Тема: Розпізнавання геометричних фігур. Порівняння чисел.
Мета: закріпити знання учнів про геометричні фігури;
навчити розпізнавати геометричні фігури;
закріплювати знання чисел в межах 20, удосконалювати навички розв`язання прикладів у межах 10; розвивати обчислювальні навички , увагу, логічне мислення;
виховувати старанність, охайність, наполегливість.
Обладнання: геометричні фігури, сигнальні картки, лінійка, відеоматеріал.
Тип уроку: урок систематизації і узагальнення вивченого
Хід уроку
І. Організаційна частина
1. Привітання
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи, швидше в клас!
Біля парти станем чемно,
Хай мине час не даремно.
Поверніться до гостей
Привітайтесь : « Добрий день!»
Будемо уважні і старанні всі
Сядемо тихенько на місця свої.
ІІ. Повідомлення теми і мети
- Сьогодні ми продовжимо подорож країною чисел і цифр. А царицею цієї країни є математика. Поміркуйте, а для чого потрібна математика?
Щоб вести кораблі,
Щоб у небо злітати,
Треба твердо, як слід, математику знати
І щоб рухались верстати ,
І щоб гроші рахувати,
Продавати й купувати,
Треба добре її знати.
ІІІ. Cистематизація і узагальнення знань
1.Робота з геометричним матеріалом
А) - Давайте пригадаємо , які нові геометричні фігури ми вивчили на минулому уроці? (Вивісити на дошку фігури)
Їх називають просторові або об`ємні .
- А тепер поєднайте їх парами.
Б) – Кожний предмет , який нас оточує, має свою геометричну форму.
Трикутник має три вершини,
Відрізки три і три кути.
Ти можеш, друже, щохвилини,
Трикутник у житті знайти.
На трикутник схожий дах,
Прапорець малий в руках,
Вдвоє складена хустинка,
Намальована ялинка,
Піраміда навіть, друже,
На трикутник схожа дуже.
Прямокутні двері дому,
Наш прапор, аркуш із альбому,
Листівка, марка і конверт,
Портрет у рамочці, мольберт.
Квадратні кубики малі
І монітор твій на столі,
Мала подушечка для ліжка
І табурет на товстих ніжках.
- А хто з вас знає, стіни хат –
Це прямокутник чи квадрат?
Коло – сонечко ясненьке ,
І копієчка кругленька,
Коло – блюдце, коліщата,
І кругленькі оченята.
Птах над полем пролітає.
Глянь, по колу він кружляє.
Придивися сам навколо-
Розшукай чудесне коло.
М`ячик круглий кожен знає,
Всі ми гралися таким.
М`яч овальний теж буває,
В гребі грають люди ним.
Глянь – це куля чарівна.
На що схожа вона?
Дуже схожа на планету
І на місяць молодий.
Ще, скажу вам по секрету
Наче куля – м`яч новий .
Куля глобусом буває?
Що ще форму кулі має?
В) Співвідношення предметів і геометричних фігур.
- Давайте виконаємо завдання 1 у зошиті. Поєднайте предемети побуту із відповідними геометричними фігурами.
2. Математичний диктант
- Записати сусідів числа 6.
- Записати число, яке стоїть між числами 8 і 10.
- Записати число, яке більше за 4, але меньше за 6.
- Записати число, яке йде за числом 10.
- Записати число, яке складається з 1 десятка і 5 одиниць.
- Запишіть сусідів числа 19.
- А тепер перевіримо , я буду диктувати правильні відповіді, а ви перевірте. Якщо відповідь неправильна ви її легенько закреслюєте .
А тепер покажіть мені зелену картку ті, у кого немає жодної помилки.
У кого одна – жовту
У кого більше двох – червону.
3. Обчислення виразів у межах 10 (Усний рухакок, відеоматеріл)
Математичний тренажер.
4. Порівняння чисел. Гра « Більше - менше»
А) Перший ряд – плескають в долоні, якщо в потрібно ставити знак «менше», а другий - якщо «більше».
Б) Коментоване порівняння чисел(усно) ст.88, 2 завдання підручнику.
В) Самостійна робота
У зошиті виконайте аналогічне завдання 2 на ст 17.
На цю роботу даю вам 2 хв.
5. Фізхвилинка «Цифри»
- Зараз ми будемо писати цифри у незвичайний спосіб.
Цифру 1 «пишемо» носом.
Цифру 2 – підборіддям.
Цифру 3 – правим плечем.
Цифру 4 – лівим плечем.
Цифру 5 «пишемо» правим ліктем.
Цифру 6 – лівим ліктем.
Цифру 7 – правим коліно.
Цифру 8 - лівим коліно.
Цифру 9 - правою ногою.
А десяточку - двома руками одночасно.
6. Робота над задачею.
- Ми з вами добре працюємо, я вже бачу , що дехто зголоднів. Скоро підемо в їдальню. Пригадайте, що вам там дають на сніданок? А що вам дають пити? (Сік, молоко – це дуже корисно для дітей)
Ось саме про це у нас є задача у зошиті , ось послухайте …
- Подивіться уважно, що нам відомо?
Що запитується в задачі?
Як про це дізнатися, якою дією?
7. Гра « Магазин»
- На дошці виставлені предемети різної геометричної форми і з різними цінами.
Діти отримують завдання:
- Купіть предмет певної форми , не дорожче (дешевше) за ….
ІV. Заключна частина
1. Віршовані задачі
Сім веселих хлопчиків,
В озері купались.
Двох покликали матусі?
Скільки хлопчиків зосталось?
Шість кумедних ведмежат
Біля броду брюкалось.
Двоє з них втекло до мами.
Скільки ведмежат зосталося?
2. Рефлексія
- Ви так сьогодні гарно працювали, були активними, виконали багато завдань . А тепер я вам пропоную закінчити речення.
- Цей урок мене навчив …
Чи зберігся у вас гарний настрій ?
Я бажаю вам, щоб такий настрій у вас був на кожному уроці.