Конспект уроку з хімії для 8 класу на тему "Ковалентний полярний та неполярний зв'язок, йонний зв'язок" розроблений за інтегральною технологією. Урок закріплення (розвиваюче диференційоване навчання). Містить цікаві завдання компетентісного характеру, дидактичну гру "Морський бій", посилання на інтерактивні вправи Learning.apps.
Урок № ____ 8 клас Дата ________
Тема: Ковалентний полярний та неполярний зв'язок, йонний зв'язок
Мета: вдосконалити знання про хімічні зв’язки у складних речовинах, вдосконалити вміння визначати вид хімічного зв’язку в типових випадках, полярність ковалентного зв'язку; використовувати поняття електронегативності для характеристики хімічних зв'язків; обґрунтовувати природу хімічних зв'язків; розвивати вміння записувати електронні та структурні формули речовин, визначати кількість валентних електронів, розвивати хімічну мову; виховувати наполегливість, комунікативність, дисциплінованість
Формування компетентностей:
Навчальної: формувати вміння здобувати інформацію, виділяти головне, уміння й бажання організовувати свою працю для досягнення успішного результату;
Комунікативної: формулювати власні твердження, висловлювати власну думку, доводити її на практиці, володіти словарним запасом, спілкуватися в колективі;
Соціальної: уміння адаптуватися і визначати особисті цілі, виконувати різні ролі в колективі;
Загальнокультурної: вміння аналізувати й оцінювати досягнення інших; виховувати культуру поведінки у суспільстві та культуру спілкування у колективі;
Інформаційної: вміння користуватися інформаційними джерелами для власного розвитку, опрацювання, систематизації та передачі інформації.
Тип уроку: закріплення (розвиваюче диференційоване навчання)
Методи: самостійна робота, робота у групах; прийоми: «Що у скриньці?», «німе кіно», гра «Морський бій»
Хід уроку
І. Організаційний етап
Доброго дня!
Перед початком роботи пропоную вам заручитися підтримкою своїх однокласників для цього доторкніться долонями одне до одного, посміхніться й побажайте добра та успіхів.
Ніколи не шкодуйте теплоти своєї душі, посмішки, доброго слова для інших людей.
ІІ. Оголошення теми та мети уроку
ІІІ. Самостійна робота
І варіант |
ІІ варіант |
1.Визначте тип зв’язку у речовинах. Складіть електронні і структурні формули їх будови. O2, PH3, Cl2, HBr |
1.Визначте тип зв’язку у речовинах. Складіть електронні і структурні формули їх будови. N2, H2S, NH3, H2 |
2. Дайте визначення поняттям:
|
2. Дайте визначення поняттям:
|
III варіант |
IV варіант |
1.Визначте тип зв’язку у речовинах. Складіть електронні і структурні формули їх будови. Br2, CH4, H2O, SiO2 |
1.Визначте тип зв’язку у речовинах. Складіть електронні і структурні формули їх будови. F2, HI, SiH4, CO2 |
2. Дайте визначення поняттям:
|
2. Дайте визначення поняттям:
|
IV. Навчаюча частина семінару
Казка природи не має кінця. Кожна людина впродовж життя встигає лише краєм ока зазирнути до її скарбниць, прочитати лише кілька рядків великої книги Природи. Але й людська цікавість - безмежна.
«ЩО У СКРИНЬЦІ?»
Ця речовина має йонний тип зв’язку. Перший атом має на останньому 4-му енергетичному рівні лише 1 електрон. А другий атом має 7 валентних електронів на 3-му енергетичному рівні. ∆χ= 3,0-0,8= 2,2 (КС1)
«Німе кіно»
Перегляньте відеоролик та вкажіть речовину про яку іде мова та тип хімічного зв’язку в ній.
Гра «Морський бій»
Робота у групах
1. Визначте тип зв’язку у сполуках. Записати електронні та структурні формули речовин: PH3, H2S, NH3
2. Записати схему утворення хімічного зв’язку у молекулі калій броміду та гідроген йодиду
3. Вкажіть йон, який містить вдвічі менше електронів, ніж атом Кальцію
4. Вкажіть кількість електронів, яку приєднає атом Хлору при утворенні зв’язку з атомом Кальцію
V. Контролююча частина семінару
Тест «Перевір свої знання» - електронний посібник АБО За наявності Інтернету – вправи Learning.apps
Взаємоперевірка завдань
VІ. Підсумки уроку
VІІ. Домашнє завдання:
sites.google.com/site/himtown/himicni-igri 8 клас Обрії хімічних зв'язків
Література:
Інтернет-джерела: