Конспект містить ігрові та інтерактивніі методи та буде цікавий вчителям початкових класів.
Конспект уроку в 2 класі
Тема. Білоруська народна казка «Легкий хліб»
Мета: опрацювати білоруську казку, вчити виразно, правильно, свідомо читати, інтонуючи речення, вчити аналізувати вчинки головних героїв твору ,давати їм характеристику; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовно - слухову
увагу , зв`язне мовлення учнів при висловлюванні ними міркувань, виховувати інтерес до народних казок, працелюбність, повагу до професії хлібороба.
Обладнання:презентація,ілюстрації,предметні малюнки,іграшки,м`яч,картки.
Тип уроку:комбінований.
Хід уроку
І.Організація класу.
Всі почули ви дзвінок?
Він покликав на урок .
До уроку приготувались,
Гарно ми пошикувались,
Тож часу уже не гаймо,і
Тихесенько сідаймо.
Урок читання розпочинаймо!
ІІ.Мовленнєва розминка.
1.Чистомовка
-Перед тим,як ми почнемо читати,давайте приготуємо наші язички.
Пригадайте, друзі, вмить, як пшениченька шумить? (Ш-ш-ш).
- Як бджола в саду бринить? (Дз-дз-дз-з-з)
- Як в гайку струмок дзвенить? (Дзюр-дзюр).
Ище-ище-ище — подув холодний вітрище.
Гу-гу-гу — всі дерева у снігу.
Ок-ок-ок — не чутно голосу пташок.
Еву-еву-еву — стука дятел по дереву.
2. Розчитування (за таблицею).
3. Читання скоромовки(на швидкість),з різною інтонацією.
Їжачатко з їжачком їли кашку з молочком.
ІІІ.Перевірка домашнього завдання
1.Переказ фрагменту російської казки «Лисичка».
ІV.Повідомлення теми і мети уроку.
-А сьогодні ми вирушаємо до Країни казок. Нещодавно ми побували в Україні та Росії, а тепер відвідаємо ще одну не менш цікаву країну — прекрасну Білорусь.
Чим цікава Білорусь? Білорусь-це безкраї поля льону та пшениці.Тут живуть турдолюбиві люди,гарні вдачею. Опрацюємо на уроці казку «Легкий хліб».
Один з головних героїв цієї казки вам добре відомий.А хто-зараз відгадаємо!
Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацаєзубами.
Весь,як є,-жорстока лють,
Очі так її і ллють.
Зачаївся ось,примовк-
Грізний звір цей звісно...(вовк).
(вчитель ставить іграшку вовка)
Створення проблемної ситуації. На моніторі записані словосполучення:
Щоб відповісти на це запитання, ми послухаємо білоруську народну казку «Легкий хліб».
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1.Опрацювання білоруської народної казки «Легкий хліб» (с. 44–45)
- Отож уважно слухаємо казку та спробуємо відповісти на таке питання:
— Хто, крім вовка, є персонажами казки?
— Хто, крім вовка, є персонажами казки?
( У цій казці є такий персонаж як кінь. А також є косар. )
2.Словникова робота.
- Поповнимо наш словник новими словами.Прочитайте їх правильно та швидко.
Вигін стомився кущем
підкови розв’язав закрасує
кущем сподобався стривай
чоловіче облизнувся дочекайся
спершу зажди погодився
Гра «Знайди значення слова»
Вигін – частина поля, куди вигонять пасти худобу
Марудна – надокучлива
Закрасує – зацвіте
Заборонувати - розпушити грунт.
3.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
4. Повторне читання казки учнями. Гра «Квіточка».
Читає учень, на парту якого впала квіточка.
— З якою інтонацією слід читати слова косаря? (Спокійно, розважливо)
— А вовка? (Нетерпляче, з роздратуванням).
— Коня? (Упевнено)
5.Аналіз змісту казки.Гра «М`ячик».
— Де відпочивав косар?
— Хто до нього вийшов?
— Яким він був?
— Що вовк попросив у косаря?
— Чи сподобалися вовкові пояснення косаря?
— Чи влаштував його такий хліб?
— Куди відіслав косар вовка?
— Чи вдалося сіроманцеві знайти «легкий хліб»?
— Чому вовк пішов шукати легкий хліб?
VI. Узагальнення знань учнів
1. Гра «Блискавка»
Завдання: розмістити слова у тому порядку, у якому їх розміщено у казці,
показуючи довгий шлях хліба до столу.
Зорати, заборонувати, посіяти, зійде, перезимує, виросте, закрасує, нали-
ватиметься, достигатиме.
— Що ми можемо прослідкувати за ланцюжком цих слів?
2.Гра « Знайди і прочитай!»
Дочекайся, доки жито зійде …………..
Нагнувся він підкови знімати, а
Ні, братику стривай.Потім ………
Ця робота дуже ……
3.Вправа «Який був вовчик»
ВОВК
розумний нерозумний
працьовитий нетерплячий
ледачий
2.Гра «Дай пораду головному герою»
-Діти, то який же в нашій казці вовк? Бачите,який він нерозумний ?Давайте дамо йому пораду.Створимо рушничок порад вовкові.
(Діти створюють рушник порад)
- Коли наш вовчик буде дотримуватися порад,він завжди буде їсти свій хліб,а не шукати легкого хліба.
(Вчитель вивішує малюнок паляниці)
Метод «Мікрофон»
-Як ви думаєте,чого вчить нас ця казка?Чи буває легкий хліб?
Вона вчить нас бути працелюбними, любити свій труд як це робив косар, а не шукати легкого хліба. Для вас ,діти, роботою є навчання. Тому вчіться гарно і сумлінно. Радуйте своїх батьків і не шукайте легкого хліба.Коли ви будете так робити,то завжди у вас на столібуде ось такий хлібчик.
(Вчитель пригощає короваєм присутніх)
VII.Завдання додому. Читати та переказувати казку «Легкий хліб» близько до тексту.