Конспект уроку з біології для 6 класу на тему: «Ядро клітини»

Про матеріал
На уроці формуються знання учнів про будову та функції ядра клітини; розглянуті особливості внутрішньої будови ядра клітини; розвиваються вміння порівнювати, робити висновки; формуються вміння і навички роботи з роздавальним матеріалом, схемами; виховуються етично-ціннісне ставлення до природи, культура ЗСЖ. Учні називають складові та функції ядра клітини; розпізнають на малюнках будову ядра клітини (ядерце, ядерний сік, хромосоми); роблять висновок про значення ядра клітини.
Перегляд файлу

  УРОК                                                                   БІОЛОГІЯ 6 КЛАС

ТЕМА. ЯДРО КЛІТИНИ

Мета: формувати знання учнів про будову та функції ядра клітини; розглянути особливості внутрішньої будови ядра клітини; розвивати вміння порівнювати, робити висновки; формувати вміння і навички роботи з роздавальним матеріалом, схемами; виховувати етично-ціннісне ставлення до природи, культуру ЗСЖ..

Очікувані результати: учні називають складові та функції ядра клітини; розпізнають на малюнках будову ядра клітини (ядерце, ядерний сік, хромосоми);  роблять висновок про значення ядра клітини.

Обладнання та матеріали:таблиця, відео, презентація

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

1. Організаційний момент

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку. Налаштування на робочий настрій.

2. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів

2.1. «Розумний куб»

1. Яка функція мітохондрій?

2. Чому хлоропласти мають зелений колір?

3. Які функції хромопластів?

4. Які функції лейкопластів?

5. Які види вакуоль ви знаєте?

6. Які функції різних видів вакуоль?

2.2. Індивідуальні завдання

3. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

Ми з вами неодноразово говорили про те, що у клітині важливу роль грає ядро.

Постановка проблемного питання

— Яке значення ядро має для клітини?

(Учні висловлюють свої припущення.)

Остаточну відповідь на це питання ви дасте наприкінці уроку.

Повідомлення теми уроку. Визначення разом з учнями мети і завдань уроку.

4. Вивчення нового матеріалу

План пояснення нового матеріалу

Яка будова ядра?

Робота з мал..45, стор.43.

Що називають хромосомою? Мал.46, стор.44.

Відео «Будова ядра. Хромосома».

Функції ядра (презентація).

Ф  І  З  К  У  Л  Ь  Т  Х  В  И  Л  И  Н  К А

5. Узагальнення та систематизація знань

5.1. «Знайди неправильні твердження».

1. Вибрати неправильні твердження про ядро.

А зовні оточена клітинною стінкою, з якою безпосередньо контактує

Б містить спадкову інформацію

В складається з ядерної оболонки і ядерного соку

Г забезпечує взаємодію всіх органел

Д наявне у еукаріотичних клітинах

Е інша його назва — клітинний сік

Відповідь: А, Е.

2. Вибрати неправильні твердження про хромосоми.

А складається з двох частин

Б передають спадкову інфориацію

В в ній здійснюється фотосинтез

Г характерні для ядер клітин тільки рослин

Д містить молекулу ДНК

Відповідь: В, Г.

5.2. «Установи відповідність».

1. Установити відповідність між компонентами клітини та їхніми функціями.

Компоненти клітини

Функція

1 вакуолі

2 ядро

3 хлоропласти

4 мітохондрії

А здійснення фотосинтезу

Б збереження спадкової інформації

В підтримання тиску всередині клітини

Г участь в утворенні енергії

Д накопичення запасних поживних речовин

Відповідь: 1 — В, 2 — Б, 3 — А, 4 — Г.

  1. Установити відповідність між компонентами клітини та їхньою характеристикою.

 

 

 

Компоненти клітини

Функція

1 вакуоля

2 ядро

3 хлоропласт

4 клітинна оболонка

А оточена однією мембраною та заповнена клітинним соком

Б містить пігмент хлорофіл

В містить хромосоми

Г непостійна структура

Д складається з клітинної стінки та плазматичної мембрани

Відповідь: 1 — А, 2 — В, 3 — Б, 4 — Д.

6. Підбиття підсумків уроку

7. Домашнє завдання

7.1. Завдання для всього класу.

Підручник §11, стор.44-45, терміни

7.2. Індивідуальні та творчі завдання.

Скласти «Тести для друга».

 

 

doc
Додано
13 січня 2020
Переглядів
4413
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку