Урок 37. Нумерація багатоцифрових чисел. Читання та запис багатоцифрових чисел. Робота з рівняннями. Розв’язування і порівняння задач. Геометричні задачі
Мета: актуалізувати знання щодо нумерації багатоцифрових чисел; формувати вміння читати і записувати багатоцифрові числа; удосконалювати вміння розв’язувати та порівнювати задачі, працювати з геометричними задачами; розвивати логічне мислення; виховувати старанність, товариськість.
Хід уроку
I.Вступна частина.
1. Організація класу.
Пролунав дзвінок.
Починаємо урок.
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що в нашім дружнім класі
Діти – просто молодці.
2.Перевірка домашнього завдання. (с.63, №331, 332)
- Назвіть, які значення виразів дістали.
- Поясніть хід розв’язання задачі.
3.Усні обчислення.
Розв’язати ланцюжок.
4.Каліграфічна хвилинка.
- Напишіть каліграфічно число: три тисячі вісімдесят вісім.
5.Математичний диктант.
II.Основна частина
1.Формування вмінь утворювати числа (с.63, №333).
- Використавши цифри 3, 0 і 7, запишіть:
3, 0, 7
30, 37, 70, 73
3007, 3070, 3073, 3077
330 077
2.Удосконалення вмінь читати багатоцифрові числа
1) Виконання завдання 334 (с.63)
- Прочитайте числа. Випишіть тільки ті числа, у яких відсутні одиниці будь-якого розряду.
407, 3020, 900, 60, 45 004
2)Виконання завдання 335 (с.64)
-Прочитайте числа. Скільки одиниць першого класу і скільки одиниць другого класу в кожному з чисел?
|
Число |
Одиниць другого класу(тисяч) |
Одиниць першого класу(одиниць) |
|
23 678 3904 77 707 456 6320 |
23 3 77
6 |
678 904 707 456 320 |
3.Формування вмінь записувати та читати багатоцифрові числа (с.64, с.336)
- Запишіть та прочитайте числа, що містять зазначену кількість одиниць:
Фізкультхвилинка
1, 2 – всі присіли,
Потім вгору підлетіли.
3, 4 – нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
5, 6 – всі веселі
Крутимось на каруселі.
7, 8 – в потяг сіли,
Ніжками потупотіли.
9, 10 – відпочили
І за парти тихо сіли.
4.Удосконалення вмінь розв’язувати рівняння
1)Виконання завдання 337 (с.64)
456 + х = 609 a ‧ 5 = 335 903 : у = 7
х = 609 – 456 a = 335 : 5 у = 903 : 7
х = 153 а = 67 у = 129
456 + 153 = 609 67 ‧ 5 = 335 903 : 129 = 7
609 = 609 335 = 335 7 = 7
2) Виконання завдання 338(с.64)
- Складіть рівняння за кожним твердженням та розв’яжіть їх.
1)Якщо до невідомого числа 2)Якщо невідоме число
додати 1000, отримаємо 7000. зменшити в 5 разів, отримаємо 200.
х + 1000 = 7000 х : 5 = 200
х = 7000 – 1000 х = 200 ‧ 5
х = 6000 х = 1000
6000 + 1000 = 7000 1000 : 5 = 200
7000 = 7000 200 = 200
3)Якщо до числа 169 додати невідоме число, отримаємо 733.
169 + х = 733
х = 733 - 169
х = 564
169 + 564 = 733
733 = 733
5.Формування вмінь розв’язувати задачі
1) Задача 339 (с.64)
- Прочитайте дві задачі. Що в них спільного?(Спільним є об’єкт(Оленка), який читає книжки, а також числові дані.) Чим відрізняються задачі? (У першій задачі треба знайти частину від числа; у другій задачі – числа за його дробом. Відповідно, будуть різні дії.)
Задача 1 Задача 2
36 : 3 = 12 36 ‧ 3 = 108
2) Задача 340 (с.65)
- Розв’яжіть задачу.
? км
Розв’язання
Відповідь: відремонтували 27 кілометрів дороги за два дні.
6.Формування вмінь працювати з геометричним матеріалом (с.340, №341)
a = 4 см
b = 8 см
P =?
Розв’язання
P = (a + b) ‧ 2 = (4 + 8) ‧ 2 = 24 (см) – периметр прямокутника.
a = 4 см
b = 8 см
P =?
Розв’язання
P = (a + b) ‧ 2 = (4 + 8) ‧ 2 = 24 (см) – периметр прямокутника.
P = 24 : 3 = 8(см) 8 : 4 = 2(см)- сторона квадрата
7. Формування логічного мислення
- Якщо мене поділити на 2, то я стану найбільшим парним двоцифровим числом. Яке я число?
Міркуємо так: найбільше парне число – 98. Число, яке задумали, поділили на 2 і отримали 98. Щоб знайти невідоме число, треба 98 помножити на 2. Отже, невідоме число – 196.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА