Конспект уроку з математики

Про матеріал
Конспект уроку з математики 1 клас НУШ. Тема "Додавання і віднімання чисел 0,1,2" . Розробка містить також роздатковий матеріал на урок.
Перегляд файлу

 

Математика 1 клас            

Тема уроку :  додавання і віднімання чисел 0,1,2

 Мета уроку: - формувати навички додавання і віднімання чисел 0,1,2; закріпити правило віднімання однакових чисел, знання складу чисел, уміння подавати число у вигляді суми двох чисел, формувати вміння складати схему та рівності до сюжетних малюнків, вчити складати рівності за схемами;   удосконалювати каліграфічні навички;

  • розвивати логічне мислення учнів, увагу, пам'ять, спостережливість, уміння робити висновки;
  • виховувати любов до математики, до природи, а також старанність, товариськість та дбайливе ставлення до свого здоров’я.

Обладнання: картки «крапельки», казковий герой «Крапелька», роздатковий геометричний матеріал, фото смайлів, ноутбук, аудіозаписи.

Тип уроку: комбінований урок

Освітні галузі: математична, природнича, здоров’язбережувальна

Хід уроку

І. Організація  класу:

1. Вірш хором:

Математика наука точна і серйозна

І прожить без неї нам, навіть дня не можна!

2. Який настрій у вас переважає?   (демонстрація смайлів із різним настроєм)

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок.

  1. Мотиваційна хвилина.

-Діти, ми декілька днів назад зустрічали Зиму і до нас залітали сніжинки, а потім сніжинки розтаяли і перетворилися …..?  (капельки)

- Добрий день, я – Краплинка,

Прилетіла із хмаринки.

Моя мама – це водиця,

Всього сущого цариця!

  • Крапелька буде у нас на уроці і ми дізнаємося багато цікавого про воду.
  • Діти, наш організм на 80% складається з води . Людина без води не може довго жити. Корисно для організму пити чисту, джерельну воду, а негазовануі з барвниками.

А зараз порацюємо над математикою.

2.Усний рахунок . 

  • Діти, порахуйте  від 0 до 10 .       (0,1,2,3,4,5,6…..10)
  • А тепер навпаки                            (10,9,8…..0)
  • Від 3 до 6                                        (3,4,5,6)
  • Від 5 до 10                           
  • А на якому місці стоїть цифра 0?   (на першому)
  • Назвіть парні числа                           ( 2,4,6,8,10)
  • Як називаються дії при додаванні? (перший доданок, другий доданок, сума)

3. Гра «Акваріум»

  • Що ми вчили на минулому уроці? (додавати і віднімати число 0)
  • Що в акваріумі знаходиться? Вода
  • А ще в акваріум ми запустимо  рибки .
  • Знайдіть суму чисел.

5+0    3+0    0+1   10+0   1+0 

4.Каліграфічна хвилинка. (робота в тоненьких зошитах)

–Діти, а яке сьогодні число?  3 грудня     Цифра 3

5.Математичний диктант.

  • Запишіть число, яке передує числу 7                  (6)
  • Запишіть число, наступне від числа 9                (10)
  • Запишіть сусідів числа 2                                       1,3
  • Яке число більше від 4, але менше від 6              5
  • Яке число на 1 більше від числа 8                         9
  • Яке найменше одноцифрове число                       1
  • Яке найменше двоцифрове число                         10     
  • А зараз самоперевірка                                  6,10,1,3,5,9,1,10

6.Картки « Краплинки»

Інформація про воду.

    В усіх народах здавна шанували воду. З давніх – давен вода в українців була божеством, з якого починалося життя на Землі. Щоранку вмиваючись, звертались до води, просили в неї здоров’я та сили,  казали: «Водичко, водичко, умий моє личко!» .Про  неї складено багато прислів’їв та приказок. Одне з них: «З малого джерела велика річка буває»….

  • Діти, закрийте очі, покладіть голівку на парту, послухайте мелодію             (Звучить мелодія – кап-кап…)
  • Відкриваємо очі.
  • І що ми бачимо ? (на парту  краплинки)
  • Діти, виконайте завдання. Розв’яжіть вирази :

4+0=               5-0=

6+0=          0+2=

ІІІ. Вивчення навчального матеріалу.

  1. Оголошення вивчення нового матеріалу.
  • Сьогодні будемо вчитись додавати і віднімати числа 0,1,2, щоб більше знати математику потрібно уважно слухати  і активно працювати.

                                      Фізкультхвилинка

  1. Робота в підручнику     ст. 52
  2. Робота в друкованому зошиті.
  3. Робота з геометричним матеріалом   «Корабель»
  • Корабель пливе де? ( по воді)
  • Порахуємо геометричні фігури.
  1. Казка про краплинку.                                       (перегляд  відео в уoutubi)

ІV . Підсумок уроку

  • Що найбільше вам сподобалося на уроці?
  • Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?

 

На цьому наш урок закінчено.

Діти, молодці!

 

 

Група «Краплинка» – Дошкільний підрозділ ОПОРНОГО ЗАКЛАДУ – ПУТРІВСЬКОГО  НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ "ГІМНАЗІЯ – ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТ.–  ДНЗ"

 

 

ЯК СТВОРЮВАТИ і РОЗФАРБОВУВАТИ ФІГУРИ ❤️ | Інформатика

 

ОКДНЗ "Сонечко" - "Краплинка"

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 грудня 2020
Переглядів
1571
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку