Конспект уроку з алгебри для 9 класу на тему: Розв'язування вправ з теми "Квадратична функція"

Про матеріал

Мета уроку:

•удосконалити знання та вміння учнів з даної теми; навички побудови графіка квадратичної функції, вміння проводити елементарне дослідження функції;

•розвивати обчислювальні навички, графічну культуру, мислення, пам'ять, кмітливість, увагу, ініціативність, уміння працювати самостійно.

•виховувати навички колективної роботи та співпраці, формувати пізнавальний інтерес, акуратність, працьовитість, дисциплінованість.

Очікувані результати: учні повинні вміти розпізнавати квадратичну функцію з поміж інших елементарних функцій, знаходити координати вершини, нулі й напрямки віток графіка квадратичної функції, виконувати побудову графіка квадратичної функції, досліджувати властивості квадратичної функції аналітично й за графіком.

Перегляд файлу

Дата ___/___/___ Клас __________  Прізвище учителя _________________________

 

Урок № 23

(алгебра 9 клас)

Тема уроку: Розв’язування вправ з теми «Квадратична функція» (Слайд 1)

Мета уроку: (Слайд 2)

  • удосконалити знання та вміння учнів з даної теми; навички побудови графіка квадратичної функції, вміння проводити елементарне дослідження функції;
  • розвивати обчислювальні навички, графічну культуру, мислення, пам'ять, кмітливість, увагу, ініціативність, уміння працювати самостійно.
  • виховувати навички колективної роботи та співпраці, формувати пізнавальний інтерес, акуратність, працьовитість, дисциплінованість.

Очікувані результати:учні повинні вміти розпізнавати квадратичну функцію з поміж інших елементарних функцій, знаходити координати вершини, нулі й напрямки віток графіка квадратичної функції, виконувати побудову графіка квадратичної функції, досліджувати властивості квадратичної функції аналітично й за графіком.

Обладнання: комп’ютер, картки, роздатковий матеріал.

Тип уроку:урок удосконалення знань, умінь і навичок.

Вид уроку: урок – презентація.

Епіграф уроку: «Формула іноді здається більш мудрою, ніж людина, яка її придумала»

                                                                                                                   Б.Больцано (Слайд 3)

Хід уроку

■ I. Організаційний етап (1 хв.)

Привітання

Перевірка присутності учнів: кількість за списком ______, кількість присутніх на уроці ________, відсутніх _______

Перевірка готовності учнів та кабінету до уроку

■ II. Перевірка домашнього завдання (3 хв.)

  • Перевірка письмового завдання біля дошки (Слайд 4)

№ 11.3.

9-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2017--2-kvadratichna-funktsiya-11-kvadratichna-funktsiya-yiyi-grafik-i-vlastivosti-3.jpg

■ III. Формулювання мети й завдань уроку, мотивація навчальної діяльності (3 хв.)

Оголошення теми уроку

Формулювання разом з учнями мети й завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності

Повідомлення вчителем теми уроку, мети, задач уроку, епіграфу, виду уроку.

Учитель:Сьогодні у нас з вами незвичайний урок алгебри, ми проведемо звами урок-подорож. За допомогою інформаційних технологій нам необхідно буде закріпити знання, отримані з теми «Квадратична функція». Зібратися разом — це початок, триматися разом — це прогрес, працювати разом — це успіх. І тому я бажаю вам сьогодні успіху, а для цього ви маєте бути:  уважними та самостійними, працьовитими та послідовними, ініціативними та хоробрими. Тож до роботи!

Наш маршрут подорожі: (Слайд 5)

  1. станція «Історична»;
  2. станція «Теоретична»;
  3. станція «Діагностична»;
  4. станція «Перевірочна»;
  5. станція «Практична»;
  6. станція «Хвилинка-цікавинка».

Сьогодні на протязі всього уроку ви будете оцінювати свою роботу самі, виставляючи заслужені бали в оціночний лист, що знаходиться перед вами на парті.

Пам’ятка учасника подорожі: (Слайд 6)

  • Під час подорожі будь зібраним і дуже уважним.
  • Працюй швидко, правильно, раціонально

використовуючи час.

Не можна:

  1. Викрикувати відповіді або запитання, підказувати.
  2. Порушувати дисципліну на уроці й правила гри.

Девіз:

Вмій кмітливо все збагнути,

Першим в відповіді бути.

Вирушаєм всі у путь – Нас цікаві речі ждуть. (Слайд 7)

■ IV. Актуалізація опорних знань (15 хв.)

  1. Станція «Історична» (Слайд 8)

З історії розвитку поняття функції.

Один учень виходять до дошки з портретом математика Миколи Лобачевського,  і зачитує його біографію.

           IMG_20181113_130044.jpg

  1. Станція «Теоретична» (Слайд 9)

Квадратична функція її графік та властивості.

C:\Users\User\Pictures\r.jpg

  1. Станція «Діагностична» (Слайд 10)

Свої здібності людина

може спізнати,

тільки спробувавши

застосувати їх на ділі.

            Луцій Анней Сенека

А тепер перевіримо наскільки добре ви засвоїли даний матеріал. (Слайд 11-20)

  1. Квадратичною функцією називається функція, яку можна задати  формулою … , де х – незалежна змінна, у – залежна змінна, – деякі дійсні числа, причому
  2. Графіком квадратичної функції є ...

Графік – це лінія,

що говорить,

яка може багато

      про що розповісти.

                    М.Б.Балк

  1. Графік квадратичної функції  симетричний відносно …
  2. Вітки параболи напрямлені вгору, якщо …
  3. Вітки параболи напрямлені вниз, якщо …
  4. Абсцису вершини параболи, можна знайти за формулою … , де а і в – коефіцієнти взяті з квадратичної функції.
  5. Ординату вершини параболи, можна знайти за формулою …                                                                 або - ордината вершини параболи дорівнює значенню функції у точці Де а, в і с – коефіцієнти взяті з квадратичної функції.
  6. Значення аргумента х, при яких значення функції дорівнює нулю,

називають … 

  1. Область визначення квадратичної функції - …
  2. Способи задання функції …

                                                

                

  1. Функція  зростає на проміжку якщо... 
  2. Функція спадає на проміжку, якщо  

Молодці всі ті, хто добре

справився із заданим

завданням.

■ V. Удосконалення знань, умінь і навичок (20 хв.)

  1. Станція «Перевірочна» (Слайд 21)

Крок до зірок… (Слайд 22-26)

Відповідь: 1), 4), 5), 8).

Робота в групах:

Завдання для 1 групи:

Завдання для 2 групи:

  1. Станція «Практична» (Слайд 27-32)

C:\Users\User\Pictures\18.11.2018.jpg

C:\Users\User\Pictures\18.11.2018(2).jpg

x

-1

0

1

2

3

4

5

y

0

-5

-8

-9

-8

-5

0

 

C:\Users\User\Desktop\1ghh.jpg

Фізкульт-хвилинка (Слайд 33)

Руки поставили ліктями на парту, долоні прийняли форму параболи.

Що відбувається з вітками параболи, якщо функція - долоні розкриваються, як квітка.

А якщо - долоні тягнуться вверх - квітка прикриває свої пелюстки.

Руки розслабили, спинки випрямили. Продовжуємо роботу.

C:\Users\User\Pictures\img523.jpgC:\Users\User\Desktop\hgjhujjk.jpg

x

0

1

2

3

4

5

6

y

0

5

8

9

8

5

0

 

 

 

 

  1. Cтанція «Хвилинка-цікавинка» (Слайд 34)

Робота в командах. Завдання для 1 і 2 команди:

 

(Слайд 35-37)

C:\Users\User\Pictures\yi.jpg

C:\Users\User\Pictures\uii.jpg

C:\Users\User\Pictures\11.8.jpg

x

0

1

2

3

4

5

6

y

8

3

0

-1

0

3

8

 

C:\Users\User\Desktop\fgfgjh.jpgC:\Users\User\Pictures\wqe3t.jpg

■ VII. Підбиття підсумків уроку (2 хв.) (Слайд 38)

  • Зверніть, будь ласка, увагу на маленький файл у Вас на столах: у ньому лежать пелюстки квітів, жовтого та рожевого кольору.
  • На жовтій пелюстці запишіть , про що ви дізналися на цьому уроці, а на рожевій  – що Вас особливо здивувало під час повторення теми.

■ VIII. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання (1 хв.) (Слайд 39-40)

За підручником “Алгебра 9 ” –  А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський,  М.С. Якір.

№ 11.7 (середній рівень) – стор. 102, № 11.9 (високий рівень) – стор. 102.

ІХ. Виставлення оцінок

Вчитель збирає оціночні листи, звіряє самооцінку учнів зі своєю оцінкою і на наступному уроці коментує згоду або незгоду з самооцінкою учнів.

 

1

 

doc
До підручника
Алгебра 9 клас (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С)
До уроку
11. Квадратична функція, її графік і властивості
Додано
4 грудня 2018
Переглядів
3368
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку