Конспект уроку з літературного читання.

Про матеріал
№28 Літературне читання 3 клас Тема: Народні пісні. Тематика народних пісень. "Три товариша" ( українська народна пісня). Мета: - продовжувати ознайомлювати дітей з українською народною творчістю; - удосконалювати навичку свідомого виразного читання; - розвивати пам'ять, зв'язне мовлення, пізнавальний інтерес; - виховувати бажання вивчати усну народну творчість.
Перегляд файлу

Літературне читання.

Тема: Народні пісні. Тематика народних пісень. «Три товариша» (українська народна пісня).

Мета: - продовжувати знайомити учнів з українською народною творчістю- народною піснею;

  •          удосконалювати навичку виразного свідомого читання;
  •          розвивати пам’ять, зв’язне мовлення, пізнавальний інтерес;
  •          виховувати бажання вивчати усну народну творчість.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Емоційне налаштування.

 Посміхнися сонечку

Здрастуй золоте!

Посміхнися квіточці

Хай вона цвіте!

Посміхнися дощику

Лийся, мов з відра!

Посміхнися друзям,

Побажай добра!.

Робота зі скоромовкою

Бабин біб розцвів у дощ, буде бабі біб у борщ.

ІІ. Актуалізація опорних знань

-Який розділ вивчаємо?

Вправа «Асоціативний кущ» (Усна народна творчість)

Гра «Відгадай жанр».

-Жили колись давно чоловік і жінка. (Казка).

-Ой весна, весна – днем красна.

 Що ти нам, весно, принесла? (Веснянка).

-Вийди, вийди, сонечко, на дідове полечко. (Закличка).

- Скрізь добре, а біля матері тепло. (Прислів’я).

-Що то за голова, що лиш зуби та борода? (Загадка).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми познайомимося з новим жанром усної народної творчості- народною піснею. Будемо вчитися виразно читати народну пісню «Три товариша» за особами.

IV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Розповідь учителя.

Народна мудрість говорить: Щира пісня краще за кожуха гріє.

Українці люблять співати. Змалку вони знали багато пісень і співали їх. Мами над колискою дитини співали колискові пісні.

Народні пісні мають віршовану форму. Читати їх треба в повільному темпі, наспівом.

Зверніть увагу на такі позначення:

І – мала пауза, ІІ – велика, ІІІ – дуже велика. Треба читати, дотримуючись цих правил.

2.Виразне читання вчителем.

3. Бесіда за змістом прочитаного.

- Між ким відбувається розмова? Хто дійові особи?

-Які ознаки характеризують кожного з цих товаришів?

-Чому живі істоти по-різному радіють Сонцю, Місяцю, Дощу?

4. Читання «Бджілки».

Хвилинка відпочинку.

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо поверніться,

Веретенцем покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

5.Читання «Ланцюжком».

6. Читання за особами.

V. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

-З яким жанром усної народної творчості познайомилися?

- Як треба читати народні пісні?

  - Підготуйтеся до виразного читання народної пісні «Три товариша» за особами (с.52-53).

 

docx
Додав(-ла)
Єлькіна Лариса
Додано
26 грудня
Переглядів
17
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку