Тема уроку. Закріплення таблиці множення числа 2.
Розв`язування вправ і задач на дві дії різного ступеня
Мета уроку: закріпити вміння учнів знаходити значення виразів на дві дії різного
ступеня, розв`язувати задачі на множення; повторити табличні випадки
множення числа 2;
розвивати спостережливість, формувати критичне мислення та навички
аналізу;
виховувати самостійність, прагнення допомогти ближньому у скрутну
хвилину, формувати бережливе ставлення до природи.
Матеріал уроку. М.Трублаїні «Казка про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку»
Обладнання: мультимедійне забезпечення (презентація), малюнок із зображенням озера та малюнки героїв казки, картки для самостійної роботи.
Тип уроку: закріплення знань, вмінь та навичок учнів
Форма проведення: урок-казка
Клас: 2
Перебіг уроку
Рада, діти , бачить вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
на перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчата,
а за ними і хлоп`ята.
- Сьогодні ми будемо мандрувати країною Математики.
І сувора, й солов`їна
Математика-країна.
Праця тут іде завзята,
Вмій лиш спритно рахувати.
Вмій кмітливо все збагнути,
Першим в відповіді бути.
Девіз уроку (разом)
Міркуємо – швидко.
Відповідаємо - точно.
Лічимо – правильно.
Пишемо – гарно.( Слайд 2)
Задачі-вірші
В нього дуже добрий слух.
Хто ж тепер нам скаже точно,
В двох кролів є скільки вух? (2 ∙ 2=4)
Трьом внучатам рукавиці:
«Подарую я вам, внуки,
Рукавичок по дві штуки.
Бережіть їх, не губіть.
Скільки всіх, перелічіть?» (2 ∙ 3=6)
Пішли на музики.
Танцювали, гупали,
Скільки ніжок тупало? (2 ∙ 4=8)
Діти записують відповіді.
4 6 8 (показ зразка)
46 48 64 68 84 86
– По тому самому озеру плавав великий білий лебідь з довгою шиєю та могутнім дзьобом. ( Слайд 5)
- Одного разу зустрів лебідь рибку і хотів її з`їсти. Стала рибка проситися. А лебідь їй каже:
2∙4
(Слайд 7)
2 ∙ 9=18 2 ∙ 8=16
2 ∙ 6 2 ∙ 9
+ 8 - 8
- 18 + 20
∙ 7 - 30
+ 30
Діти обчислюють на дошці вирази.
Б 2 ∙ 8 - 15
К 2 ∙ 5 + 10
Ж 73 - 27
А 37+ 30
46 |
67 |
1 |
20 |
67 |
|
|
|
|
|
Діти вписують букви в таблицю та відгадують слово жабка. (Слайди 10-11)
– Жабка вистрибнула на берег, а там на високій вербі сидів горобчик. (Слайд 12) Розповіла жабка горобчикові про біду сріблястої рибки. Хочеться тому допомогти сріблянці, але тато наказав йому розв`язати дві задачі.
2 ∙ 5=10 (ж.) – усно
Короткий запис ( Слайд 13)
по 2 жучки 7 жучків
Аналіз умови задачі
1) 2×4=8 (ж.) – принесли горобчики.
2) 8+7=15(ж.)
Відповідь: 15 жучків принесла сім’я горобців.
– Горобчик-молодчик все зрозумів і пообіцяв дістати черевички. Він полетів до дівчинки Наталочки. І ми з ним полетимо (імітація рухів).
50 - 12 12 - 9 + 6
2 ∙ 6 2 ∙ 2 + 8
36 - 24 2 ∙ 7 + 9
Виписують, коментуючи:
2 ∙ 6 =12
36 – 24 =12
2 ∙ 2 + 8 = 12
1 варіант
10 – червоний
16 – блакитний
12 – жовтий
2 варіант
10 – червоний
4 – блакитний
18 – жовтий
Швидко спливають хвилини,
От і прощатись пора.
Я на прощання вам зичу
Щастя, здоров`я , добра.
Повторити таблицю множення числа 2; намалювати ілюстрацію до казки.
1