Тема. Таблиця множення числа 7. Розв’язування задач
Мета: ознайомити учнів із таблицею множення числа 7; формувати вміння розв’язувати задачі; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення.
Виховувати уважність
Обладнання:
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Діти,сьогодні до нас на урок прийшли гості,щоб подивитись,як ви працюєте,які ви вже стали дорослі. Тож усміхніться їм і привітайте.
Всіх вітаєм ,добрий день,
Хай щасливим буде день.
-
Я сподіваюсь,що від роботи на уроці ви отримаєте задоволення і гарний настрій буде супроводжувати вас цілий день.
-
Які завдання ми виконуємо на уроці математики?(Відповіді)
-
Математика - цікава наука, чарівна, яка має свої закони. Досліджуючи їх, ми зможемо отримати нові знання та закріпити вивчені. А от про що ми будемо ще говорити сьогодні, здогадайтесь розставивши числа у порядку збільшення. Що це за числа? (Добутки таблиці на 6)
-
Ч У Д Е С А
18 24 30 36 42 54
-
Є 7 чудес Древнього світу, є 7 чудес України, а мені хочеться познайомити з 7 чудесними місцями Бердянська (на мою думку). Протягом уроку, виконуючи завдання ви про них дізнаєтесь.
ІІ. Актуалізація опорних знань
-
Перевірка домашнього завдання (задача №797)
-
У скільки разів мати старша за дочку? (у6). На скільки років донька молодша за матір? (на 20 років)
чудо: Бердянський ландшафтний заказник «Пойма річки Берда»
-
Усний рахунок. Опитування ланцюжком таблиці множення та ділення
-
Молодці. 3 чудо нашого міста – Бердянська коса (Своим возникновением коса обязана реке Берда, впадающей в море восточнее основания косы. Длина косы составляет 18 километров, а ширина варьируется от 40 метров до 2 километров. )
-
Математичний диктант
-
Розв’яжіть математичний диктант і знайдіть закономірність
-
Знайти різницю чисел 12 і 5 (7)
-
Добуток чисел 2 та 7 (14)
-
Добуток чисел 3 та 7 (21)
-
Перший множник 4 другий 7. Знайди добуток (28)
-
Збільшити 5 у 7 разів (35)
-
6 помножити на 7 (42)
-
Різниця чисел 51 та 2 (49)
-
Знайти суму чисел 47 та 9 (56)
-
Знайти різницю чисел 70 та 7 (63)
-
Добре! 4 чудо – курорт Бердянськ. Відомий він завдяки лікувальним грязям. Відомий український письменник Остап Вишня лікувався в нашому місті і залишив такі спогади: «Приїхала людина на милицях, а через місяць лікування вже танцює гопака».
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
-
Повідомлення теми і мети уроку. Складання таблиці множення числа 7
-
Яку закономірність ви помітили? (кожне наступне число більше попереднього на 7). Що за числа ми записали? (Добутки таблиці множення на 7)
Отже, тема нашого уроку «Таблиця множення числа 7. Розв’язування задач»
-
Число 7 люди вшановують з давніх давен. Християни всього світу вважають це число священним: 7 тижнів Великого посту, бути на 7 небі від щастя, 7 чудес світу.
-
Що ви знаєте цікаве про число 7? (Відповіді дітей). В яких казках зустрічається число 7?(7 мандрівок Сінбада, Семеро з одного стручка)
-
Ми вже майже вивчили таблицю множення. Який математичний закон допомагає нам вивчати таблицю ? (Переставний)Від перестановки множників значення добутку не змінюється. (a ∙b=b∙a)( Набрати на листі)
-
Давайте складемо таблицю множення на 7. Застосуємо вже вивчені таблиці (2∙7=7∙2=14) Діти біля дошки на основі переставного закону складають таблицю. (до 6*7)
-
На скільки кожний добуток більший за попередній? (на 7). Як знайти добутки 7*7, 7*8,7*9? (До попереднього добутку додати 7). Діти складають таблицю біля дошки
-
Давайте перевіримо, чи правильно ми склали останні три рівності. Відкрийте підручник на ст.. 121
-
Молодці. Ви дібралися до 5 чудернацького місця Бердянська. Це наш аеропорт. Нажаль, зараз він не працює.
-
Робота з підручником
-
Із цим завданням ми впоралися. Цей досвід допоможе нам розв’язати задачі.
Розв'язуємо задачу №802
-
Прочитайте задачу. Про що йдеться в умові? Що запитується? (Аналіз задачі)
1буд. – 7 днів
-
буд - ?
-
У скільки разів більше потрібно змонтувати будинків (у 4). Висновок: у 4 рази довше це буде робити бригада. (Після аналізу задачі, один учень розв’язує задачу біля дошки). Звернути увагу, що треба 7 *4
-
Фізкультхвилинка
-
Робота зі складеною задачею
-
Це була задача проста чи складена? Доведіть. (Розв’язали в 1 дію). Проаналізуємо задачу № 803. Як називається такий тип задач? (Зведення до одиниці)
кількість
|
час
|
Витрати пального
|
1тр
|
6год
|
42 л
|
3тр
|
1 год
|
?
|
-
Один учень працює біля дошки. Учні з В.р. розв’язують задачу виразом (42:6*3)
-
Для того, щоб відповісти на запитання задачі, потрібно знати скільки пального витрачає 1 тр. за 1 годину (42:6=7 (л) – за 1 годину.
-
А скільки витратять за 1 годину 3 таких трактори? У 3 рази більше (7*3= 21)
Молодці! 6 чудо нашого міста (острів Дзендзик Острів Дзендзик розташований в містіБердянськЗапорізькій області. Колись це був півострів, але тепер територія стала островом, завдяки різноманітним природним процесам. Саме з острова Дзендзик починається Дальня Бердянська коса. Частина її території оголошена заповідною зоною і охороняється законом.)
IV. Узагальнення і систематизація знань
-
Учні с.р. розв’язують вирази №801
-
Учні д.р. працюють з картками (ланцюжок)
-
Учні в.р. творчо працюють над задачею. Доповніть умову числовими даними та розв’яжіть задачу виразом. (Було пакетів картоплі, по 7 кг у кожному. Використали кг картоплі. Скільки кілограмів картоплі залишилося?)
Перевірка.
V. Рефлексія
- Над чим ми сьогодні працювали на уроці? Які завдання вам сподобалися?Я дякую вам за роботу на уроці, добре працювали….
- Які у вас думки стосовно сьомого чуда Бердянська? Для мене це ви – діти, тому що вам будувати майбутнє і нашого міста, і нашої країни.