Конспект уроку з географії для 7 класу на тему: "Кліматотвірні чинники. Глобальні зміни клімату".

Про матеріал
Конспект уроку з географії для 7 класу на тему: "Кліматотвірні чинники. Глобальні зміни клімату". Матеріал для учнів 7 класу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Кліматотвірні чинники. Глобальні зміни клімату. Вчитель географії: Ткаченко Я. О.

Номер слайду 2

Давай згадаємо!Клімат - багаторічний режим погоди.

Номер слайду 3

А чи думали ви, чому на екваторі завжди літо, а на полюсах - холодно? А чи цікавило вас те, чому десь постійно йдуть дощі, а десь їх мало і там панують пустелі? А чи знали ви, що наших, звичних для нас пір року: літо, осінь, зима та весна, немає в Єгипті, Колумбії чи Кубі? І чому взимку, коли сонечко дуже сильно світить, нам всеодно холодно? Куди поділося все тепло? На ці та інші питання ми зможемо сьогодні отримати відповідь.

Номер слайду 4

Кліматотвірні чинники. Географічна широта. Океанічні течіїПідстилаюча поверхня. Циркуляція повітряних мас. Віддаленість від океанів. У 2023 році на Землі було так спекотно, що ще до кінця року Всесвітня метеорологічна організація оголосила його найтеплішим за всю історію спостережень[!ЦІКАВИЙ ФАКТ

Номер слайду 5

Географічна широта. ВІД ГЕОГРАФІЧНОЇ ШИРОТИ ЗАЛЕЖИТЬ КУТ ПАДІННЯ СОНЯЧНИХ ПРОМЕНІВ. НА ЕКВАТОРІ СПОСТЕРІГАЄМО НАЙБІЛЬШИЙ КУТ ПАДІННЯ СОНЯЧНИХ ПРОМЕНІВ, НА ПОЛЮСАХ - НАЙМЕНШИЙ. ТОМУ ЯКЩО У ВАС Є ДРУЗІ В КОЛУМБІЇ, ІНДОНЕЗІЇ, НЕ ДИВУЙТЕСЬ,ЩО В НИХ НЕМАЄ ЗИМИ, ВОНИ ПРОСТО РОЗТАШОВАНІ НА ЕКВАТОРІ, ДЕ КУТ ПАДІННЯ СОНЯЧНИХ ПРОМЕНІВ НАЙБІЛЬШИЙ, ТАМ ВІЧНЕ ЛІТО. ЦІКАВИЙ ФАКТ!За рік екваторіальні широти отримують у 10 разів більше тепла,ніж арктичні. Тому материки Південної півкулі, крім Антарктиди, дуже жаркі.

Номер слайду 6

Одне із найбільш сонячних місць на планеті ​​це Мертве море. Тут приблизно 330 сонячних днів на рік! Синоптики тут із прогнозами особливо не паряться. Зате паряться відпочивальники. А ось найменше сонця на архіпелазі Північна Земля. Там сонце світить усього 12 днів на рік. ЦІКАВИЙ ФАКТ!

Номер слайду 7

НА ФОРМУВАННЯ КЛІМАТУ ВПЛИВАЄ ЗДАТНІСТЬ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ ВІДБИВАТИ СОНЯЧНЕ ПРОМІННЯ - АЛЬБЕДО (ПОКАЗНИК ВІДБИВАЮЧОЇ ЗДАТНОСТІ ПОВЕРХНІ). ЧИМ БІЛЬШЕ ЗЕМНА ПОВЕРХНЯ ПОГЛИНАЄ СОНЯЧНИХ ПРОМЕНІВ, ТИМ БІЛЬШЕ ВОНА НАГРІВАЄТЬСЯ, ЧИМ БІЛЬШЕ ВІДБИВАЄ - ТИМ МЕНШЕ НАГРІВАЄТЬСЯ. НАЙБІЛЬШЕ ПОГЛИНАЄ СОНЯЧНИХ ПРОМЕНІВ ПОВЕРХНЯ ТЕМНОГО КОЛЬОРУ, А НАЙБІЛЬШЕ ВІДБИВАЄ - СВІТЛОГО КОЛЬОРУ. САМЕ ТОМУ ВЗИМКУ, КОЛИ ЗЕМНА ПОВЕРХНЯ ВКРИТА СНІГОМ, МИ НЕ ВІДЧУВАЄМО ТЕПЛА, АДЖЕ 80% СОНЯЧНИХ ПРОМЕНІВ ВІДБИВАЄТЬСЯ ВІД СНІГУ І ПОВЕРХНЯ НЕ ПРОГРІВАЄТЬСЯ. САМЕ ТОМУ МИ ВЛІТКУ НОСИМО ОДЯГ БІЛОГО КОЛЬОРУ, ЩОБ СОНЯЧНІ ПРОМЕНІ ВІД НАС “ВІДБИВАЛИСЯ” І НАМ НЕ БУЛО ЖАРКО. САМЕ ТОМУ МИ ВЛІТКУ ВІКНА ЗАКРИВАЄМО БІЛИМ ПАПЕРОМ, БІЛИМИ РОЛЕТАМИ,ЩОБ СОНЯЧНІ ПРОМЕНІ БІЛЬШЕ ВІДБИВАЛИСЯ І В КІМНАТІ НЕ БУЛО ЖАРКО. Підстилаюча поверхня.

Номер слайду 8

океанічні течіїТеплі течії - приносять на суходіл вологе та тепле повітря. Холодні течії - приносять на суходіл сухе та прохолодне повітря. А от холодні течії, такі як Бенгельська та Перуанська приносять на суходіл багато сухого повітря і є причинами утворення узбережних пустель - Наміб та Атакама. Наприклад, найпотужнішу теплу течію Гольфстрім називають “піччю Європи“, адже, вона приносить величезну кількість теплого та вологого повітря до Європи.

Номер слайду 9

Чим ближче до океану, тим вологіший клімат, чим далі від океану, тим сухіший клімат. Віддаленість від океанів. Через різну інтенсивність випаровування над океаном формується морський вологий лімат, а над суходолом - сухий різко континентальний. Наприклад, Велика Британія недарма отримала назву “Туманний Альбіон”. Туманів там багато через підвищений рівень вологи, яка надходить з океану, адже це острівна країна, яка з усіх сторін омивається водою. Тому в даній країнідощів дуже багато, зима більш м’яка, а лыто быльш прохолодне. А от в центральних частинах материків, навпаки, досить посушливо, часто утворюються пустелі, літо досить жарке, а зима досить холодна.

Номер слайду 10

Цікаві факти. Грошова одиниця Ботсвани — пула, перекладається як «дощ». Також слово пула є привітанням на одній із мов цієї посушливої ​​країни. Багаторічні метеозведення по Лондону незаперечно доводять, що по четвергах там випадає більше дощів, ніж в інші дні. Поки це не піддається поясненню.

Номер слайду 11

Циркуляція повітряних мас. Згадаємо, що повітряні маси - великі об’єми повітря, які мають однорідні властивості (температуру та вологість). В різних широтах - різні типи повітряних мас. На екваторі повітряні маси дуже вологі,тому дівчаткам там досить складно зробити укладку, адже, зачіска довго триматися не буде)

Номер слайду 12

Повітря, як учні на перервах, не знаходиться постійно на одному місці) Повітря постійно РУХАЄТЬСЯ. Рух повітря в горизонтальному або близькому до нього напрямків ми називаємо ВІТЕР. Найсильніший вітер був зареєстрований в американському штаті Оклахома, його швидкість досягла 512 км/год!

Номер слайду 13

Так само, як є різні люди за характером, так само і є різні вітри. Різні за швидкістю, за властивостями. Завжди бажайте попутного вітру морякам і мандрівникам. І ніколи — стрибунам із трампліна! Зустрічний вітер створює перед гірськолижником повітряну подушку, що допомагає йому довше утриматися в повітрі і пролетіти більшу відстань.

Номер слайду 14

Постійні вітри. Пасат – це постійні вітри, які дмуть від тропіків до екватора. Пасати — це улюблені вітри мореплавців у давнину (від іспанського viento de pasada — «вітер, котрий сприяє пересуванню»). Східні (стокові) вітри – це постійні вітри, які дмуть від полярних областей до помірних широт. Західні вітри помірних широт – це постійні вітри, які дмуть від тропіків до помірних широт. Західні вітри дмуть цілий рік і посилюються взимку. У Південній півкулі через часту повторюваність західні вітри називають «браві вести», а широти, в яких вони дмуть, — «буремні сорокові» та «шалені п'ятдесяті». За допомогою цих вітрів вітрильні судна здійснювали кругосвітні подорожі. Карта напрямків постійних вітрів

Номер слайду 15

Вітер переносить на тривалі відстані пил і пісок з одного місця на інше. Так, наприклад, пустеля Сахара через суху та вітряну погоду поступово переноситься на захід континенту. А потоки пилу із Сахари можуть досягати південного сходу Північної Америки — Флориди. Через посуху в Африці, пилу який переноситься вітром по всьому світу, щороку стає дедалі більше.

Номер слайду 16

Мусони - це мінливі вітри. Вони дмуть в певну пору року, звідси і отримали свою назву (з арабської Мавс – пора року). Влітку мусони дмуть з моря на сушу (приносять на суходіл вологе повітря та дощі), а взимку навпаки рухаються з материка, тому мусон буде холодний і сухий. Сезонні вітри. А ви знали, чому в деяких країнах, наприклад, в Індії, Японії, Південній Кореї, пів року постійно йдуть дощі, а пів року - дуже сухо? Це все через вплив мусонів. Результат мусонів в Індії.

Номер слайду 17

Глобальні зміни клімату. З 1880-2012 років середня глобальна температура підвищилася на 0,85°C. Експерти IPCC прогнозують, що протягом XXI століття рівень моря в середньому може вирости на 52-98 см. У результаті чого під водою можуть опинитися цілі міста і країни, а інші території стануть непридатними для життя через спеку. До 2070 року до 3,5 мільярдів людей можуть опинитися в зонах непридатних для життя погодних умов.

Номер слайду 18

Найбільше підвищення температури поверхні спостерігається в Арктиці і сприяє відступу льодовиків, вічної мерзлоти і морського льоду. В період 1901-2010 років середньосвітовий рівень моря підвищився на 19 сантиметрів в результаті потепління, яке призвело до танення льодів. З 1979 року обсяг льодового покриву в Арктичному океані зменшувався в кожному десятилітті на 0,45-0,51 мільйонів кв. км.

Номер слайду 19

Зберігайте енергію та природні ресурси. Користуйтесь більш екологічними видами транспорту та більше гуляйте пішки. Зменшуйте та переробляйте відходи. Що ми можемо зробити, щоб протидіяти потеплінню клімату?Кожен може доповнити цей список та взяти активну участь в боротьбі зі змінами клімату.

pptx
Пов’язані теми
Географія, 7 клас, Презентації
Додано
2 вересня
Переглядів
501
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку