Тема. Осінні настрої. Осінь сумна. Олена Пчілка "Садок марніє потихеньку"

Про матеріал
Українська мова та читання частина 2.М.Вашуленко, С.Дубовик відповідно програми ,розробленою під керівництвом О.Я.Савченко.
Перегляд файлу

Нова українська школа

«____»___________.2020 року

Урок. Осінні настрої. Осінь сумна. Олена Пчілка «Садок марніє потихеньку»

Мета: формувати образне, логічне, просторове, творче мислення, вміння аналізувати; вчити відтворювати у композиції фантастичні образи за допомогою художніх засобів, передавати настрій за допомогою ліній та кольору; розвивати пам’ять шляхом використання дидактичних ігор, комбінаторні здібності, стимулювати розвиток допитливості; виховувати естетичні смаки, акуратність в роботі. 

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

  1. Організація класу

Слайд2. Створення позитивного психологічного клімату класу.

Холодно в полі, в саду, на городі,

Осінь марнує по нашій господі.

Тепло і затишно в класі у нас.

Доброго дня, я вітаю всіх вас.

Вправа «Очікування»

Діти передають по колу листочки, промовляючи свої очікування від уроку, як вони будуть працювати, чого вони хочуть навчитися.

  1.  Мотивація навчальної діяльності

Слайд4. Прочитай швиденько букви. Маленькі тихенько, а великі голосно.

                              С Р и О л ї С д Ж й К к В є Х И Я ч а П р с Б

Слайд5. Поміркуй. Які слова заховались серед букв. 

                       Щ л О с і Н ь Х з Ї с У м Н А Щ л О с і Н ь Х з Ї с У м Н а

Слайд6. Рухлива вправа.

  1. Актуалізація опорних знань

Вправа «З якого дерева?»

  • Спробуйте визначити, з яких дерев впали ці листочки. Покажіть листочки: однакові за кольором; однакові за розміром; однакові за формою.

(Листки дубові, кленові, березові, калинові, горіхові, каштанові).

  1. Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд7-8.Слово про слово

Марніти – сохнути, старіти.

Понурий – сумний, похнюплений.

Жене – несе вітер.

Згубив – ополи пелюстки.

Слайд9.Олена Пчілка — українська письменниця, меценатка, перекладачка, етнограф, фольклористка, публіцистка, громадська діячка, член-кореспондент Всеукраїнської академії наук.

Слайд10.Олена Пчілка – Як швидко літо промайнуло (читати уривок)

Слайд11.Обери цифру та дай відповідь на питання чи виконай завдання

51- у вірші знайдіть слова, які створюють сумний настрій.

81- які картини ви уявили читаючи вірш?

31- який настрій подарувала тобі осінь сьогодні?

Слайд12.Фізкультхвилинка.

Слайд13.Створення тематичного малюнка до вірша.

  1. Закріплення вивченого матеріалу.
  • Яка буває осінь ? Опишіть?
  • Про яку осінь ми читали вірш? Знайдіть  слова, які передають сум.
  • А яка осінь подобається вам? Чому?

 

  1. Підсумок уроку
  • Про яку пору року ми сьогодні говорили?
  • Кому подобається осінь і чому?
  • Назвіть ознаки осені.

 

  1. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку лего.

Зелена – на уроці мені дуже сподобалось.

Жовта – на уроці мені сподобалось.

      Червона- на уроці мені не сподобалось.

docx
Додано
5 листопада 2020
Переглядів
1889
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку