-
Що цікавого взнали на уроці?
Звук з. Читання складів, слів, тексту з вивченими буквами.
Мета: Ознайомити учнів з буквою з(зе), її назвою та звуковим значенням; вчити дітей правильно артикулювати звуки; вправляти у читанні слів, складів з буквою з(зе); збагачувати активний словник учнів; розвивати уважність, спостережливість, логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: звукові фішки, пластилін, сніжинки, презентація
Хід уроку
-
Організація класу
-
Артикуляційна розминка
-
Гра « День і ніч» ( вчитель називає звуки, а діти говорять яке слово почули).
-
Презентація слів
-
Читання ланцюжком;
-
Визначення найдовших і найкоротших слів;
-
Звуковий аналіз слів
-
Знаходження зайвого слова
-
Визначення слів із власними назвами
-
Фізкультхвилинка під музику
-
Вивчення нового матеріалу
-
Перегляд фрагменту мультфільма:
-
Який звук повторювався?
-
Який це звук?
-
Якщо звук приголосний, який він буває?
-
Ознайомлення з буквою «зе».
-
Презентація на що схожа буква «зе»
-
Презентація великої і малої буви «зе»( чим відрізняється)
-
Ліплення букви «зе»
-
Робота з букварем
-
Визначення місця букви «зе» у словах( розгляд малюнків з подальшим коментуванням)
-
Фізкультхвилинка під музику
-
Читання складів з буквою «зе»
-
Читання слів, пояснення незрозумілих слів
-
Презентація малюнка зими і складання асоціативного куща до малюнка
-
Читання тексту вчителем, підбір заголовка до тексту
-
Обговорення з дітьми як потрібно піклуватися про пташок узимку( виготовлення годівничок, підгодовування).
-
Визначення у тексті слів із буквою « зе»
Підсумок уроку
-
Яку букву вивчили на уроці?
-
Якoщо звук приголосний, який він може бути ?
- коли пишемо маленьку букву з(зе), а коли велику?