Конспект уроку з літературного читання : Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом «Розповіді про нас самих».

Про матеріал

Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Розповіді про нас самих»; учити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова.

Перегляд файлу

Тема . Перевір  свої  досягнення. Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом «Розповіді про нас самих».

Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Розповіді про нас самих»; учити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання.

    - Діти стоять у колі, кожен з учнів називає своє ім’я так, як йому подобається, щоб його називали; говорить слова-вітання, „ ввічливі слова”.

- Діти, давайте сьогоднішню зустріч розпочнемо з побажань.

- Доброго ранку, Алінко, я бажаю тобі веселого дня!

- Доброго ранку, Дениску, я дуже рада тебе бачити!

- Вітаю тебе, Настусе, я хочу щоб день у тебе був щасливим! І так далі…

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Хто краще?»

Учні в групах інсценізують уривок з п’єси-казки «Лисиця, що впала з неба».

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

-  Який розділ ми завершили вивчати?

- Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом «Про нас самих». І перевіримо як ви засвоїли вивчений матеріал.

ІV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. «З’єднай назву твору та його автора» .

    «Лисиця, що впала з неба»                                Олена Пчілка

    «Двоє приятелів і ведмідь»                               Леонід Глібов

    «Котова наука»                                                   Езоп

     «Зозуля і Півень»                                              Неля Шейко-Медведєва

2. Гра «Вгадай героя твору. Назви твір та його автора».

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=410x10000:format=png/path/sb66d135c3b4810ec/image/i2dc86477653da6a7/version/1466103790/image.pngВлітку медом ласував,

Досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг,

Позіхнув і спати ліг.

Бачив чи не бачив сни,

А проспав аж до весни.

(Ведмідь. Езоп. Байка «Двоє приятелів і ведмідь»).

Від мене всі втікають,

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=324x10000:format=jpg/path/sb66d135c3b4810ec/image/i3b16873d44922adb/version/1466104795/image.jpgІ злим мене вважають.

Мене у ліс женуть,

Овечок стережуть,

щоб я їх не поцупив,

не показав їм зуби.

А що ж бо я зроблю,

Як м'ясо так люблю?

(Вовк. Неля Шейко-Медведєва. П’єса-казка «Лисиця, що впала з неба»).

Результат пошуку зображень за запитом "загадки про півня українською мовою"На дворі і на току

- Скрізь луна :»Ку-ку-рі-ку!»

 Гордо птах цей походжає,

Дуже пишний хвостик має,             

 Шпори, гребінець чарівний…

 Що за птах цей, дітки? …(Півень).

(Півень. Л. І. Глібов. Байка «Зозуля і Півень»).

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=224x10000:format=png/path/sb66d135c3b4810ec/image/i01962d0418365e07/version/1466102928/image.pngВ лісі молодиця гуляє

На всі боки поглядає.

На ній шубка дорога

Вся горить, мов золота.

Хвіст пухнастий і м’який.

Що за звір такий?

(Лисиця. Неля Шейко-Медведєва. П’єса-казка «Лисиця, що впала з неба»)

3. Фізкультхвилинка.

4. Гра «Чи уважний ти читач?»

Тестування

1. Який розділ ми завершили читати?

а) Сторінками історії України;

б) Розділ про нас самих;

в) Світ дитинства в літературі.

2. Кого вважають першим байкарем у світі?

а) Леонід Глібов;

б) М. Рильський;

в) Езоп.

3. Де жив Езоп?

а) У Стародавній Греції;

б) у Стародавньому Римі;

в) у Стародавньому Єгипті.

4. Яка мораль байки «Двоє приятелів і ведмідь»?

а) Не бери чужого;

б) друзі пізнаються в біді;

в) семеро одного не ждуть.

5. Мораллю якої байки є слова «Рука, як кажуть, руку миє»?

а) «Котова наука»;

б) «Двоє приятелів і ведмідь»;

в) «Зозуля й Півень».

6. Як звали хлопчика з байки «Котова наука?»

а) Петрусь;

б) Павлусь;

в) Івась.

7. Скільки років Вовк був старостою?

а) 2;

б) 3;

в) 5.

8. Хто підняв у небо Лисицю?

а) Журавель;

б) лелека;

в) орел.

9. Чим відрізняється байка від інших творів?

а) Мораллю;

б) героями;

в) темою.

10. Хто з вивчених байкарів був незадоволеним рівнем освіти того часу?

а) Езоп;

б) Л.Глібов;

в) Олена Пчілка.

Відповіді: 1б; 2в; 3в; 4а; 5в; 6а,7б, 8а,9а,10 в.

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Закінчи речення»

- Сьогодні на уроці я вчився...

- Найбільше мені запам’яталося...

- Урок завершую з ... настроєм.

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання рубрики «Перевір свої досягнення» (с. 134).

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Павлик Галина
    Гарний конспект. Використала окремі завдання . Дякую.
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
1 березня 2018
Переглядів
4730
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку