Урок №
Тема. Суцвіття
Мета: розширити знання учнів про квіткові рослини.
-
Ознайомити із різноманітністю суцвіть.
-
Дати поняття прості і складні суцвіття.
-
Розкрити значення суцвіть у природі.
-
Розвивати уміння порівнювати та визначати значення біологічних об’єктів у природі та житті людини.
-
Виховувати бережливе ставлення до рослинного світу планети.
Обладнання: мультимедійний комплекс, презентація «Суцвіття», дидактичні матеріали, підручники.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Методика «Дерево»
-
Актуалізація опорних знань
Прийом «Світлофор» (взаємоперевірка)
-
Квітка належить до генеративних органів рослини.
-
Квітка належить до вегетативних органів рослини.
-
Приваблення комах забезпечує маточка.
-
Квітколоже – основа для всіх частин квітки.
-
Пилок утворюється у частині тичинки.
-
Плід утворюється із частини маточки.
-
Квітка, у якої є тільки тичинки називається двостатевою.
-
Квітка, у якої є і маточки, і тичинки називається двостатевою.
-
Кукурудза – однодомна рослина.
-
Тополя – дводомна рослина.
-
Основні органи квітки – маточки і тичинки.
-
Рослини, що мають квітки, розмножуються насінням.
-
Мотивація навчальної діяльності
-
Чим відрізняється квітка тюльпану від квітки соняшника?
-
---------------------- квітка лілії від квітки вишні?
-
Хто з них має поодинокі квітки, а у кого квітки зібрані групами?
-
Для чого квітки збираються групами?
-
Як називаються групи квіток?
Оголошення теми і мети уроку.
-
Вивчення нового матеріалу
-
Робота з презентацією « Суцвіття». Слайди 1- 22
А) словникова робота
Б) короткий конспект
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
-
Узагальнання та закріплення вивченого матеріалу
-
Робота з презентацією «Суцвіття». Слайди 23-26
-
Робота з малюнками:
-
знайти схеми названих ( зображених) суцвіть.
3. Робота з підручником
«Знайди помилку» мал.. 143-144 ст.129-130
-
Підведення підсумків уроку
-
Що нового дізналися на уроці?
-
Що таке суцвіття?
-
Які бувають суцвіття? Приклади.
-
Яке значення суцвіть?
-
Рефлексія
Методика «Дерево»
-
Домашнє завдання
Прочитати § 34, відповіді на запитання с.131
Повторити § 33, заповнити табличку : визначити суцвіття групи рослин
Назва рослини
|
Назва суцвіття
|
Схема суцвіття
|
-
Конвалія
-
виноград
-
подорожник
-
пшениця
-
вишня
-
яблуня
-
соняшник
-
кукурудза
-
кріп
-
тополя
|
|
|
Назва рослини
|
Назва суцвіття
|
Схема суцвіття
|
-
Конвалія
-
виноград
-
подорожник
-
пшениця
-
вишня
-
яблуня
-
соняшник
-
кукурудза
-
кріп
-
тополя
|
|
|
Назва рослини
|
Назва суцвіття
|
Схема суцвіття
|
-
Конвалія
-
виноград
-
подорожник
-
пшениця
-
вишня
-
яблуня
-
соняшник
-
кукурудза
-
кріп
-
тополя
|
|
|
Назва рослини
|
Назва суцвіття
|
Схема суцвіття
|
-
Конвалія
-
виноград
-
подорожник
-
пшениця
-
вишня
-
яблуня
-
соняшник
-
кукурудза
-
кріп
-
тополя
|
|
|
Назва рослини
|
Назва суцвіття
|
Схема суцвіття
|
-
Конвалія
-
виноград
-
подорожник
-
пшениця
-
вишня
-
яблуня
-
соняшник
-
кукурудза
-
кріп
-
тополя
|
|
|