Геометрія 7 клас. Тема:Найпростіші геометричні фігури та їх властивості.
Мета:1.Навчальна:узагальнення систематизація знань учнів з даної теми.
2.Розвиваюча:розвивати логічне мислення,культуру математичної мови та геометричного
малюнка. 3.Виховна:виховувати інтерес до геометрії,увагу,самостійність.
Тип уроку:Узагальнення та систематизація знань. Хід уроку.
I.Організаційний момент.
II.Перевірка домашнього завдання. III.Актуалізація опорних знань. Метод “Мозговий штурм”
1.Яку фігуру не можна розбити на частини?
2.Скільки існує відрізків кінцями яких є дві дані точки?
3.Що називають відстанню між двома точками?
4.Яка градусна міра розгорнутого кута?
5.Що називають бісектрисою розгорнутого кута?
6.Які два промені називають доповняльними?
IV.Удосконалення знань,умінь і навичок.
Виконання практичних вправ.
1.Проведть пряму b та позначте на ній точку С.Позначте точку D,що не належить прямій b,і
проведіть пряму CD.Чи можуть прямі b та CD мати ще одну спільну точку?Відповідь обгрунтуйте.
2.Позначте в зошиті точки K,L,M так,щоб через них можна було провести пряму.Запишіть усі можливі назви цієї прямої.
3.Точка D лежить між точками K та F.Знайдіть невідому третю відстань між даними
точками,якщо KD=2.7 см,DF=11.6 см.
4.Довжина відрізка CD=11см.Знайдіть на прямій CD всі точки , для яких сума відстаней до
кінців відрізкаCD=1) 11см;2)14 см;3)9см.
5.Прямий кут поділено на три кути,градусні міри яких відносяяться як 2:3:5.Знайдіть
величини цих кутів. 6.Історична хвилинка.
Розповісти як в старовину вимірювали кути(старовинний кутомірний прилад -астролябію)
7.Самостійна робота.
Задача1.На прямій точка С лежить між точками A і B.AB=16см.Знайдіть довжини відрізків
AC і CB,якщо вони відносяться як1:3.
Задача2.НА промені з початком A позначимо точки B і С так ,що AB=6.4см,BC=2.6см.Якою
може бути довжина відрізка AC?Розгляньте два можливі випадки розміщення точок на промені.
Задача 3.Промінь AD проходить між сторонами кута CAE.Знайдіть градусну міру кута
CAE,якщо кут CAD=39ᶿ,кут DAF=63ᶿ.
Задача4.Розгорнутий кут поділено на три кути ,градусні міри яких відносяться як
3:5:7.Знайдіть величини цих кутів. V.Підсумок уроку.
Рефлексія.
На уроці
я... .дізна вся...
.зрозумів... .навчився...
.найбільші труднощі я
відчув... .найбільший
успіх-це...
VI.Домашнє завдання.Повторити п.1,2,3,виконати №70,73,78.