МАТЕМАТИКА
2 клас
За програмою О.Савченко, Підручник С.Скворцова, О.Онопрієнко
ТЕМА. Задачі, які містять відношення різницевого порівняння (с.67)
Мета: Формувати в учнів ключові компетентності, а саме:
- вміння вчитися – самоорганізуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця; вчитися контролювати свої дії;
- загальнокультурну компетентність – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлювати свою думку;
- соціальні компетентності – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, виявляти ініціативу, використовувати різні ролі й функції в колективі;
- громадянську компетентність – бережливо ставитися до природи;
- здоров’язбережувальну компетентність – усвідомлювати здоров’я як вищу життєву цінність.
Формувати в учнів предметні компетентності:
- удосконалювати навички додавання і віднімання двоцифрових чисел;
- розвивати навички розв’язування задачі, які містять відношення різницевого порівняння
- розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість.
Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, мультимедійна презентація, музичне оформлення, картки для роботи в групах,
Тип уроку: урок формування знань, умінь і навичок
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Психоформула
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Самостійна робота
2 3 4 5 6 7 8 9
ї н р у а к
12-7=5 у
11-4=7 к
12-8=4 р
15-9=6 а
11-9=2 ї
11-8=3 н
11-5=6 а
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і мети уроку
1. Дозвіл Чомучок на подорож (каліграфічна хвилинка)
-
-- --
͡
(14 – 5) + 6=15 (характеристика числа, хвилинка каліграфії)
2. Метод передбачення:
- Про що з минулого нашої країни хотіли б дізнатися ви?
3. Усний рахунок з лего (презентація) (вибрати транспорт: «ладья», вміщала 40 людей)
(кожна цеглинка лего означає букву, з яких потім складають слово «ладья»)
30 – 5=25 (л) 15 + 8=23 (а) 42 – 6=36 (д) 27 + 6=33(ь) 23 – 8=15 (я)
IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Закріплення навичок додавання і віднімання. Робота в групах (роздатковий матеріал в додатках) (походження символів із Київської Русі)
1 група 77+5=82 56-8=48 22-7=15 44+9=53 32-6=26 62-5=57
15 26 48 53 57 82
п р а п о р
2 група
54-6= 48 27+5=32 33-4=29 65+8=73 72-5=67 44+9=53
29 32 48 53 67 73
К а л и н а
3 група 23-5=18 38+4=42 33-4=29 32-6=26
18 26 29 42
Г е р б
4 група 77+5=82 56-8=48 62-5=57 72-5=67
48 57 67 82
Г і м н
5 група 44+9=53 72-5=67 33-4=29 77+5=82 38+4=42 62-5=57
29 42 53 57 67 82
Р у ш н и к
2. Робота над задачами на різницеве порівняння
- Катя вишила 6 рушників, а Оля 4. На скільки більше вишила Катя?
Що треба зробити, щоб узнати на скільки більше або менше?
(визначення учнями значення рушника - оберега для українців)
3. Робота з підручником № 1 (1,2) с.67
Ознайомлення із птахом-символом Київської Русі: синій птах Гамаюн – птах щастя, надії, свободи
1- усно, 2 – письмово колективно
1) 7+4=11 (г.)
2) 11+3=14 (г.)
4. Робота в парах № 2 с.67. Повторення додавання і віднімання двоцифрових чисел частинами
Ознайомлення з традиційними стравами Київської Русі (житній хліб, лемішка, вівсяний кисіль)
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
Вправа «Закінчи речення»
Сьогодні на уроці…
Найкраще мені вдалося…
Складно було…
Додаток
Обчисліть. Відгадайте назву символа
44+9= ш
72- 5= и
33- 4= р
77+5= к
38+ 4= у
62-5= н
29 42 53 57 67 82
Обчисліть. Відгадайте назву символа
23- 5= г
38+ 4= б
33- 4= р
32-6= е
18 26 29 42
Обчисліть. Відгадайте назву символа
77+5= р
56-8= а
22-7= п
44+9= п
32-6= р
62-5= о
15 26 48 53 57 82
Обчисліть. Відгадайте назву символа
54 - 6= л
27 + 5= = = а
33 - 4= к
65 + 8= а
72 - 5= н
44 + 9= и
29 32 48 53 67 73
птах Гамаюн