоєння властивостей функції ; сформувати вміння будувати графік функції ; розвивати творчі здібності.
Очікувані результати: учні повинні знати означення оберненої пропорційності, властивості функції , уміти будувати графік функції .
Основні поняття: функція, обернена пропорційність, гіпербола.
Компетентності, що формуються: математична – уміння оперувати інформацією, вміння будувати графік функції , застосовувати властивості функції до розв’язування задач, графічну культуру; ключові – інформаційно-цифрова; соціальна і громадянська; спілкування державною мовою, уміння вчитися впродовж життя, зацікавленість у пізнанні нового.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь
Наочність і обладнання: підручник, опорний конспект, роздатковий матеріал.
Підручник: Алгебра Автор: Мерзляк, Полонський, Якір, Нова програма 8 клас Рік: 2016
|
|
Хід уроку
Перевіряю завдання, задане за підручником.
№ 307 та 308 розміщуємо розв’язок таблиці та графік на дошці, обговорюємо (завдання для учнів достатнього та високого рівня перевіряю особисто, поки учні зайняті самоперевіркою)
№ 307
х |
-3 |
-2 |
-1 |
0 |
1 |
2 |
3 |
у |
|
|
|
|
|
|
|
№308
(побудовано на https://www.geogebra.org/graphing )
Розв’язання задачі:
1. Поділіть відрізок довжиною 15 см у відношенні 2:3.
2. Число 27 поділіть обернено пропорційно числам 4 і 5.
Числа, обернені даним, відносяться як
У курсі математики за 6 клас, ви знайомились з таким поняттям, як обернена пропорційність. І знаєте, що з збільшенням (зменшенням) однієї величини в кілька разів друга величина зменшується (збільшується) в таку саму кількість разів. Дана залежність є функціональною, й носить назву оберненої пропорційності.
Розглянемо приклад 1-2 з підручника (ст.69).
План викладення матеріалу
1. Означення функції
2. Графіка функції
3. Властивості функції
4. Застосування
(згідно підручника ст. 70)
Колективна робота з прикладом 3.
1. Робота з підручником
Розв’язання: Залежність задається формулою v – швидкість 1) якщо швидкість збільшиться у 2 рази, то час відповідно зменшиться у 2 рази; 2) якщо швидкість зменшиться у 1,2 раза, то час збільшиться відповідно у 1,2 раза.
Розв’язання: Залежність задається формулою
v, км/год |
5 |
4 |
2,4 |
9 |
t,год |
2,4 |
3 |
5 |
|
1) ні, 2) ні, 3)так, 4)так, 5)так, 6)ні, 7)так, 8)так.
2) Різнорівневі завдання (до самостійного опрацювання під керівництвом вчителя):
А №313,320
Б №324,322
В №328,330
2. Виконання вправ
1) Точка з ординатою у=32 належить графіку функції . Знайдіть абсцису точки.
Розв’язуємо рівняння:
Отже точка з ординатою у=32 матиме абсцису х=0,5.
2) Запишіть формулу оберненої пропорційності, якщо їй належить точка (-3;27).
Нехай шукана обернена пропорційність задається формулою , де к- поки що невідоме число. Користуємось заданою точкою для відтворення і
Отже функція задається формулою .
3. Логічні вправи, для учнів з високим рівнем навчальних досягнень:
1). За яких значень аргументу набувають однакових значень функції і ? (-3;3)
2). За яких значень аргументу графік функції розміщений вище графіка функції ?
Виконання та обговорення № 326
§10, ст. 69. Запитання до контролю.
Виконати вправи: (від слабких до сильних)
Варіант А: № 314,323
Варіант Б: №325,329
Додатково № 327
Дата_______________Клас________Учитель________________________
Урок №__
Мета уроку: сформувати поняття оберненої пропорційності; домогтися засвоєння властивостей функції ; сформувати вміння будувати графік функції ; розвивати творчі здібності.
Очікувані результати: учні повинні знати означення оберненої пропорційності, властивості функції , уміти будувати графік функції
.
Основні поняття: функція, обернена пропорційність, гіпербола.
Компетентності, що формуються: математична – уміння оперувати інформацією, вміння будувати графік функції , застосовувати властивості функції до розв’язування задач, графічну культуру; ключові – інформаційно-цифрова; соціальна і громадянська; спілкування державною мовою, уміння вчитися впродовж життя, зацікавленість у пізнанні нового.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь
Наочність і обладнання: підручник, опорний конспект, роздатковий матеріал.
Підручник: Алгебра Автор: Мерзляк, Полонський, Якір, Нова програма 8 клас Рік: 2016
Хід уроку
ü Перевіряю готовність учнів до уроку; ü Відмічаю відсутніх;
ü Повідомляю вимоги до роботи на уроці;
II. Перевірка домашнього завдання Перевіряю завдання, задане за підручником.
№ 307 та 308 розміщуємо розв’язок таблиці та графік на дошці, обговорюємо (завдання для учнів достатнього та високого рівня перевіряю особисто, поки учні зайняті самоперевіркою)
№ 307
х |
-3 |
-2 |
-1 |
0 |
1 |
2 |
3 |
у |
|
|
|
|
|
|
|
№308
(побудовано на https://www.geogebra.org/graphing )
III. Актуалізація опорних знань Розв’язання задачі:
1. Поділіть відрізок довжиною 15 см у відношенні 2:3.
.
2. Число 27 поділіть обернено пропорційно числам 4 і 5.
Числа, обернені даним, відносяться як
.
У курсі математики за 6 клас, ви знайомились з таким поняттям, як обернена пропорційність. І знаєте, що з збільшенням (зменшенням) однієї величини в кілька разів друга величина зменшується (збільшується) в таку саму кількість разів. Дана залежність є функціональною, й носить назву оберненої пропорційності.
Розглянемо приклад 1-2 з підручника (ст.69).
План викладення матеріалу
1. Означення функції
2. Графіка функції
3. Властивості функції
4. Застосування
(згідно підручника ст. 70)
Колективна робота з прикладом 3.
1. Робота з підручником
1) Колективне розв’язування вправ № 312,315,319
Розв’язання: Залежність задається формулою 𝑡 𝑆, v – швидкість 1) якщо швидкість збільшиться у 2 рази, то час відповідно зменшиться у 2 рази; 2) якщо швидкість зменшиться у 1,2 раза, то час збільшиться відповідно у 1,2 раза.
Розв’язання: Залежність задається формулою ,
v, км/год |
5 |
4 |
2,4 |
9 |
t,год |
2,4 |
3 |
5 |
|
𝟑
1) ні, 2) ні, 3)так, 4)так, 5)так, 6)ні, 7)так, 8)так.
2) Різнорівневі завдання (до самостійного опрацювання під керівництвом вчителя): А №313,320 Б №324,322
В №328,330
2. Виконання вправ
1) Точка з ординатою у=32 належить графіку функції . Знайдіть абсцису точки.
Розв’язуємо рівняння: .
Отже точка з ординатою у=32 матиме абсцису х=0,5.
2) Запишіть формулу оберненої пропорційності, якщо їй належить точка (-3;27).
Нехай шукана обернена пропорційність задається формулою, де к- поки що невідоме число. Користуємось заданою точкою для відтворення .
Отже функція задається формулою .
3. Логічні вправи, для учнів з високим рівнем навчальних досягнень:
1). За яких значень аргументу набувають однакових значень функції
2). За яких значень аргументу графік функції розміщений вище графіка функції y = 3x?
VII. Підбиття підсумків уроку Виконання та обговорення № 326
§10, ст. 69. Запитання до контролю.
Виконати вправи: (від слабких до сильних)
Варіант А: № 314,323
Варіант Б: №325,329
Додатково № 327