Конспект уроку з фізичної культури 1 клас

Про матеріал
Клонспект уроку розроблений для учнів 1 класу. Включає всі етапи уроку із схематичними зображеннями окремих вправ.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

Конспект

уроку з фізичної культури

у 1 класі

 

Тема. Легка атлетика

 

 

 

 

                                                                                                   Підготувала:

Вчитель початкових класів

Тетеуца М. І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022

Тема: Легка атлетика

Завдання:

  1. Вдосконалення  організовуючих вправ.
  2. Розучування  нового комплексу загально-розвиваючих вправ в русі.
  3. Вдосконалення різновидів бігу з різних вихідних положень; продовжувати навчати човниковому бігу.
  4. Ознайомлення з рухливою грою «Кіт і миша».

Мета : метою мого уроку є розвивати фізичні якості це (гнучкість, силу, швидкість, спритність) та морально-вольові якості  (сміливість, взаємовиручка, товариськість).

Місце проведення: спортивний зал

Інвентар: свисток, кубики різного кольору.

Література:  

1. Інтернет – ресурси.

2. Збірник комплексів ЗРВ.

3. Навчальна програма з фізичної культури для загально освітніх закладів 1 – 4 класів .

https://k-m-k.com.ua/wp-content/uploads/2020/03/Kompleks-ZRV.pdf

https://naurok.com.ua/plan-konspekt-uroku-z-fizichno-kulturi-18-tema-uroku-chovnikoviy-big-4h9m-big-30m-klas-2a-198802.html

Хід уроку:

Зміст уроку

Дозу-вання

Організаційно-методичні вказівки

Підготовча частина (15 хв)

1.

Шикування в шеренгу

(Шеренга - стрій, у якому учні розміщені один біля одного на одній лінії.)

30с

Слідкую за правильною послідовністю виконання команд учнів.

 

 

2.

Привітання

30с

Вітаюся з учнями і перевіряю їхню готовність до уроку фізичної культури

 

3.

Повідомлення  завдання  уроку.

1хв

Легка атлетика

  1. Вдосконалення організовуючих вправ.
  2. Розучування  нового комплексу загально-розвиваючих вправ в русі.
  3. Вдосконалення різновидів бігу з різних вихідних положень; продовжувати навчати човниковому бігу 4*9 м.
  4. Ознайомлення з рухливою грою «Кіт і миша».

3.

 

Перешикування з однієї шеренги в коло.

- Клас, увага! За направляючим по колу кроком руш.

 

3 хв

- Звертаю увагу на правильність виконання.

4.

Різновиди бігу та ходьби :

-звичайна ходьба;

 

-звичайний біг;

 

 -ходьба на носках;

-з високим підніманням стегна;

-звичайний біг;

-ходьба на п’ятках;

 -ходьба на зовнішній стороні стопи;

-ходьба на внутрішній стороні стопи;

-приставним кроком лівим боком;

-звичайний біг;

-приставним кроком правим боком;

-звичайний біг;

- ходьба.

 

Вправи на відновлення дихання:

1 - 2 - вдих через ніс, руки вгору;

3 - 4 - видих, руки опустили вниз.

6-8хв

 

Темп виконання середній.

Дотримуватися дистанції. Спину тримати рівно.

Слідкувати за темпом, дистанцією, диханням, самопочуттям дітей.

 

Руки на поясі.

 

 

 

Руки за головою.

 

 

 

Руки на поясі.

 

 

 

 

Руки на поясі.

 

 

 

Робити повний вдих та видих.

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

 

Комплекс ЗРВ в русі :

 

 

  1.    В. П.— руки на поясі.

1-4 — кругові оберти голови ліворуч.

5-8 — праворуч.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.    В. П.— ліва рука вверху.  

1—2 – відведення прямої руки назад.

 3-4 – зміна положення рук.

 

 

 

 

  1.    В. П.— Руки вгору, кругові оберти руками

1-4 – вперед;

5-8 – назад.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.    В. П.— руки попереду. 1 — ривком рук у сторони.

 2 — В. П.

3 — рив­ком рук вгору.

4 — В. П.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.    В. П.— руки за голову. 1 — нахил тулуба ліворуч, праву руку в сторону долонею вгору.

2 — В. П.

 3—4 — те саме праворуч.

 

 

 

 

 

 

 

  1.    В. п.

1 – мах правої ноги до лівої руки

 2 – в. п.

 3 – мах лівої ноги до правої руки

4- в. п

 

 

 

 

  1.    Крок з випадом.

В. П. - Руки на пояс.

 1 – випад лівою ногою;

2 – випад павою.

3-4, теж.

 

 

 

 

 

 

 

  1.    В. п.-  руки на поясі.

1-2 - підскоки на лівій нозі;

3-4 - підскоки на правій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вправи на відновлення дихання:

1 - 2 - вдих через ніс, руки вгору;

3 - 4 - видих, руки опустили вниз.

7-8хв

        

 

Слідкувати, за прямою спиною, повільним темпом

 

Слідкую за спиною та середнім темпом та прямими руками.

 

Слідкую за спиною та швидким темпом та прямими руками.

 

 

 

Слідкую за середнім темпом та рівними руками.

 

 

 

 

Стежу за глибокими нахилами та повільним темпом.

Темп – повільний

Дихання – на 1- видих,  на 2- вдих, на 3-4 теж.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стежу за глибоким присіданням і прямою спиною. Темп повільний.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дихати довільно. Повторити

5-8 разів на кожній нозі.

 

 

 

 

Слідкую за правильним диханням учнів

 

Основна частина (16-20 хв)

3.

«Човниковий біг» 4*9м

За командою "На старт!" учасник займає положення високого старту за стартовою лінією. За командою "Руш!" він пробігає 9 метрів до круга, бере один з двох кубиків , що лежать на по середині круга, повертається бігом назад і кладе його за лінію старту. Потім біжить за другим кубиком  і, взявши його, повертається назад та кладе за лінію.

 

А)розповідь з елементами показу.

Б)виконання дітьми

 

3-4хв

 

 

 

Техніка човникового бігу — правильно і швидко біжимо човник | Як схуднути

 

Контроль самопочуття учнів. Стежу за правильною технікою «Човникового бігу». Виправляю помилки.

Можливі помилки:

  •          Не бігти дуже швидко, збільшувати швидкість поступово.
  •          Залишати кубик лише в назначеному місці.
  •          Дихати потрібно носом.

2.

Рухлива гра «Кіт і миша»

Значення гри: розвивати спритність, навички орієнтування в просторі.

Інтенсивність: низька

Зміст: учні утворюють спільне коло. Один із гравців зображає кота, а другий мишу. «Миша» втікає від «кота», та він її доганяє. Учні, які стоять у колі, вільно пропускають «мишу» під руками і заважають «коту» пробігти під руками. Коли «кіт» спіймав «мишу» або не може її спіймати, то призначають другу пару.

Правила:

  1. Для того, щоб «кіт» швидще спіймав «мишу», у колі роблять кілька воріт, через які «кіт» може вільно вбігати і вибігати із кола.
  2. «Кіт» не має права переходити чи перескакувати через руки гравців.
  3. Гравці, що стоять у колі, не повинні роз'єднувати руки.

А)розповідь

Б)показ

В)виконання дітьми

Г)підведення підсумку

 

5 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     (30с)

(20с)

(3хв)

(10с)

 

Стежу щоб діти не травмували один одного та змінюю пару («Кота» і «мишу»). Також уважно стежу за дотриманням правил.

Заключна частина ( 3-4 хв)

1.

 

2.

 

 

3.

 

Шикування в шеренгу

 

Закріплення організовуючих вправ

Ходьба

 

 

1 хв.

Слідкую за чіткістю виконання команд.

Спостерігаю за зовнішніми ознаками учнів. (Чи діти червоні, якщо так то значить отримали велике фізичне навантаження; потовиділення; можуть тремтіти; також може зрости частота дихання)

4.

Вправа на відновлення дихання

«Метелик»

30с.

Вдихніть повітря і зробіть видих .  Вдих-видих, вдих -видих.

5.

6.

Підсумок урок

Аналіз роботи учнів на уроці:

Що сподобалося на уроці?

Що дізналися нового?

В яку гру грали?

2 хв.

Відзначаю активних учнів, вказую на допущені помилки.

 

docx
Пов’язані теми
Фізична культура, Розробки уроків
Інкл
Додано
3 грудня
Переглядів
16
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку