Конспект уроку з християнської етики 7 клас "Здатність піти за покликом сумління".

Про матеріал
Тема уроку. Здатність піти за покликом сумління. Мета уроку пізнавальна: ознайомити дітей з діяльністю апостола Андрія Первозванного; викликати бажання наслідувати апостола Андрія Первозванного, чинити саме так як він, слухатись голосу свого сумління; пояснити дітям, що таке сумління; заохочувати дітей до добрих справ. виховна: виховувати вміння володіти собою і своїми почуттями, слухатись свого сумління.; формувати та розвивати почуття відповідальності за свої вчинки.
Перегляд файлу

 

Урок-подорож «Здатність піти за покликом сумління» (7 клас)

                    Підготувала

                                                            Росяк Оксана Михайлівна,

                                                            вчитель християнської етики

                                                            Розвадівського ЗЗСО  I-III ст.,

                                                            вища категорія,                                                                                

                                                            “старший учитель”

 

Тема уроку.     Здатність піти за покликом сумління.

Мета уроку

пізнавальна: ознайомити дітей з діяльністю апостола Андрія Первозванного; викликати бажання наслідувати апостола Андрія Первозванного, чинити саме так як він, слухатись голосу свого сумління; пояснити дітям, що таке сумління; заохочувати дітей до добрих справ.

виховна:  виховувати вміння володіти собою і своїми почуттями, слухатись свого сумління.; формувати  і розвивати почуття відповідальності за свої вчинки.

Біблійні тексти:  Мк. 1, 17;  Мт. 28, 19;

Напис на дошці: «Ісус їм сказав: ідіть за мною, я зроблю вас рибалками людей» 

                                                                                                             (Мк. 1, 17).

Обладнання уроку.  Святе Письмо, ікона, свічка, серветка, квіти.

 

                                                  Хід уроку

 

1. Християнське вітання. Організаційний момент.

2. Вступне слово вчителя.

              На минулому уроці  ми говорили про рішучість і відвагу у житті кожної людини. Пригадайте, що таке рішучість? ( Рішучість – це здатність швидко оцінювати обстановку, приймати рішення і без вагань виконувати їх).

              Рішучість є важливою чеснотою, завдяки якій людина здатна швидко приймати необхідне рішення.  Але чи завжди це рішення є правильним?  В такому випадку ми завжди повинні слухатись голосу свого серця.

 

3. Молитва. Наш урок ми розпочнемо молитвою-усвідомленням.

                          Всемогутній Боже, допоможи мені:

     зрозуміти те, чого я потребую;

                  змінити те, що можу;

                  прийняти те, чого не можу змінити.

 

4. Актуалізація опорних знань учнів.

            Зверніть увагу на вислів, який написаний на дошці:    «Ісус їм сказав: ідіть за мною, я зроблю вас рибалками людей» (Мт. 1, 17)

  •                     До кого звернені ці слова? ( до апостолів).
  •                     Пригадайте, кого першого до співпраці кличе Ісус? (Симона та його брата Андрія).
  •                     Як називалися брати рибалки, які також були покликані бути учнями Ісуса? (Яків та Іван).
  •                     Скільки всього покликав Ісус людей, щоб зробити з них своїх послідовників?  (12)
  •                     Чому саме 12 людей вибирає собі Ісус? (на згадку про 12 поколінь Божого народу в Старому Завіті)
  •                     Що означає слово «апостол»? ( слово «апостол» означає «післанець»)

 

5. Мотивація навчальної діяльності.

                      Уявіть собі, що сьогодні ми учні і супутники апостола Андрія Первозванного. Чи готові ви, саме зараз, залишити все і піти разом з ним у невідоме...

                       Він ризикував, чи зрозуміють його ближні, рідні. Але хтось повинен бути першим. Найчастіше нас стримує  думка про те, що скажуть чи подумають про наш вчинок інші.

                       Андрій першим відгукнувся  на заклик Ісуса Христа йти за ним. У своєму житті він ішов у невідоме, непрокладеними стежками. Андрій йшов на благородний ризик. На думку Юрія Канигіна та Валерія Московченка це був 55 рік нашої ери. Андрій відбув три подорожі:

                       1. Обійшов західне узбережжя Малої Азії;

                       2. Південне узбережжя Чорного моря аж до Іверії;

                       3. Обійшов східне та північне узбережжя Чорного моря побував у Босфорі чи Керчі, Херсонесі та Феодосії.

                       Кожна подорож – це нові випробування, через які ми можемо пройти тільки тоді, коли правильно виконаємо усі поставлені перед нами завдання.

 

5. Робота в парах. Метод «Складанка».

              Складіть із розсипаних літер імена 12-ти апостолів. ( Петро, Андрій, Яків Заведеєїв, Іван, Вартоломій, Пилип, Хома, Тадей, Симон Зилот, Матвій, Яків Алфеїв, Юда Іскаріот)  Мк. 3, 13-19.

                     Ми разом з вами  здійснили першу подорож разом з Андрієм Первозванним, обійшовши західне  узбережжя Малої Азії.

            Ісус покликав апостолів  щоб навчати їх про Царство Боже. Апостоли творили родину, на чолі якої Ісус поставив Симона, давши йому ім’я Петро.

  •                     Що означає  ім’я Петро?  («Скеля»).

              Ісус доручив апостолам продовжувати справу спасіння усіх людей. Він сказав: «Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: хрестячи їх в ім’я  Отця і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав» (Мт. 28, 19). «Коли настав день П’ятдесятниці, всі вони були однодушно разом. Раптом з неба долинув шум, наче подув  бурхливий вітер, і наповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явилися їм поділені язики, наче вогняні, й осіли на кожного з них. І усі вони сповнилися Духом Святим і почали говорити іншими мовами, як Дух велів їм промовляти» (Дії.2, 1-4). Після чого учні розійшлися по всьому світу, проповідуючи Христову науку і навчаючи  народи.  

             Людині дуже важливо вміти в житті йти за покликом свого серця чи сумління. Про сумління ми згадували на початку уроку.

docx
Пов’язані теми
Етика, 7 клас, Розробки уроків
Додано
29 липня 2024
Переглядів
385
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку