Мета:
– формувати потребу в особистому фізичному вдосконаленні на основі розвитку стійкої зацікавленості у фізичній культурі;
– засвоїти рухові навички ходіння по лаві (для рівноваги), вдосконалювати ходіння «змійкою», приставний крок;
– сприяти розвитку координації в просторі та укріпленню м'язового корсету через загальнорозвивальні вправи;
– виховувати увагу, наполегливість, дисциплінованість.
Тема: ЗРВ, вправи на рівновагу. Ходьба «змійкою». Приставний крок. Рухлива гра «Ми весела дітвора».
Хід уроку
Мета:
– формувати потребу в особистому фізичному вдосконаленні на основі розвитку стійкої зацікавленості у фізичній культурі;
– засвоїти рухові навички ходіння по лаві (для рівноваги), вдосконалювати ходіння «змійкою», приставний крок;
– сприяти розвитку координації в просторі та укріпленню м’язового корсету через загальнорозвивальні вправи;
– виховувати увагу, наполегливість, дисциплінованість.
Хід уроку
№ з/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
І. Підготовча частина (15 хв.) |
|||
1. |
Шикування у шеренгу. Привітання Повідомлення завдань уроку. |
1хв |
Постава, зовнішній вигляд.
|
2. |
Ходьба: - на носках; - на п’ятах; - на зовнішньому боці стопи; - на внутрішньому боці стопи; - навприсядки. |
1хв |
Стежити за чіткістю виконання
|
3. |
Біг: - звичайний; - з підніманням колін; - із закиданням гомілок; - з підскоками і сплесками руками над головою; |
2хв |
Переходимо на біг
|
4. |
Ходьба: - звичайна (підняти руки через сторони вгору – вдих, опустити руки – видох) |
1хв |
Переходимо на крок – Дихаємо як вітерок. |
5. |
Загальнорозвивальні вправи: 1. В.п. – о.с., руки на поясі. Нахили головою 2. В.п. – о.с., руки до плечей. 1-2 – коло руками вперед; 3-4 – коло руками назад. 3. В.п. – о.с., права рука вгору, ліва – вниз. Зміна положення рук. 4. В.п. – о.с., руки перед грудьми зігнуті у ліктях. Відведення рук назад. 5. В.п. – о.с., руки на поясі. 1-2 – нахили тулуба вправо; 3-4 – нахили тулуба вліво. 6. В.п. – о.с., руки внизу, пальці рук – в “замок”. 1 – руки вгору; 2 – нахил уперед; 3 – нахил униз; 4 – в.п. 7. В.п. – о.с., руки на поясі. 1-2 – оберти тулубом управо; 3-4 – оберти тулубом уліво. 8. В.п. – о.с., руки за голову. 1-2 – оберти тазом управо; 3-4 – оберти тазом уліво. 9. В.п. – руки на поясі. 1 – випад правою ногою вперед, руки на коліно правої ноги; 2 – в.п.; 3-4 – те саме лівою ногою. 10. В.п. – сидячі, ноги прямо. 1-3 – Нахили тулуба вперед, 4 – в.п. 11. В.п. – те саме. 1 – зігнуті ноги в колінах; 2 – підняти вгору під кутом 450 ; 3 – поставити зігнуті в колінах ноги на підлогу; 4 – ноги прямо. 12. В.п. – о.с. Стрибки: 10 разів – на правій нозі 10 разів на лівій нозі 10 разів на двох ногах. 13. В.п. – о.с. 1 – руки вгору, вдих; 2 – руки вниз, видих |
10 хв 5-6 разів 6-8 разів 6-8 разів 6-8 разів 6-8 разів 6-8 разів 6-8 разів 6-8 разів 6-8 разів 6-8 разів 6-8 разів 6-8 разів |
Постава Руки рівні, не зігнуті в ліктях Спина рівна Руками торкнутися підлоги, потягнутися, прогнутися Ноги на місці Спина рівна Ноги в колінах не згинати, торкатися кінчиками пальців носків Чіткість виконання |
ІІ. Основна частина (17 хв.) |
|||
1. |
Вправи на рівновагу 1. Ходьба по лаві на носках. 2. Ходьба по лаві приставним кроком |
6 хв. |
Руки в сторони Рухатися боком Координація |
2. |
Лазіння по гімнастичній лаві: 1. Лежачі на животі, підтягуючись двома руками; 2. Лежачі на животі, підтягуючись руками по черзі |
6 хв. |
Узгодженість рухів. Фінальні зусилля. |
3. |
Рухлива гра "Ми весела дітвора" Діти утворють коло, тримаючись за руки. Одна дитина — «квач» — стає всередині кола, в руках тримає хустину або на руці у неї пов’язка. На слова вчителя:
|
5 хв. |
Ми весела дітвора. Любим бігати й гуляти, Нумо, спробуй нас піймати! — діти розбігаються, а «квач» їх ловить.
|
Заключна частина (3 хв.) |
|||
1. |
Шикування у шеренгу |
2 хв. |
|
2. |
Ходьба, вправи на відновлення дихання та розслаблення. |
В обхід по залі |
|
3. |
Підсумки уроку. Оцінювання учнів. |
1 хв. |
Відзначити кращих учнів. Організований вихід |