Тема. Додавання та віднімання десяткових дробів.
Мета. Удосконалення умінь учнів додавати і віднімати десяткові дроби,
узагальнення знань про порівняння й округлення десяткових дробів.
Формувати в учнів різні групи компетенцій:
а) уміння вчитися - індивідуальний досвід участі школяра в роботі на уроці,
бажання організувати свою працю для досягнення успішного результату;
б) загальнокультурну (комунікативну) - опанувати засади культурного
спілкування в ході обговорення проблеми, розвивати вміння вести бесіду;
в) соціально-трудову - усвідомлення власного внеску в спільну роботу,
готовність робити вибір, уміння відстоювати свою точку зору;
г) інформаційну - уміння використовувати різноманітну інформацію,
аналізувати, систематизувати її, розширювати кругозір.
Тип уроку: удосконалення умінь і навичок.
Обладнання: мультимедійна презентація, відеофізкультхвилинка ,
Тарілки (паперові), набір картинок, клей
Хід уроку
І. Організаційний етап
Добрий день, любі діти!
Сьогодні ми зустрілися з вами на уроці математики, яка є царицею наук.
Діти, посміхніться! Подаруйте один одному і присутнім на уроці гостям теплий
і добрий погляд. Хай у ньому світиться щирість і людяність. Бачите, скільки ви
у відповідь одержали посмішок? І від цього усім стало приємно і радісно. Ось з
таким настроєм працюйте упродовж уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Сьогодні урок у нас буде не звичайний. Нас з вами чекають цікаві та творчі завдання, нові знання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
На попередніх уроках ми з вами вивчали дроби. А як називаються дроби, які
Із комами дружать,
Людям вірно служать,
Нам допомогти готові.
Це…(дроби десяткові)
Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»
1. Що таке десятковий дріб?
2. Як відрізнити десятковий дріб від звичайного?
3. З яких частин складається десятковий дріб?
4. Який розряд є першим після коми?
5. Який розряд є останнім перед комою?
6. Прочитайте дріби: 2,065; 12,05; 127,0048
IV. Формування вмінь та навичок
Відкрийте зошити. Запишіть число, класна робота
Чи готові ви до праці? Відгадайте , будь ласка, загадку, яку склав народ: «Що
це? Як маєш – розтринькуєш та марно тратиш, а втративши – віддав би всі
скарби й багатства, щоб повернути і придбати»
Правильна відповідь до цієї загадки зашифрована у завданні. Обчисліть вирази
і число-відповідь співставте з літерою українського алфавіту. Утворене слово й
буде відповіддю загадки.
2,3 +7,7 =10 З
16,14 – 10,14=6 Д
17,125+1,875=19 О
15,025+5,975=21 Р
10,04+8,96=19 О
15,055 – 12,055=3 В
30,105+2,895=33 Я
- Отже, відповіддю є слово «Здоров`я»
Із кожним роком усе більше свідомої прогресивної молоді, яка бере відповідальність за себе та своє життя, орієнтується на здоровий спосіб життя, спрямовує свої зусилля на збереження та зміцнення власного здоров’я. Адже саме здоров’я є тим чарівним ключем, який відкриває нові можливості чогось прагнути і досягати, омріювати і здійснювати, реалізовувати та розвивати себе, встановлювати орієнтири майбуття.
Молодь прагне насолоджуватися життям, крокувати в ногу із часом, не відставати від моди.
Мода – це більше, ніж музика, зачіска та сучасний „прикид”. Мода – це стиль, це спосіб життя. Ти – людина нового тисячоліття. Нове сьогодення несе нову сучасну моду –здоров’я!
Бути здоровим – модно, стильно, красиво, класно!!! По-справжньому сучасний еталон краси – здорова людина, яка обирає здоровий спосіб життя.
- Діти, чи всі ви бажаєте прожити довго та без хвороб? На уроках ОБЖД і фізичного виховання ви дізнаєтесь багато інформації як це зробити. Сьогодні на уроці я теж постараюсь донести до вас інформацію, яка допоможе вам у правильному виборі способу життя. Здоров`я, діти , не купується , не продається, воно дається природою, а ми, люди, повинні його зберегти, зміцнити.
Що забезпечує наш організм енергією, необхідною для процесів життєдіяльності? Вірно. Їжа. А процес споживання – харчуванням.
Експертами Гарвардської школи громадського харчування створена «Тарілка здорового харчування». Це керівництво для здорового, збалансованого харчування, подане у формі простої та зрозумілої інфографіки
Розв’язавши задачу ми дізнаємось, що входить в «тарілку здорового харчування»
У шкільну їдальню завезли 50 кг фруктів: банани, апельсини, яблука. Бананів завезли 25,85 кг, апельсинів на 5,25 кг більше, решта – яблука. Скільки кілограмів яблук завезли у шкільну їдальню?
-У задачі мова йшла про фрукти, які є не тільки дуже смачною а й корисною їжею. Фрукти також багаті вітамінами, мінералами та різними живильними речовинами. І не випадково говорять:
Щоб мати здоров`я – слід правильно їсти,
Вживати поживне, і тільки корисне,
Не їсти надміру, не шкодити тілу,
І пам`ятати про вітаміни.
А виконавши наступне завдання ми дізнаємось, що складає половина здорової тарілки харчування
Округли до сотих , знайди правильну відповідь та дізнайся , що входить до здорової тарілки харчування :
1) 0,642 ≈ 9,37 (О)
2) 23,478 ≈ 49,46 (Ф)
3) 9,3664 ≈ 8,01 (И)
4) 0,008 ≈ 7,32 (Т)
5) 0,825 ≈ 23,48(В)
6) 49,463 ≈ 12,16 (У)
7) 16,364 ≈ 0,64 (О)
8) 12,156 ≈ 0,83 (І)
9) 1,0156 ≈ 1,02(К)
10) 7,322≈ 0,01 (Ч)
11) 8,012≈ 16,36 (Р)
Вірна відповідь: «ОВОЧІ та ФРУКТИ»
Фізкультхвилинка
Хто там, хто там притомився
І на парту похилився,
Треба дружно всім нам встати,
Фізкультпаузу почати.
Виправляємо хребет,
Лікті зводимо вперед,
Мов метелики літаємо,
Крильця зводим, розправляємо.
Будем вправу ми кінчати
Й знову плідно працювати.
Виконайте дії та взнайте наступну частину здорової тарілки ( робота в парі)
Відповідь: «ЦІЛЬНОЗЕРНОВІ»
Розв’яжіть рівняння та дізнайтесь про наступну частину здорової тарілки, поставивши відповіді в певному порядку (4,2,5,1,3). ( Слайд 10):
Так, діти це «БІЛКИ»
А зараз погляньте на дошку. Ось такий має вигляд тарілка здорового харчування.
Запамятайте: овочі та фрукти становлять 0,5 частини тарілки. А цільнозернові та білки по 0,25.
Наступне завдання: із картинок складіть свою тарілку здорового харчування. На партах лежать вирізки із журналів, реклами з продовольчих магазинів.
V. Підсумок уроку
VІ. Рефлексія:
Було легко…
Було цікаво…
Було важко…
І на кінець уроку , я хочу вам побажати:
Бережіть здоров`я власне,
Поки є на це ще час,
Бо життя таке прекрасне
І воно одне у нас.
VІІ. Домашнє завдання. Скласти й розв’язати задачу, пов’язану з вітамінами.
Додаток