Математика
Тема уроку: Контрольна робота
Мета уроку:
-
навчальна: перевірити рівень засвоєння знань із теми «Звичайні дроби»;
-
розвивальна: формувати вміння логічно мислити, правильно висловлювати думки письмово;
-
виховна: виховувати дисциплінованість, самостійність, відповідальність за результати своєї роботи.
Тип уроку: контроль знань і вмінь.
Обладнання та наочність: зошит, ручка, олівець і лінійка.
Форма роботи: перевірка набутих знань учнів.
Дата проведення: 5-Б – 03.02.2015
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
-
Привітання вчителя і учнів.
-
Організація готовності учнів до уроку, налаштування їх на роботу.
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
-
Сьогодні на уроці ми з вами проведемо «Контрольну роботу».
-
Метою сьогоднішнього уроку є: якомога найкраще показати засвоєні знання із теми «Звичайні дроби» під час виконання «Контрольної роботи».
ІІІ. ТЕКСТ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
Варіант 1
-
Яка частина прямокутника на рисунку заштрихована?
А Б В Г
-
Укажіть дріб із чисельником 7 і знаменником 91.
А Б В Г
-
Скільки серед дробів правильних?
А 2 Б 3 В 4 Г 5
-
Укажіть натуральне число, яке дорівнює неправильному дробу .
А 19 Б 18 В 17 Г 16
-
Яке з мішаних чисел дорівнює дробу .
А Б В Г
-
Укажіть вираз для знаходження від р.
А (р : 5) 3 Б (р : 3) 5 В (р: 5) : 3 Г (р 5) 3
-
Розв’яжіть рівняння:
а) ;
б) .
-
а) На складі було 40 т цукру. До магазину відвезли усього цукру. Скільки тонн цукру залишилося на складі?
б) У сквері розквітло 24 каштани, що становить усіх каштанів. Скільки каштанів не розквітло?
-
Потяг пройшов 346 км за 4 год. За першу годину він пройшов км, за другу – км, а за третю – км. Скільки кілометрів потяг пройшов за четверту годину?
Варіант 2
-
Яка частина прямокутника на рисунку заштрихована?
А Б В Г
-
Укажіть дріб із чисельником 7 і знаменником 11.
А Б В Г
-
Скільки серед дробів неправильних?
А 2 Б 3 В 4 Г 5
-
Укажіть натуральне число, яке дорівнює неправильному дробу .
А 19 Б 18 В 17 Г 16
-
Яке з мішаних чисел дорівнює дробу .
А Б В Г
-
Укажіть вираз для знаходження від р.
А (р : 5) 3 Б (р : 3) 5 В (р: 5) : 3 Г (р 5) 3
-
Розв’яжіть рівняння:
а) ;
б) .
-
а) У магазині було 60 кг яблук. Першого дня продали усіх яблук. Скільки кілограмів яблук залишилося продати?
б) У саду росте 72 яблуні, що становить усіх дерев саду, і вишні. Скільки вишень у саду?
-
Із 423 кг заготовленої картоплі родина витратила протягом грудня кг, протягом січня – кг, а протягом лютого – кг. Скільки кілограмів картоплі залишилося?
Відповіді до варіанту 1
-
В
|
-
А
|
-
Б 3
|
-
В 17
|
-
Б
|
-
А (р : 5) 3
|
-
а) ; б) .
; ;
; ;
. ;
;
;
.
|
-
а) 1) (40 : 8) 5 = 25 (тонн)
2) 40 – 25 = 15 (тонн)
Відповідь: на складі залишилось 15 тонн цукру.
б) 1) (24 : 8) 3 = 9 (к)
2) 24 – 9 = 13 (к)
Відповідь: не розквітло – 13 каштанів.
|
-
1) (км)
2) (км)
3) (км)
Відповідь: за четверту годину потяг пройшов кілометрів.
|
Відповіді до варіанту 2
-
Г
|
-
Б
|
-
В 4
|
-
Б 18
|
-
А
|
-
Б (р : 3) 5
|
-
а) ; б) .
; ;
; ;
; ;
. ;
;
.
|
-
а) 1) (60 : 12) 5 =25 (кг)
2) 60 – 25 = 35 (кг)
Відповідь: залишилося продавати 35 кг яблук.
б) 1) (72 : 9) 4 = 32 (д)
2) 72 – 32 = 40 (в)
Відповідь: у саду 40 вишень.
|
-
1) (кг)
2) (кг)
3) (кг)
Відповідь: кілограмів картоплі залишилося.
|
ІV. ПІДСУМКИ УРОКУ
-
Підсумкова бесіда
-
Які завдання виконували?
-
Які завдання давалися найважче? Чому?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
-
Завдання за підручником: Н.А. Тарасенкова, І.М. Богатирьова,
О.П. Бочко, О.М. Коломієць, З.О. Сердюк. Розділ V, § 23 – 25, № 992, 996.
-
Інструктаж:
-
Щоб розв’язати задачі № 992 і № 996 вам потрібно знати правило знаходження дробу від числа. Знаючи це правило ви без проблем розв'яжите задачі.