Конспект уроку з математики для 2-го класу на тему "ЗАКРІПЛЕННЯ ПРИЙОМУ ЗАГАЛЬНОГО ВИПАДКУ ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ"

Про матеріал

Конспект уроку з математики для 2-го класу на тему "ЗАКРІПЛЕННЯ ПРИЙОМУ ЗАГАЛЬНОГО ВИПАДКУ ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ"

Перегляд файлу

 

 

 

Конспект + презентація уроку математики 2 клас

 

ТЕМА. ЗАКРІПЛЕННЯ ПРИЙОМУ ЗАГАЛЬНОГО ВИПАДКУ       ВІДНІМАННЯ  ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ.

 

МЕТА. 1. Формування предметних компетентностей : працювати над закріпленням прийому загального випадку віднімання двоцифрових чисел; проводити творчу роботу над задачею. Розвивати математичні уміння та навички при розв’язуванні прикладів та задач, логічне мислення, пам'ять, увагу, спостережливість. Виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

2. Формування ключових компетентностей: уміння вчитися :учити переключатися з одного виду роботи на інший; загальнокультурної: учити дотримуватися норм культурної поведінки; соціальної : формувати здатність працювати в парі, у групі, з усіма в колективі.

 

ОБЛАДНАННЯ: картки для індивідуальної роботи, таблиці для усного рахунку,  схема задачі,   записи прикладів, слайди,сулії,  сувій тканини.

 

                                                      ХІД УРОКУ

 

І. МОТИВАЦІЙНИЙ  МОМЕНТ.

1. Емоційна готовність

 

Вч. - Любі діти! У наш клас завітали гості . Привітайтеся.

       Уч. – Добрий день!

       Ми вам раді, добрі люди,

       І вітаєм щиро вас,

       Та запрошуєм ласкаво

       На урок у другий клас.

 

Вч.  – Діти, давайте повторимо наш девіз: ( слайд № 1)

   – На уроці ми будемо діяти:

  • Активно!

Думати:

  • Оперативно!

Сперечатись:

  • Доказово!

Для всіх:

     Обов’язково!

 

Вч.

         Сіли, учні, всі рівненько

         Усміхнулися один одному гарненько.

           Я сьогодні пропоную вам подорож до різних країн.

          Гарний настрій з собою  візьмемо?

          Дуже добре. Тоді  подорож  почнемо.    

 

  1.  Перевірка домашнього завдання

 

    Найперше перевіримо чи вдома все зробили:

Задачу № 362  зробили?   - Яка маса теляти?  ( 30 кілограмів)

Всі згодні ? ( слайд 2)

 

Приклади  № 363 – прочитайте відповіді у порядку зростання

 

( 15  19  23  54  56  64  66   88 ) ( слайд 3)

 

  1. Актуалізація опорних знань

 

  • Ну,  що ж вдома все в порядку . Тепер можна подорож   розпочати!

Подорожуємо літаком ! ( слайд 4)  Щоб стартував літак  треба заправити його  нашими знаннями.  Деякі учні заправляють письмово, а решта усно.

 

  1. Усний рахунок  . ( слайд 5)

    ( Роздаю картки для індивідуальної роботи )

 

 

1 картка                                 2 картка                      3 картка                 4 картка          60 – 6                                       70 – 7                            30 -3                        20 – 2

32 – 11                                      54 – 23                         65 – 44                    23 – 12            33 – 3                                        45 – 5                           54 – 4                      65 – 5

20 – 3                                        12 – 3                           45 – 6                      46 – 7

 

 

  • Прочитайте записані числа :   43  79  12  68    ( слайд 6)
  • Дайте їм характеристику
  • Назвіть найбільше число
  • Назвіть найменше число
  • Назвіть їх   сусідів
  •  Назвіть число, у якому  1д.9од,   5д.,   3д.7од.,  6д.4од.

 

 

Цікаві задачі ( слайд 7)

Розв’яжіть задачі:

  • Біля аеропорту  ростуть  5 лип,  6 яблунь, 7 груш. Скільки всього плодових дерев ростуть біля аеропорту ?
  • 22 дівчинки  і   13 хлопчиків  2 класу та Вікторія Олександрівна   чекали літака 3 години. Скільки годин чекав кожен з вас ? 

Заправили літак - починаємо відлік :

10, 9…                                              пуск ! ( слайд 8)

 

 

  • Діти, щоб нам цей день запам’ятався , давайте запишемо у зошиті дату нашої подорожі.

 

  1. Каліграфічна хвилинка.  ( слайд 9)
  • Яке сьогодні число , діти?     (19)
  • Що ви знаєте про це число? Дайте йому характеристику.
  • Записуємо число, класна робота.  (  Вчитель іде по класу і замічає, що діти неправильно пишуть 1 і 9 – пропонує на дошці вибрати правильно записані цифри ( серед шести одна правильна) і пропонує самостійно записати 1 і 9)
  • На новому рядочку запишемо цифри  1, 9 ( по п’ять разів кожну).
  • Які  двоцифрові числа можна записати за допомогою цифр  9 і 1( 19, 91)
  • Назвіть найменше число серед цих чисел. Назвіть найбільше.
  • Запишіть на  наступному рядочку ці числа у порядку спадання.

 

Подорож далека, щоб не сумувати, треба математичний диктант написати :

 

  1. Математичний диктант  ( слайд 10-11)

 

  • Записати число, в якому  1д.2од., 3д.5од.; 7д.; 6д.9од.; 8од.; 9д.2од., 3д.4од.
  • Записати попереднє число до числа 78.
  • Записати наступне число до числа 67.
  • Знайти суму чисел 4 і 8.
  • Знайти різницю чисел 18 і 9.
  • Підкреслити число, в якому 1д.2од. і число, в якому 8од. Додати їх усно і записати відповідь.

12  35 70  69  8  92  34 77 68 12  9  20

  • Яке отримали число? (20) Чим воно відрізняється від сьогоднішнього числа? (на 1 більше)  

( Взаємоперевірка)

 

Ось і перша країна нас привітно зустрічає. Відгадайте яка ?  

( Слайд 12 - 13) Японія

( Славиться вона своїми роботами, сакурою, супертехнікою, логічними іграми )

           Ось ці гарні японки пропонують вам завдання :

  1. Розгляньте записи і поясніть обчислення: (слайд 14)

 

69 – 34              84 – 52         41 – 24

 

При виконанні кого прикладу виникали труднощі?

Який прийом обчислення треба взяти?

41 –  20    4 = 17 ( слайд 15)

 

 

ІІІ   ЦІЛІ ВИЗНАЧЕННЯ.
         ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ   І  МЕТИ УРОКУ

  • І саме сьогодні ми повинні показати всьому світові, що ми уміємо  віднімати двоцифрові числа, творчо попрацюємо  над задачею,  проявимо  свою кмітливість, увагу, пам'ять.

 

 

  ІV. ОПРАЦЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ

 

ЗАКРІПЛЕННЯ ПРИЙОМУ ЗАГАЛЬНОГО ВИПАДКУ ВІДНІМАННЯ  ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. 

 

Покажемо японкам , як легко можна виконувати  відніманням двоцифрових чисел

 

  1. Робота з підручником

 

         Завдання  № 364: хто навчатиме нас сьогодні?

  • Сьогодні вчителем буде…      прокоментує спосіб обчислення .

( Учні з моєю допомогою пояснюють кожний спосіб обчислення).

45-18    ( 45-10=35  35-8=27)

76-19    ( 76-10=66  66-9= 57)

62-28    ( 62-20=42  42-8=34).

(Слайд 16)

Але японки вам не вірять  і ви їх недуже переконали і вони вам пропонують ще завдання:

 

  1. Завдання з дошки :

Вибрати із записаних прикладів, приклади на новий прийом ( робота в парах):

 

98 – 19                        64 – 12         76 – 18            89 – 14             54 – 17

 

Перевірка  правильності  :              98 – 19       76 – 18                 54 – 17

( Слайд 17)

Ось тепер японки вам вірять і бажають успіхів у математиці.

До нових зустрічей!

 

Подорожуємо далі

Друга країна, яка радо нас зустрічає   ( слайд 18-19)    Німеччина

( славиться вона  точними приладами, інструментами та оптикою, фармакологією,промисловою і побутовою електротехнікою, засобами зв'язку.)

Широко застосовують у фармакології  букви латинського алфавіту і хочуть перевірити чи ви також їх знаєте

 

Завдання № 366

 Знаходження числових значень буквених виразів.

 

  а – 26, якщо а = 40, а = 42. ( 40-26=14, 42- 26=16) ( слайд 20)

 

 - Молодці, діти! Ви плідно попрацювали і за свою роботу ви отримаєте похвалу .

Знаходити числові значення  буквених виразів умієте, у цьому ви переконали німців.

 

Наступна наша подорож до Ісландії – найздоровіша країна світу:  (слайд 21) чисте повітря, чисті продукти і питна вода, ранкова зарядка для всі обов’язкова .

 

 

                               ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

                         Ми з вами гарно потрудились

                         І, мабуть, трохи притомились.

                         Тепер настав час відпочинку –

                         Проведемо фізкультхвилинку.

 

 

Проводить учень у шапочці лікаря

 

Всі дихайте: раз, два, три!

Не дихайте: раз, два, три!

Все в порядку, спочивайте.

Дружно руки підіймайте.

Все прекрасно, опускайте.

Нахиліться.

Розігніться.

Поверніться.

Станьте прямо, усміхніться.

Так, огляд лікаря готовий.

І ніхто з дітей не хворий.

Всі веселі, всі здорові.

До навчання всі готові!

 

 

Прощаємось з Ісландією подорожуємо до іншої країни –

 ( слайд 23 -24) Італія

( Рим – Ватикан – Венеція – головні міста цієї країни)

( славиться художниками ( Леонардо да Вінчі, Рафаель Санті, Мікеланджело) , кавою, оливковою олією.)

Діти, а визнаєте, де зберігають олію ?

 

          ТВОРЧА  РОБОТА  НАД  ЗАДАЧЕЮ. 

 

        № 365 ( Колективно складаємо задачу)

 

Погляньте на екран ( слайд 25) . Що це? Сулія

 (  Невеличка розповідь про сулію )

Сулія – це скляний бутель, зверху обмотаний лозою. У суліях найчастіше зберігали олію, різні напитки. Вони могли дуже довго зберігатися і не псуватися.  У вашому підручнику теж є такі сулії у  № 365. 

            Допоможемо італійцям?  Будемо розливати олію в сулії ?

 Скільки всього у нас олії?  Що зробили з олією? У скільки сулій розлили олію ?  По скільки літрів олії розлили у кожну сулію?

От проблема. А як нам бути?  Що найперше треба зробити?  Скласти задачу .

 

Всього було 84 літри олії.  У дві сулії налили по 34 л олії в кожну. Решту олії налили в третю сулію. Скільки літрів олії налили в третю сулію?

  І – 34л

  ІІ – 34л 84л

  ІІІ -?

 

       -Що таке 34 в нашій задачі?

       -Що таке 84?

       - Яке  запитання нашої задачі?

       - Чи можемо зразу відповісти на  запитання нашої задачі?

       - Чому?                                                  

       - А про що можемо дізнатися спочатку? Якою дією?

       - А тепер можемо відповісти на основне запитання задачі? Якою дією?

        1) 34 + 34 = 68 (л) – в двох суліях.

        2) 84 – 68 = 16 (л) – в третій сулії.

 

       - Яке ще запитання можна поставити до задачі?

       ( На скільки л олії більше в двох перших суліях. ніж у третій?

         На скільки л олії менше в третій сулії, ніж у другій сулії?)

 Молодці,  італійцям допомогли рушаймо далі!

 

Наступна країна   ( слайд 26-27)   Франція

( головне місто Париж – місто кохання та моди)

  1. № 367 усно. 

Демонстрація задач

Я теж побувала у Парижі і привезла тканини  ( показую сувій ).

І парижани пропонують вам розв’язати задачу  1 у № 367

      ( вирази на дошці)

      - Який вираз підійде до задачі?    ( 13-7)-5

      - Що означає запис у дужках?

      - Про що дізнались, обчисливши увесь вираз?   ( Скільки метрів тканини залишилося).

 

       Якісний ґрунт та сприятливий клімат сприяють вирощуванню ( слайд 28)

 ( на партах лаванда) лаванди  у Франції . А обробляють поля трактори, які заправляють чим? Пальним.  Давайте допоможемо французам їх заправити, розв’язавши задачу № 367 (2)

      - Який вираз підійде до цієї  задачі? (13+7)-5

      - Що означає запис у дужках? ( Скільки було всіх тракторів)

      - Про що дізнались, обчисливши увесь вираз?   ( Скільки залишилося заправити тракторів)

Французам допомогли? 

Рушаймо до нашої рідної домівки ! До країни  України!

 ( чим вона славна?) слайд 29

( центр Європи та найбільша в Європі, чорноземом, братами Кличко, найсильнішою людиною в світі – Василь Вірастюк ).

Ось і школа, ось і клас стомились, лягайте спати

 

V  РЕФЛЕКСІЯ

 

1.Гра ,, День і ніч ( слайд 31)

  • Ніч ! ( Учні заплющують очі та кладуть голови на парти.)
  • Знайдіть різницю чисел 32 і 15. ( Пауза). День! ( 27)
  • Ніч!
  • Зменшуване – 28, від’ємник – 19. Знайдіть різницю. ( Пауза). День! ( 9)
  • Ніч!
  • 45 зменшити на 18. ( Пауза).  День! ( 27)

 

  1. Гра ,, Заборонене число” ( слайд 30)

Учні називають числа від 60 до 80 . Забороненими  є  числа, для запису яких використовують цифри:     1, 5, 9  .  Під час рахунку  не можна називати це число, то замість цього слід плеснути в долоні.

 

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. ( слайд 32)
  •  Ви дуже мені  сподобались своєю роботою на уроці, своєю  кмітливістю, уважністю, своєю поведінкою. Щоб стати   мудрими,  вам, діти, треба дома виконати такі завдання: с. 59, № 368, № 369.      

 

     4.       ( слайд 33).

       -     Ось і підійшов  наш урок до кінця.

  •   Завдання, якої країни  було  складним?  
  • Як потрібно виконувати віднімання двоцифрових чисел?                                                                                                
  • Чи цікаво було творчо працювати над задачею?
  • Де  ви застосуєте одержані знання на уроці?
  • Поділіться своїми враженнями від уроку.

 

Вчитель:   Я усім вдячна за активну роботу на уроці.

 

Слайд 1

Слайд 2

 

Слайд 3

Слайд 4


 

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 грудня 2017
Переглядів
1967
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку