Читання
Клас: 1
Тема тижня: «Зима»
Тема дня: «Як зимують тварини?»
Тема. Звуки [г], [г'], буква г, Г. Розвиток артикуляційно-вимовних умінь учнів. Поняття про вигуки.
Мета: Закріплювати літературну вимову звуків [г], [г'], дати уявлення про вигуки, формувати навички читання складів, слів з буквою «г». Реалізувати щоденні діяльності: читання для себе, читання для друга, слухання. Розвивати артикуляційно-вимовні уміння учнів, зв'язне мовлення. Виховувати любов до природи, бережне ставлення до тварин.
Тип уроку: закріплення і застосування знань, умінь і навичок.
Матеріали та обладнання: 2 віконечка для читання прямих і обернених складів, зображення тварин, зображення птахів зі складами, відео «Як зимують тварини», скоромовка, м’які іграшки (вовк, заєць), ілюстрація до вірша Л. Українки, картки для читання для себе та читання для друга, зайчики для дітей.
Хід уроку:
- Про що ми сьогодні говорили на ранковому колі?
-Яка тема нашого тижня? (Зима).
-Яка тема дня? (Як зимують тварини?)
Цокання язиком.
«Горішок» за щокою.
Рахування зубів.
Бабин біб розцвів у дощ,
Буде бабі біб у борщ.
Родина
В нас родина немала:
Рідні брати і сестра,
Мама, тато, баба, дід,
І прабаба, і прадід.
(Діти читають прямі і обернені склади).
«Мамо, іде вже зима,
Снігом травицю вкриває,
В гаю пташок вже нема...
Мамо, чи кожна пташина,
В вирій на зиму літає?» —
В неньки спитала дитина.
«Ні, не кожна, — одказує мати, —
Онде, бачиш, пташина сивенька
Скаче швидко отам біля хати, —
Ще зосталась пташина маленька».
«Чом же вона не втіка?
Нащо морозу чека?»
«Не боїться морозу вона;
Не покине країни рідної,
Не боїться зими навісної...
Жде, що знову прилине весна»
- Чи боїться морозу горобчик? Чи покине рідну країну? Чого він чекає?
-Як допомогти тваринам пережити зиму?
(Біля зображень птахів прикріплено різноманітні вигуки. Діти шукають потрібну пташку і читають вигук. Таким чином діти знайомляться з вигуками).
Сорока
Горобці
Снігур
Дятел
Голуб
Ворона
Шишкар
-Давайте покажемо, як птахи летять у вирій, як махають крилами.
-А як ходить ведмідь клишоногий (повільно, не поспішаючи, він нічого не боїться, він - господар лісу).
-Як їжачок спить взимку, згорнувшись клубочком.
-Як лисичка-сестричка біжить по лісу, хитро озирається, хвостиком замітає.
-Як бродить вовк у пошуках здобичі.
-Як зайчик-побігайчик стрибає по лісу, втікаючи від ворогів.
Сірий зайчик сів і жде
Сірий зайчик сів і жде,
Спритно вушками пряде.
Зимно зайчику стояти,
Треба трішки пострибати.
Скік-скік, скік-скік.
Треба трішки пострибати,
Пострибавши, відпочили
І за парти знову сіли.
На городі вродили помідори.
-Що вродило на городі?
Олег городив город.
На городі гарно!
-Хто городив город?
-Як було на городі?
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Чи було вам складно на уроці?
- Як ви працювали? Оцініть себе
- Яку букву повторювали?
-Назвіть кілька вигуків.
-Як зимує їжачок?
-Як потрібно ставитися до тварин?
(Діти отримують за урок зображення зайчиків)