Конспект уроку з математики для 5 класу на тему: Розв'язування вправ з теми "Віднімання дробу від натурального числа"

Про матеріал
Мета уроку: • навчальна: удосконалити вміння застосовувати правила віднімання дробу від натурального числа до розв’язування задач; • розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення, уваги учнів; • виховна: виховувати інтерес до вивчення математики, позитивне ставлення до навчання; Тип уроку: застосування знань і вмінь. Обладнання та наочність: підручник, наочний та роздатковий матеріали. Форма роботи: діалог, інтерактивне спілкування, практичне застосування набутих знань.
Перегляд файлу

Математика

Тема уроку: Розвязування вправ

Мета уроку:

  • навчальна: удосконалити вміння застосовувати правила віднімання дробу від натурального числа до розвязування задач;
  • розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення, уваги учнів;
  • виховна: виховувати інтерес до вивчення математики, позитивне ставлення до навчання;

Тип уроку: застосування знань і вмінь.

Обладнання та наочність: підручник, наочний та роздатковий матеріали.

Форма роботи: діалог, інтерактивне спілкування, практичне застосування набутих знань.

Дата проведення: 5-Б – 17.02.2015                                      

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  1. Привітання вчителя і учнів.
  2. Організація готовності учнів до уроку, налаштування їх на роботу.

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

  1. Перевірка завдання, заданого за підручником

№ 1096. У магазин завезли партію фруктів. усіх фруктів складають банани, – апельсини, а решту – мандарини. Яку частину фруктів, завезених до магазину, складають мандарини? Скільки кілограмів кожного виду фруктів було завезено до магазину, якщо всього було завезено 345 кг фруктів?

Розвязання:

  1. (кг.) –складають мандарини.
  2. (345 : 23) 7 = 15 7 = 105 (кг.) – бананів завезено у магазин.
  3. (345 : 23) 8 = 15 8 = 120 (кг.) – апельсин завезено у магазин.
  4. (345 : 23) 8 = 15 8 = 120 (кг.) – мандаринів завезено у магазин.

Відповідь: чатину фруктів, завезених до магазину, складають мандарини, 105 кг – бананів, 120 кг – апельсин, 120 кг – мандаринів.

№ 1103. Обчисліть:

  1. ;                                            3) ;

 

  1. ;                                            4) .

Розвязання:

;

 

;

 

;

 

.

№ 1105. Знайдіть значення виразу , якщо:

  1. а = 3, b = 9, c = 13, d = 7;
  2. a = 5, b = 25, c = 26, d = 3;

Розвязання:

;

 

.

  1. Відповісти на питання, що виникли у учнів під час виконання домашніх вправ.
  2. Виконання завдань на карточках з друкованою основою. (позначте правильну відповідь)(виконують 6-8 учнів)

Прізвище і імя

Клас

Прізвище і імя

Клас

Варіант 1

Варіант 2

  1. Обчисліть: .

 

А

Б

В

Г

 

 

  1. Обчисліть: .

 

А

Б

В

Г

 

  1. Обчисліть: .

 

А

Б

В

Г

 

 

  1. Обчисліть: .

 

А

Б

В

Г

 

 

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

  • Ми  продовжуємо вивчати  тему: «Віднімання дробу від натурального числа».
  •  Метою сьогоднішнього уроку є: якомога найкраще закріпити наші знання на прикладах розвязування вправ і задач.

ІV. УДОСКОНАЛЕННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК

  1. Робота з підручником (§ 27)

Письмово: № 1097, 1104, 1106.

№ 1097. Розвяжіть рівняння:

  1. ;                 2) ;                3) .

Розвязання:

  1. ;                                      2)  ;

 

;                                           ;        

 

;                                          ;                           

 

;                                             ;

 

;    .                                  ;

 

                                                                ;

 

                                                                ;

 

                                                                ;       .

  1.  ;

 

;

 

;

 

;

 

;

 

;

 

;

 

;    .

№ 1104. Знайдіть значення виразу , якщо:

  1. а = 3, b = 13, c = 27, d = 7;
  2. a = 7, b = 16, c = 35, d = 11;
  3. a = 5, b = 67, c = 120, d = 43.

Розвязання:

.

 

;

 

.

№ 1106. Розвяжіть рівняння:

  1. ;                              3) ;

 

  1. ;                              4) .

Розвязання:

  1. ;                                        2) ;

 

;                                               ;

 

;                                                        ;

 

;                                                        ;

 

;                                             ;

 

;                                           ;

 

;                                             ;

 

;                                                      ;     .

 

;                

 

;      .

 

  1. ;                                            4) ;

 

;                                                ;

 

;                                                             ;

 

;                                                             ;

 

;                                                                ;

 

;                                                                      ;

 

.                                                                        ;

                                                                                  ;      .

VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ

1. Підсумкова бесіда

Отже, давайте з вами повторимо основні правила:

  • Щоб відняти дріб від натурального числа потрібно?
  • Щоб додати два дроби з однаковими знаменниками треба?
  • Щоб відняти два дроби з однаковими знаменниками треба?

2. Оцінювання учнів

VIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Завдання за підручником:  Н.А. Тарасенкова, І.М. Богатирьова,

О.П. Бочко, О.М. Коломієць, З.О. Сердюк. Розділ VІ, § 27, № 1107.

  1. Інструктаж:
  1. № 1107 подібний до № 1106, що ми сьогодні виконували з вами на уроці.
  2. Щоб виконати домашнє завдання вам потрібно повторити основні правила:
  1.                   правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками;
  2.                   правило віднімання дробу від натурального числа.
  1. І обов’язково перегляньте § 27.

1

 

docx
Додано
24 лютого 2019
Переглядів
729
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку